Kaip padėti mikčiojančiam vaikui? II dalis

Visavertis mikčiojimo gydymas – nelengvas procesas. Labai rekomenduojama vaiko komunikaciją su išoriniu pasauliu apriboti iki minimumo. Tai reiškia, kad vienam iš tėvelių gali tekti pasiaukoti ir likti kurį laiką su mažyliu namie, jeigu nėra laiko turinčių senelių ar kitų giminių.

Televizorių reikėtų išjungti, nepalikti jo net ir „bendram fonui“. Pašalinių garsų namuose turi būti kaip galima mažiau, o kalbėtis kiek lėčiau ir taisyklingai. Visi šeimos nariai turi apriboti savo šnekas: bėgant laikui vaikas prie to pripranta ir ima kalbėti taip, kaip reikia.

Saugome vaiką nuo aplinkinių patyčių

Tikriausiai kilo klausimas, kodėl patartina apriboti vaiko komunikaciją su išoriniu pasauliu. Bėda ta, kad patyčios patiriamos ne tik mokykloje, bet net ir darželyje. Labai greitai pajuntama, kad žmogus yra „kitoks“, ir tai tampa priežastimi jį atstumti. Tėvų užduotis – sumažinti galinčių traumuoti jų atžalą situacijų tikimybę.

Mikčiojantys vaikai tampa bendraamžių pajuokos objektu, tarytum ne tos „kastos“ nariais. Kuo tai baigiasi? Turintys šį sutrikimą išsiugdo nevisavertiškumo kompleksą, jaučiasi kalti. Tėvų pagalba jiems tokiu metu yra itin svarbi.

Reikėtų pastebėti, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai dar nėra labai priklausomi nuo nuo sociumo vertinimo, tačiau nuo 6–7 gyvenimo metų situacija pasikeičia.

Bet koks nuokrypis nuo normos išstumia mikčiojantį vaiką iš tos mažos grupės, kurioje jis turėtų vystytis ir išmokti save realizuoti. Nereikia turėti aukštojo mokslo diplomo, kad suprastumėte, kokį didelį neigiamą poveikį tai turi jūsų atžalai: be to, kad ji auga nepasitikinti savimi, užguita ir uždaro būdo, mikčioti imama dar dažniau, kyla naujų problemų (pavyzdžiui, atsiranda socialinė fobija).

2 psl. »

Komentarai (1)

Elena 2012-12-22 17:17
Is tikruju apzvelgete toli grazu ne visus pazvydzius. Ir, tiesa sakant, labai pavirsutiniskai. Visiskai apriboti kontaktus galima tik neilgam periodui. Kaip kitaip vaikas bendraus? Mikciojantiems kaip tik reikia kuo daugiau kalbeti, bendrauti. Be abejo, tai turi buti neitemptoj aplinkoj. Na ir daug kitu aspektu yra. Gydymo metodu yra gana veiksmingu, tik reikia kruopstaus darbo. Jokia homeopatija nepades rimtu atveju. Sekmes.

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai