Kas kaltas dėl susilpnėjusio mažylio imuniteto?

Gera vaiko sveika didžiąja dalimi priklauso nuo imuniteto stiprumo, kuris tokiame amžiuje atlieka labai svarbų vaidmenį.

Ar vaiko imunitetas bus pakankamai stiprus – priklauso nuo daugelio faktorių: paveldimumo, dienos režimo, mitybos raciono, užsigrūdinimo ir t.t. Apie visus šiuos faktorius ir norėtume pakalbėti šiame straipsnyje.

Kokią įtaką imunitetui turi paveldimumas? Paveldimumas – svarbus veiksnys, kai kalbame apie imunitetą. Taip jau yra, kad mažyliai iš tėvelių paveldi ne tik charakterio savybes, bet ir polinkį į ligas. Taigi, jei tėveliai dažnai persišaldydavo ir sirgdavo, labai tikėtina, kad tas pats laukia ir jų vaiko, mat jau nuo gimimo jo kvėpavimo takai bus jautresni, nei tų vaikų, kurių tėveliai buvo sveiki. Imuninės sistemos išsivystymo greitis taip pat priklauso nuo paveldimumo, todėl kai kurie vaikai labai anksti sugeba savaime įveikti peršalimo ligas, tuo tarpu kitiems vaikystėje tokių problemų pasitaiko nuolatos.

Kokią įtaką imunitetui turi dienos režimas? Gera žinia ta, kad paveldimumas – tai dar ne viskas. Didžiąja dalimi vaiko imunitetas priklauso nuo aplinkos. Viena iš tos aplinkos sudedamųjų dalių – tai vaiko užimtumo ir poilsio suderinimas. Tikriausiai tu puikiai žinai, kad stresai ir nuovargis silpnina organizmą, todėl pažeidžiamas žmogaus imunitetas.  Kad stresų būtų kuo mažiau, mažyliui reikia daug ilsėtis. Būtent dėl to kiekvieno vaiko gyvenime turėtų galioti dienos režimas, aiškiai nustatantis, kada metas žaisti ir dūkti, o kada – ilsėtis. Nepamiršk, kad miegas labai svarbus augančiam organizmui: jo metu atsipalaiduoja visi raumenys ir pasiilsi smegenys, o juk mažam vaikui, kuriam pasaulis kol kas atrodo toks didelis ir neįprastas, tikrai reikia pailsėti nuo daugybės dienos įspūdžių.

2 psl. »

Komentarai (1)

Jolanta 2011-12-19 22:25
Mano vaikas visai atrodo neturejo imuniteto, sirgo ir sirgo, neseniaipradejau duoti tokius vitaminus su aktivin kompleksu calibrum junior, tai vynuogiu seklu ekstraktas, tai tikrai pajutau kad imunitetas stipresnis, siais metais juos pradejome vartoti ir siais metais dar tfu tfu tfu nesirgome :),ten plius ieina visi reikalingi mineralai bei vitaminai.

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai