6 patarimai, padėsiantys įskiepyti vaikui meilę knygoms

Knygos – geriausias būdas lavinti vaikų vaizduotę, tačiau jas išstumia televizija ir internetas... Ką daryti, kad įskiepytumėte atžalos meilę literatūrai?
 
Skaitykite vaikams nuo mažens
 
Skaitykite knygas ne tik prieš miegą – tegul vaikiškos knygutės bus pirmieji jūsų atžalos žaisliukai. Jos pravers ir einant pasivaikščioti, ir sėdint kur nors kavinėj, taip pat kaip būdas greičiau prastumti laiką, kol ko nors laukiate. Tegul skaitymas taps kasdieniu ritualu ir padės pailsėti, pasinerti į įdomių nuotykių ir pasakų pasaulį – ne tik vaikams, bet jų tėveliams.
 
Nesistenkite išmokyti vaiko skaityti kuo anksčiau
 
Plačiai paplitusi nuomonė, kad mokėjimas skaityti parodo vaiko intelekto lygį. Iš tikrųjų viskas yra kiek kitaip. Kiekvienas vaikas turi savo ritmą – kitaip tariant, išmoksta vaikščioti, kalbėti ir skaityti
savo metu. Tėvai labai dažnai nori pasipuikuoti prieš kitus savo atžala, arba stengiasi įsisprausti į tam tikrus rėmus, bandydami išmokyti vaikus skaityti kuo anksčiau, darydami psichologinį spaudimą, liedami devynis prakaitus... O po to jie stebisi, kodėl vaikai skaityti nemėgsta.
 
Tėvų užduotis – ne išmokyti skaityti kaip galima anksčiau, o įskiepyti meilę knygoms, išmokyti patirti skaitymo malonumą, pasinerti į neatrastą, už knygos puslapių slypintį pasaulį.
 
Skaitykite kartu, gerbkite vaiko interesus
 
Kad uždegtumėte meilę knygoms, visų pirma būtina išsiaiškinti, kas patinka jūsų vaikui: juk kažkam arčiau širdies trumpi pasakojimai, kažkam – ilgos pasakos, kad būtų galima kuo ilgiau džiaugtis mėgstamu veikėju...
 
Ir nereikia stebėtis, jei vaikas prieš miegą dažnai prašo paskaityti vieną ir tą pačią knygą – tai reiškia, kad ji suteikia psichologinį komfortą, leidžia jaustis saugiai ir patogiai. Greičiausiai tokią mėgstamą knygą vaikystėje turėjote ir jūs. Pamėginkite ją paskaityti dabar, ir vėl patirsite tą pačią būseną, kuri jums buvo tokia pažįstama vaikystėje.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai