Metame rūkyti ir storėjame. Kodėl?

Tikriausiai nė vienai iš mūsų nereikia priminti, kad rūkymas daro didelę žalą organizmui ir dar gerokai patuština kišenes. Nusprendei, kad metas atsisakyti šio žalingo įpročio? Puiku! Tik iš karto norime įspėti, kad tau, kaip ir daugumai, gali pasireikšti ne pats maloniausias “šalutinis poveikis”... prisidėję keli papildomi kilogramai.

Nors dauguma teigia, kad rūkymas tikrai nepadeda mažinti svorio, vis dėl to jie klysta. Tiesa, tai tikrai ne pats geriausias būdas kontroliuoti svorį, nes viskas gali pasibaigti širdies ir kraujagyslių ligomis ar net vėžiu. Negana to, kiekvieną dieną tave lydės nemalonus burnos, plaukų ir aprangos kvapas, o kur dar pageltę dantys ir papilkėjusi oda... Ir vis dėl to faktas lieku faktu: rūkymas stabdo svorio augimą.

Visų pirma, cigaretė padeda deginti kalorijas. Nikotinas pagreitina širdies ritmą ir medžiagų apykaitą, taigi metus rūkyti organizmo sugebėjimas virškinti maistą sulėtėja. Kol medžiagų apykaita normalizuosis, praeis kelios savaitės ar net mėnesiai. Vis dėl to verta susimąstyti: vienas cigarečių pakelis per dieną padeda atsikratyti maždaug 200 kalorijų. Tai maždaug tiek, kiek yra nedideliame pyrago gabalėlyje ar 200 gramų makaronų. Kad atsikratytum tų poros šimtų kalorijų, tau tereikia 20 minučių intensyvios treniruotės ar 45 minučių spartaus ėjimo. Ne taip ir daug, ar ne? Turint omenyje tai, kiek žalos tavo organizmui padaro rūkymas.

Antra – cigaretė slopina alkį. Nikotinas skatina kepenis gaminti glikogeną, kuris didindamas cukraus kiekį kraujyje sumažina alkio jausmą. Iki tol, kol metus rūkyti medžiagų apykaita atsistatys, gali priaugti šiek tiek svorio. Tačiau ne tiek daug, kaip dauguma įsivaizduoja. Maitinantis įprastu, sureguliuotu režimu, per savaitę priaugsi ne daugiau nei pusę kilogramo. O jei rūkymui skirtas pertraukėles pakeisi sportu, tuomet dėl papildomo svorio tikriausiai net nereikės sukti galvos.

2 psl. »

Komentarai (36)

Arvydas 2023-05-27 08:10
Bivau metes 2metus.Priaugau 15kg.Ir kol nepradejau rukyti-nei velnio nenukrito!Pradejus rukyti ir tai tik po kokio pusmecio pradejo kristi svoris.Todel nepasakokit cia pasaku,kad po 2saviciu atsistato svoris
Jura 2021-07-29 00:19
Jau 1,5 menesio kaip neberukau. Baigesi pagaliau migrena ir nemiga. Taciau ir toliau kankina dusulys, pykcio bei valgymo priepuoliai, depresija, panikos atakos... Apie virskinimo sistema nebekalbu isvis... Isbandyta viskas, nepadeda niekas... Rodos, punu is vidaus...
Jau gailiuosi, kad meciau, nes mano gyvenimas virto pragaru.......
Vaida 2020-04-19 23:00
Ar gali buti kad metus rukyti pradeda skaudeti krutine ?
Spygle 2018-08-26 16:11
Man mesti rukyti nekainavo jokiu pastangu....CIGARETES METE MANE .....bet va svoris.....issiputes pilvas kaip kamuolys.....krutine su kuria galiu sluoti kelia kaip tankas.....rodosi ir nevalgau daugiau nei valgiau...einu specialiai vaikscioti beveik kasdien....nejaugi vel reikia pradet rukyt .....jei nesusirgsiu nuo rukymo tai susirgsiu nuo virssvorio.....man 52 metai....gal ir menopauze cia dar savo duoda......jau 5 men nerukau +apie 10 kg....
Giedrius 2018-03-05 21:20
200gr. makaronų yra ne 200, o 700 kcal
Jekaterina 2017-06-08 08:32
Aš jau rūkau 20m ir vena kartą bandžiau ne rukiti 2 savaites bet ne paviko keip ma mesti rukima pilnai nes kaip užodžiu dūmus tei vel traukė rukiti ir ka aš tik ne banžiau neko napadedavo man neko ir patarket k keip pilnai mesti ta rukima ir kad oda taptų gražesnė ir ne kabetu oda anot ž
žandu patarkit keip mesti rukima vesam
Virginija 2015-12-14 01:06
Nerukau 3 men.svoris auga. Isvis msn organizmas patyre daug stresu. Isvykau gyvent i kita sali, viskas keitesi ir dar meciau rukyt. Beproto kaupia skyscius, dingo visi pojuciai( nejautra odos atsirado ), beria veida. Nebesuprantu ar cia taip valosi ar kitos bedos. Rukyt pradet nebenoriu. Dabar taip gera :)
Julija 2015-07-21 13:26
Nerukau 2 savaites, bet pradejau sveikiau valgyt ir daugiau judet, rezultatas - sveikesni plauciai ir -1kg! ;)
999 2015-06-13 10:55
Meciau rukyti svoris priaugo per metus 10klg ,vel pradejau rukyti vel svoris kryto 22 klg netekau ,ir nezinau ka daryti,Kaip ta svori sureguliuoti ?daug valgau darzoviu 80% atsisakiau mesos ,visikai nevalgau rukytu gaminiu ,bei jokiu desreliu ar desru kur is zarnu kazkokiu pagamintos .Kaip mesti rukyti ir svorio nepriaugti?Mesti rukyti neproblema nes per savo 53 metus metus koki 10 kartu metus ta bruda ,bet vat su svoriu tai problema ....Vien del svorio ir rukau.
Donatas 2015-06-06 20:44
Rukau 7-metai, atsibodo butu kudam, o svorio labai norisi, ziuresiu kas bus :p.

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai