10 rudeninių darbelių idėjų vaikams

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: rudenį vis dažniau gelia šaltukas, merkia lietus ir tenka laiką leisti namuose, tačiau tai tikrai nėra priežastis liūdėti! Darganota diena yra puiki proga lavinti vaikų smulkiąją motoriką, atskleisti jų kūrybiškumą ir jaukiai pabendrauti kuriant mielus darbelius.

Svarbu! Šios užduotys yra tinkamos skirtingo amžiaus vaikams, tačiau mažyliams reikės nuolatinės tėvelių pagalbos ir priežiūros, nes jas atliekant gali prireikti ir žirklių, ir karštų klijų, o ir smulkių detalių netrūks!

Aplikacijos iš rudeninių lapų


Džiovintus arba bent jau lygintuvu ištiesintus rudeninius lapus dėliokite, karpykite ir klijuokite ant balto lapo kurdami įvairias aplikacijas: augalus, gyvūnus, paukščius, statinius... Mažylių užduotis gali būti paprastesnė - paprašykite jų visą baltą lapą arba ant jo apibrėžtą formą (apskritimą, trikampį, gyvūno kontūrą) apklijuoti rudeniniais lapais, kad neliktų nė vieno tuščio plotelio.

Žmogeliukai ir visokie padariukai iš kaštonų


Iš kaštonų, gilių, klevų „sparnelių“, erškėtuogių, kitų smulkių rudens gėrybių bei dantų krapštukų, degtukų, vielučių ir karštų klijų galima sukurti tikrų grožybių! Iš šių priemonių gims linksmi žmogiukai ir kiti padariukai, pavyzdžiui, kiaulytė ar net briedis!

Spalvotų lapų iš sėklų klijavimas


Ši dviejų dalių užduotis yra labai naudinga mankštelė mažylių smulkiajai motorikai. Pirmiausiai guašu arba flomasteriais reikia nuspalvinti nelukštentas moliūgų sėklas, palaukti, kol jos išdžius, o tuomet jas priklijuoti prie ant popieriaus lapo nupiešto arba iškirpto ir priklijuoto medžio kamieno.

Ežiukas Saulėgrąžiukas


Padedant tėveliams arba savarankiškai, jeigu vaikas jau vyresnis, reikia suformuoti ežiuko kūną iš plastelino, modelino, molio ar sūrios tešlos. O koks gi ežys be spyglių? Susmaigstykite jam spygliukus iš saulėgrąžų (taip pat galima naudoti smulkias šakeles, pušų spyglius, dantų krapštukus, degtukus)!

Ežiukas iš spalvoto popieriaus


Smagų ežiuką galite suklijuoti ir iš spalvoto popieriaus! Tai labai paprasta - reikia iškirpti ežiuko formą, nupiešti jam veiduką, o tuomet priklijuoti spyglius iš sulenktų juodo ar rudo popieriaus juostelių. Tarp tokių purių spygliukų galima ir rudeninių lapų (kieme surastų ar iš popieriaus iškirptų) įkišti!

Rudeninių lapų antspaudai


Kuriam mažyliui nepatinka truputį pasiterlioti? Sunku būtų tokį rasti, tad ši užduotėlė patiks visiems! Rudeninius lapus reikia aptepti guašu ar kitais dažais ir stipriai stipriai prispausti prie balto popieriaus lapo. Liks gražus antspaudas! Vyresnių vaikučių užduotis gali būti tokiais antspaudais sukurti raštus ar paveikslus.

Jūreivė Gilė


Graikinio riešuto kevalas, kankorėžis, gilė, lapas, šakelės ir karšti klijai - tik tiek reikės, norint sukurti darbelį, nukeliantį į svajones apie neaprėpiamą vandenyną ir neatrastas žemes...

Pelėdžiukai kankorėžiukai


Veltinis ir flisas yra medžiagos, kurios puikiai tiks vaikiškiems darbeliams. Jos labai minkštos, mielos, sukarpytos nepradeda irti ir jas galima ne tik susiūti, bet ir tiesiog klijuoti karštais klijais. Mieloms pelėdoms pagaminti reikės kelių šių audinių atraižėlių, didelių kankorėžių ir karštų klijų pistoleto.

Gėlės iš kankorėžių


Jeigu tamsų rudenį imsite ilgėtis margaspalvės vasaros, nuspalvinkite gražiausių gėlių iš kankorėžių. Padedant tėveliams reikia atsargiai ištraukti ar nupjauti viršutinius kankorėžio „lapelius“ iki kol liks tarsi gėlės žiedas. Beliks jį nuspalvinti guašu ar kitokiais dažais.

Dar daugiau margumynų


Ruduo džiugina spalvomis, o jeigu norite, kad tiesiog akyse mirgėtų, rudeninius lapus išpieškite smulkiais raštais. Šis darbelis lavina vaikų smulkiąją motoriką ir moko sutelkti dėmesį.

Komentarai

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai