5 paprastos priemonės dėmių valymui

Kuri iš mūsų šiais laikais gali/nori išleisti krūvą pinigų brangiems valikliams ir balikliams? Juk savo spintelėse turite nė kiek ne prastesnių priemonių, kurios tikrai pašalins visas dėmes.

AMONIAKAS

Su kraujo, žolės ir pomidorų padažo dėmėmis kartais nesusidoroja net pats geriausias ploviklis. Tokiu atveju verta išmėginti... langų valiklį. Tik rinkis tą, kurio pagrindas – amoniakas, mat tai jis įveikia giliai į audinį įsigėrusias dėmes. Nepamiršk – valiklis turi būti bespalvis, antraip rizikuoji sugadinti savo mylimiausią palaidinę. Norėdama atsikratyti įkyrios dėmės, paprasčiausiai užpurkšk langų valiklio ant išteptos drabužio vietos ir leisk jam įsigerti. Optimalus laikas – 15 minučių. Po to patrink audinį švaria šluoste, nuplauk šaltu vandeniu ir mesk į skalbimo mašiną.

Nepamiršk:

o    Prieš naudodama valiklį išbandyk jį nepastebimoje vietoje, pavyzdžiui, ant siūlės, ir įsitikink, kad jis neišblukins audinio spalvos.
o    Naudok tik šaltą vandenį ir nedėk drabužio į džiovyklę, kol dėmė visiškai neišnyks.
o    Nenaudok amoniako norėdama išvalyti šilką ar vilną, taip pat – tuos drabužius, kuriuose yra šių medžiagų.
o    Jei audinio spalva pakito, užpilk baltojo acto ir nuskalauk jį vandeniu. Rūgštus actas neutralizuoja šarminį amoniaką.

BALTASIS ACTAS

Lyg žiema neužtektinai kankintų tavo batus ledu, sniegu ir pažliugusia purvyne, juos puola ir druska, kuri barstoma tam (kaip ironiška), kad pašalintų iš tavo kelio sniegą bei ledą. Toji druska ant batų dar palieka ir itin bjaurias baltas dėmes, gali tapti įtrūkimų priežastimi arba net įtakoti audinio irimą. Tam, kad galėtum ją pašalinti ir užkirstum kelią galutiniam mylimiausių žieminių batų niokojimui, nuvalyk dėmes vos joms atsiradus su baltajame acte sudrėkinta audinio skiautele.

WD – 40

Mineralinės alyvos pagrindu pagamintas aerozolis, skirtas paviršių apsaugai nuo drėgmės, padės susidoroti su kraujo dėmemis. Kai suteiksi pirmąją pagalbą kraujuojančiam asmeniui, siūlome pereiti prie suteptų jdrabužių. Purkšk WD – 40 tiesiai ant dėmės, palauk keletą minučių ir plauk kaip įprastai. WD – 40 iškels dėmę į paviršių ir palengvins jos pašalinimą iš audinio. Tik naudok jį kuo greičiau – kuo šviežesnė dėmė, tuo lengviau ją išvalysi. WD – 40 taip pat padės įveikti lūpų dažų, purvo, tepalų ir rašalo dėmes.

SODA

Ar jau pabodo matyti įsisenėjusias prakaito dėmes ant marškinių apykaklės? Nebegali žiūrėti į pakitusios spalvos rankogalius? Užkurk jiems tikrą pirtį, pasitelkusi į pagalbą valiklį, pagamintą iš sodos ir baltojo acto (maišyk šiuos produktus santykiu 3:2). Užtepk šio valiklio ant dėmių likus pusvalandžiui iki skalbimo. Šis mišinys taip pat padės pašalinti miltligės paliktas dėmes.

ACTAS

Nori pamatyti, kaip nuo tavo marškinėlių nyksta prakaito dėmės? Tuomet užpilk šiek tiek acto tiesiai ant dėmių, gerai patrink ir mesk į skalbimo mašiną. Actas taip pat pašalins dezodoranto dėmes!

Šaltinis: Grožio guru

Komentarai

Buitis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai