Savarankiškumo ugdymas: mokomės tvarkyti žaisliukus

Mokyti vaiką savarankiškumo nėra taip sunku, kaip daugelis suaugusiųjų įsivaizduoja. Tiesiog kartais mes patys iš vaikų norime daug, tačiau nesugebame sukurti jiems tinkamos aplinkos, padedančios ir skatinančios nuolatinį tobulėjimą. O savarankiškumo mokytis galima praktiškai kiekviename žingsnyje: vonioje, virtuvėje, lauke, svečiuose ir t.t. Šį kartą visą dėmesį skirsime mažylio kambariui.

Vaiko kambarys – tai ne tik žaidimų, bet ir mokymosi bei poilsio zona, kurioje vaikas turi jaustis visiškai atsipalaidavęs ir saugus. Jei nori, kad vaikas būtų savarankiškas, pradėti turėtum būtent nuo to, kad vaiko kambarys yra tik jo. Jei virtuvėje ar svetainėje elgesio taisykles nustatinėji tu, tai mažylio kambaryje taisykles palik jam. Žinoma, subtiliai laviruodama situacijoje.

Savo kambaryje vaikas turi jausti visišką saugumą ir nebijoti pasilikti vienas tiek žaidimų, tiek poilsio metu. Kad ir tu nebijotum palikti vaiką vienumoje, pasirūpink, kad jis neturėtų galimybių susižeisti.

Štai keli saugumo patarimai:

  • Visos elektros angos turi būti su specialiais dangteliais;
  • Visų prietaisų laidai turi būti pritvirtinti prie sienų ir nekaboti palaidi;
  • Jei baldų kampai yra aštrūs, juos reikėtų apklijuoti, kad mažylis netyčia neprasiskeltų galvos;
  • Kambaryje neturi būti aukštų, suaugusiems tinkančių baldų, pavyzdžiui kėdžių, nuo kurių nukritęs, vaikas susižalotų;
  • Kambaryje neturi būti smulkių žaislų detalių, kurias vaikas gali praryti.

Prieš suteikiant vaikui atsakomybę savo kambariu rūpintis pačiam, gerai pagalvok, ar pati rodei jam tinkamą pavyzdį. Jei nori, kad mažylis mokytųsi savarankiškumo, prieš tai turi įskiepyti jam tikras elgesio normas: atsikėlus pasikloti lovytę, pažaidus daiktus sudėti į jų vietas ir t.t.

2 psl. »

Komentarai (5)

Šarūnė 2011-11-24 20:01
Teta, turite omeny "susitvarkyk kambarį tada ką nors gausi"? Jei kalbate apie tai tuomet ne, nes mano vyras taip nuolatos elgiasi ir tiesiog gadina vaiką. Grįžęs iš tėčio į namus (mes išsiskyrę) vaikas išvis manęs nebeklauso ir aiškina kad pas tėtį geriau, nes tėtis viską perka.
Teta 2011-11-24 19:40
Šarūne, o papirkti nebendėte?
Šarūnė 2011-11-24 17:09
Idėja apie spalvotas lentynėles gana įdomi, bet čia mažiukams. O ką daryti kai namuose 8 metų berniokas, kuriam tvarkymasis prilygsta pragarui?
Teta 2011-11-24 17:00
Manau, kad didžiausia problema yra tai, kad vaikas neretai turi per daug žaisliukų. Jeigu išverčiami visi, susitvarkyti užtrunka ilgai, todėl ir nesinori.
Gilė 2011-11-24 16:12
Aš žaisliukus po lova sukišdavau :)man nebuvo nieko baisesnio už tvarkymąsi

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai