Nėštumo kalendorius. 1 savaitė

Iš tiesų tu dar nesilauki, tačiau tavo kūnas jau pradėjo ruoštis galimai motinystei. Situacija gali atrodyti kiek keista, juk kaip galima nesilaukti, tačiau teigti, kad tai – pirmoji nėštumo savaitė. Visa paslaptis slypi tame, kad nėštumas pradedamas skaičiuoti nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos.

Ko vengti: kuo greičiau pamirši apie cigaretes ir alkoholį, tuo geriau bus tavo vaikučiui. Rūkymas ir alkoholis visų pirma mažina pastojimo tikimybę.
Įrodyta, kad tos, kurios per vieną parą surūko nuo 5 iki 9 cigarečių, rizikuoja 10­40% sumažinti pastojimo tikimybę. Rūkančiosios ir geriančios nėštumo metu rizikuoja dar smarkiau. Alkoholis ir nikotinas sukelia persileidimus, priešlaikinį gimdymą, sutrikdo vaisiaus kvėpavimą ir vystymąsi. Taigi, jei jau esi nėščia, arba dar tik planuoji vaikelį, turėtum iš anksto pasirūpinti jo sveikata.

Kas naudinga: nepaisant to, ar jau esi nėščia, ar dar ne, gali pradėti gerti vitaminus nėščiosioms, kuriuose yra folio rūgšties. Šis itin svarbus elementas sumažina rizikos faktorių ir padeda apsaugoti vaisių nuo apsigimimų.

Komentarai (2)

paslaptis 2016-01-03 17:34
jai savaite dingo ligos ar yra tikimybe kad moteris laukes
aukse 2014-05-14 15:46
sweiki norejau paklausti, jei man kartais bloga keiciasi kūno temperatura skauda strenas maudzia pilvo apacia ar as galiu buti nieščia?

I nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai