Dažniausi klausimai apie plaukų priežiūrą

Mūsų dienomis tikrai negalima pasiskųsti, kad trūksta plaukų priežiūros priemonių. Kartais neužtenka tik žinių. Kokią priemonę pasirinkti? Kaip ją naudoti? Kaip žinoti, kas patiks plaukams? Paprastai ant buteliuko ar kokios kitos pakuotės nerašo išsamios instrukcijos, o jeigu ir parašo, į daugelį klausimų vis tiek taip ir lieka neatsakyta. Šiandien pasistengsime atsakyti į dažniausiai kylančius, ir tikimės, kad rasi sau tai, ko ieškai.

Kaip taisyklingai plauti galvą?

Po tekančiu vandeniu pirštais „šukuok“ plaukus – taip jie bus mažiau pažeidžiami ir ne taip stipriai susivels. Vandens temperatūra turėtų būti apie 35 laipsnius. Per karštas vanduo stimuliuoja riebalinių liaukų veiklą, tad plaukai susiriebaluoja greičiau. Išplauk galvą dukart. Pirmą kartą greičiausiai putų susidarys nedaug, nes tuo metu tirpsta riebalai ir nešvarumai. Antrą kartą plovimas turi užtrukti ilgiau – apie tris ar keturias minutes, atliekant lengvus masažuojamuosius judesius. Po šampūno būtina naudoti kondicionierių – jis papildomai prižiūri plaukus, tad šie tampa blizgūs ir lengvai šukuojami. Nušluostyk rankšluosčiu, tik jokiu būdu negręžk.

Kaip dažnai reikia keisti šampūną? Ar prie jo priprantama?

Jeigu radai priemonę, kuri tau tinka ir patinka, naudok ją tiek, kiek atrodo būtina. Teiginys, kad plaukai prie jos pripras, neturi pagrindo.

Plaukai greitai susiriebaluoja. Kaip ilgiau išsaugoti juos švarius?

Normaliems ir riebaluotis linkusiems plaukams patartina naudoti tonizuojamąjį šampūną – tai turėtų išspręsti problemą.

Ar tą patį šampūną gali naudoti visa šeima?

Gali, jeigu visi šeimos nariai suaugę ir turi tą patį plaukų tipą. Vis dėlto vyrams geriau naudoti skirtą specialiai jiems, o moterims – tą, kuris tinka jų plaukų tipui ir padeda įveikti esamas problemas. Vaikams reikia švelnesnių, vaikiškų priemonių.

2 psl. »

Komentarai (5)

Kristina 2014-03-31 18:45
Geras straipsniukas :) taciau yra priestaravimu,viename rasote, kad negalima plauku trinkti, po tekancio vandens srove, nes galiukams kenkia,o sitame rasote po tekanciu vandeniu sukuoti plaukus,tai labai klaidina skaitytojas :)
Roma 2012-06-07 22:43
naudingas straipsniukas. o dėl plaukų priežiūros aš naudoju tik profesonalią kosmetiką iš http://www.topbeauty.lt, jau daugiau kaip puse metų neperku paprastų, labai skiriasi rezultatas, dabar negaliu atsigrožėti savo plaukais :)
kasta 2012-05-21 19:20
Taip, aš irgi be kondicionieriaus neįsivaizduoju. Tik aš tepu plaukus, nepaliesdama šaknų, nes šaknys ir taip pakankamai riebaluojasi
Gražina 2012-05-21 17:59
o aš be kondicionierių ir balzamų neapsieinu. Plaukai ilgi, labai veliasi. Jeigu ne šios priemonės, šukų į plaukus neįkiščiau. Tik nelabai sutinku su tuo, kad gamintojas turėtų būti tas pats, kaip ir šampūnų. Pasitaiko, kad šampūnas tinka, o kondicionierius - niekaip.
Inesa 2012-05-21 13:41
aš iš viso kondicionierių nenaudoju. Man užtenka aliejinių kaukių

Plaukams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai