Piešimo ir spalvinimo nauda vaikams

Spalvinimas nėra primityvi veikla, kuria gali užsiimti vaikai – iš tikrųjų šis užsiėmimas yra daug vertingesnis, nei atrodo. Būtent spalvinimo proceso metu tobulinami vaiko kūrybiškumo ir pažinimo įgūdžiai, kurie susiję su vaiko psichologija.
 
Štai kelios priežastys, kodėl verta skatinti vaikus piešti ir spalvinti nuo mažens.
 
Piešimo metu lavinama vaiko smulkioji motorika. Spalvinimo veiksmas reikalauja kruopštumo ir atidumo bei tikslių rankos judesių, kurių metu yra lavinami pirštų raumenys ir riešo koordinacija. Pasak mokslinių tyrimų, vaikams su išlavintais smulkiosios motorikos įgūdžiais ateityje yra lengviau dirbti kompiuteriu, tokie vaikai pasiekia aukštesnių sporto ir kitų aktyvių veiklų rezultatų.
 
Paruošia mokyklai. Spalvinimas ypač naudingas ikimokyklinio amžiaus vaikams. Būtent rankų miklumas bei gebėjimas sutelkti dėmesį į detales padeda vaikui greičiau išmokti rašyti tiek spausdintinėmis, tiek rašytinėmis raidėmis. Taip mokymosi procesas vyksta sparčiau ir lengviau, nesukelia papildomo streso.
 
Išmoko sutelkti dėmesį. Spalvinant vaiko smegenyse vyksta daugybė procesų, vienas jų – tobulėja rankos ir akies koordinacija. Ši koordinacija jungia regos ir motorinius sugebėjimus ir pasireiškia integruojant vizualią informaciją, šiuo atveju – spalvinant žaislus, knygutes.
 
Leidžia išreikšti save. Spalvinimas yra labai našus ir vertingas užsiėmimas saviraiškai. Vaikas gali lengvai pasirinkti, kokias spalvas naudoti, kokį spalvinimo būdą pritaikyti, naudoti trafaretą ar kurti savo kompoziciją. Piešimas yra vienas iš būdų vaikams išreikšti savo emocijas ir nuotaiką. Reguliarus priešimas, spalvinimas bei gebėjimas užbaigti pradėtą piešinį vaikui sužadina pasididžiavimo savimi jausmą.

2 psl. »
Šaltinis: tv3.lt

Komentarai

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai