Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų

Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat prisiminti iš naujo – jie tokie paprasti, kad juos tiesiog... pamirštame. Kaip padėti atžalai įveikti pereinamojo amžiaus krizę ir išugdyti pasitikėjimą savimi? Dalinamės 10 patarimų!

Šalin kritiką ir pasmerkimą – parodykite savo mažylei kelią

Atminkite: kritika turi būti konstruktyvi. Ir kritikuoti reikia ne vaiką, o jo poelgius. Nepraraskite tikėjimo savo atžala – tegul ji perima jūsų užtikrintumą (tada jai bus lengviau žengti drąsų žingsnį, prisiimti atsakomybę ir žvelgti į ateitį be baimės). Būkite mokytoju ir vadovu, su kuriuo lengva rasti bendrą kalbą. Jeigu nubrėšite aiškias ribas ir mokėsite laiku pagirti, pelnysite dukters pasitikėjimą ir pagarbą, o tai – garantija, kad sudėtingose situacijose ji neslapukaus ir kreipsis pagalbos ir patarimo į jus, o ne temps sunkią naštą viena.

Žmogus visada nesąmoningai vengia negatyvių emocijų. Jeigu jūs nuolat kreipiate dėmesį į vaiko klaidas ir trūkumus, net nesitikėkite, kad paauglė jums norės atsiverti ir pasipasakoti. Jūsų dukra ras ką nors, kas ją pagirs ir įvertins, ir tai bus nebūtinai artimas žmogus. Neskubėkite teisti. Mokėkite nukreipti ir patarti.

Vidinis grožis svarbiau už išorinį

Papasakokite dukrai apie tai, koks svarbus darbštumas, nepriklausomybė, užuojauta, atkaklumas siekiant savo tikslo. Akcentuokite vidinį žmogaus grožį – tegul jūsų atžala žino, kad išorinis grožis laikinas, ir jis bėgant metams išnyksta. Lieka tik turtingas žmogaus vidus, tai, ką jis išmoksta ir sukaupia eidamas gyvenimo keliu.

Vienodi reikalavimai ir sąlygos visiems vaikams

Jeigu auginate skirtingos lyties vaikus, arba jie yra skirtingo amžiaus, suteikite jiems vienodas galimybes. Pavyzdžiui, jeigu vyresnysis sūnus įstojo į aukštąją ir sėkmingai lipa karjeros laiptais, neturėtumėte tokios galimybės atimti ir iš dukters. Tegul ji žino, kad niekuo ne blogesnė už savo brolį, ir kad gali pasiekti tiek pat karjeroje ir asmeniniame gyvenime, kaip ir bet kuris vyras.

Pergalės džiaugsmas suteikia pasitikėjimo savimi, pralaimėjimas grūdina charakterį

Išmokykite dukrą ne tik varžytis ir nugalėti, bet ir priimti pralaimėjimą, su juo susitaikyti. Tai padės išsisukti iš nestandartinių situacijų be didelių nuostolių ir sukrėtimų.

Padėkite įveikti sunkius dukters gyvenimo periodus

Nėra jokios prasmės aktyviai ginti savo pozicijos, jeigu paauglė dukra jaučiasi atstumtąja ir yra įsitikinusi, kad aplinkiniai jos nesupranta. Mokykite atžalą pozityvumo, leiskite jai pajusti komfortą ir harmoniją su ją supančiu pasauliu. Padėkite su tuo, kuo ji domisi (t.y. geriau save realizuoti ir įgyti daugiau pasitikėjimo savimi) – tai gali būti muzika, teatras, sportas ir kt. ją dominanti veikla.

Sudarykite sąlygas produktyviai dukters veiklai

Berniukų sukiojimasis aplinkui paprastai per daug atitraukia mergaičių dėmesį. Gali būti, kad tai yra viena iš priežasčių, kodėl jūsų mažylė jaučiasi neužtikrintai. Pasiūlykite pasimokyti ar kartu nueiti tik su mergaitėmis. Kraštutiniais atvejais rekomenduojama pereiti į kitą klasę arba mokyklą.

Rodykite pavyzdį: mokykitės, aukite, tobulėkite

Parodykite dukrai, kad, nepriklausomai nuo amžiaus, mokymasis ir dvasinis augimas yra labai svarbus, ir kad žmogus tobulėti turi visą laiką. Būkite sektinu pavyzdžiu, patirkite malonumą mokydami savo atžalą, raskite laiko pabendrauti. Kasdien pasidomėkite, kaip sekasi jūsų dukrytei –net jeigu esate labai užsiėmę.

Formuokite teigiamos ir sėkmingos moters paveikslą knygomis ir filmais

Meskite šalin viską, kas negatyvu – nereikia mergaitei kišti serialų ar siaubo filmų. Formuokite literatūrinę ir kinematografinę bazę – tegul jūsų dukrytei prieš akis visada bus sėkmingos moters paveikslas, pavyzdys, kuriuo norėtųsi sekti.

Pradėkite ugdyti matematinius įgūdžius dar prieš leisdami dukrą į mokyklą

Matematika ugdo mąstymą ir analitinius gabumus, o erdvinis mąstymas – sugebėjimą planuoti, modeliuoti ir kurti. Pradėkite nuo dėlionių ir konstruktorių.

Kelionės kartu – stiprių šeimos tarpusavio ryšių paslaptis

Sukurkite nuotykių pasaulį, keliaukite kartu su šeima. Tai sustiprins jūsų tarpusavio ryšius, praplės akiratį ir pakels jūsų dukros savivertę. Beje, ir jūsų pačių gyvenimas taps daug įdomesnis ir smagesnis!

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai