5 žaidimai vaikučiams ir jų tėveliams

Vaikai dar nemoka vaidinti. Jie nesuvokia, kad reikia save riboti ir stengtis gyventi pagal visuomenėje priimtus standartus ir normas. Jie mėgsta žaisti, ir jiems nereikia to mokytis. O ar žinojote, kad žaidimai skatina produktyvumą? Štai kodėl žaisti naudinga ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.
 
JAV nacionalinio instituto žaidimams įkūrėjas Stuartas Brownas daugybę metų tyrinėjo žaidimus ir jų poveikį suaugusiems. Jis konsultavosi su daugiau nei 500 Šiaurės Amerikos bendrovių, kaip būtų galima įtraukti žaidimus į verslą ir taikė žaidimų terapiją žmonėms, sergantiems klinikine depresija.
 
Knygoje „Žaidimai: kaip jie formuoja smegenis, žadina vaizduotę ir stiprina sielą“ (angl. „Play: How It Shapes the Brain, Opens the Imagination and Invigorates the Soul“) S. Brownas teigia, kad žaidimai gali padaryti žmones protingesnius. „Žaidžiant smegenys išmoksta save pažinti per imitaciją ir bandymus. Žaidimai iš tikrųjų padeda formuoti smegenis. Žaisdami mes galime įsivaizduoti ir patirti situacijas, su kuriomis niekada nesame susidūrę ir pasimokyti iš jų“, – rašo instituto įkūrėjas.
 
Vadinasi, žmonių kūrybingumas tiesiogiai priklauso nuo žaidimų. „Žaidimo išskirtinumas yra tas, kad žaisdami vaizduotėje sukuriame naujas pažintines kombinacijas. O kurdami naujas kombinacijas, išsiaiškiname, kaip jos veikia“, – aiškina S. Brownas.
 
Didelės suaugusiųjų problemos reikalauja kūrybingų sprendimų, net jei taip neatrodo. Žaidimai gali padėti greičiau rasti tinkamą problemos sprendimo būdą ir pakeisti senus įpročius naujais bei veiksmingesniais.
 
Ir nors daugelis darbuotojų iš pradžių į pasiūlymą pažaisti žiūrėtų skeptiškai ir su ironija, žaidimų įtraukimas į kasdienę veiklą duotų pastebimų teigiamų rezultatų net didžiausiems skeptikams.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai