Batutai – ir pramogai, ir sveikatai

Batutą matėme kiekvienas, o gal net ant jo ir šokinėjome. Tai linksmas laisvalaikio paleidimo būdas, kurį labai mėgsta vaikai, bet ir suaugusieji neatsisako. Batutai gali praskaidrinti kasdienybę, suteikti malonių emocijų ir potyrių. Visgi, tikrai ne kiekvienas žino, kad batutas turi reikšmingos įtakos sveikatai ir gerai savijautai.

Ant batutų mankštinasi NASA astronautai, kuriems po ekspedicijos kosmose sumažėja kaulų tankis, raumenų masė ir pan. Taip nutinka todėl, kad kosmose nėra gravitacijos, todėl kūnas nepatiria krūvio ir po truputį nyksta. Tiesa, nereikia keliauti į kosmosą, kad pradėtų mažėti kaulų tankis ir raumenų masė, taip gali nutikti ir tiems žmonėms, kurie labai mažai juda, daugiau laiko praleidžia pasyviai ilsėdamiesi. Visa tai gali padėti sutvarkyti batutai, nes tyrimais buvo įrodyta, kad šokinėjimas ant batuto išjudina kūno ląsteles, teigiamai veikia raumenis ir pagerina deguonies pasisavinimą. Šokinėjimas ant batuto taip pat padeda atgauti jėgas, iš raumenų pašalinti susikaupusias pieno rūgštis, kurios sukelia skausmus ir nuovargį.

Šokinėjimas ant batuto šiek tiek primena vandens aerobiką, kurios metu fiziniai pratimai atliekami ne sporto salėje, o baseine. Ši aerobikos šaka ypač vertinama, nes jos metu sąnariai patiria mažesnį krūvį, o vanduo sukelia didesnį pasipriešinimą, todėl kūno raumenys stiprėja greičiau ir ne taip skausmingai. Mankšta ant batuto taip pat sumažina sąnariams tenkantį krūvį, todėl yra rekomenduojama žmonėms kenčiantiems nuo viršsvorio. Tiesa, pirmuosius kartus nereiktų persistengti, nes kitą dieną gali maustu visą kūną. Be to, jei batutas naudojamas kaip priemonė numesti svorio, reiktų nepamiršti subalansuoti savo dienos racioną.

Kur slypi batuto paslaptis?

Žmogaus kūno ląstelės tarsi plaukioja tarpląsteliniame skystyje, jei šis skystis „užsistovi“, gali išsivystyti edema, paprasčiau tariant, skysčių susilaikymas galūnėse. Šokinėjant ant batuto, tarpląstelinis skystis išjudinamas, pagerėja jo cirkuliacija, o ląstelės sustiprėja. Žinoma, norint, kad šokinėjimas ant batuto būtų produktyvus, reiktų šokinėti reguliariai ir neapsiriboti tik šia fizine veikla.

Kur įsigyti batutą?

Batutą galima įsigyti ir sporto prekių parduotuvėje, ir elektroninėse parduotuvėse, tačiau reikia atminti, kad geri ir kokybiški batutai kainuoja apie 300 eurų. Kokybiško batuto spyruoklės yra storesnės, jos geriau išbalansuoja šokimą, pagrindas tvirtesnis, todėl tikimybė, kad batutas įplyš yra išties nedidelė. Žinoma, iš pirmo žvilgsnio tokia suma atrodo išties didelė, tačiau reikia atminti, kad tokio batuto paprastai užtenka visam likusiam gyvenimui. Be to, pasaulyje pripažinti batutų gamintojai savo produkcijai suteikia labai ilgą garantiją.

Pabaigai reiktų šiek tiek pakalbėti apie saugumą. Nukristi nuo batuti nėra itin sudėtinga ir specialių sugebėjimų tam tikrai nereikia, todėl iš anksto vertėtų pasirūpinti apsauginiu tinkleliu, kuris neleistų skausmingai atsidurti ant žemės.

Komentarai

Treniruočių programos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai