Skalbiniai lieka nešvarūs? 5 patarimai kaip išvalyti savo skalbimo mašiną

Daugelis esame įpratę, kad nusipirkta buitinė namų technika tarnauja ilgus metus. Vienas tokių prietaisų - skalbimo mašina. Tačiau iš tiesų technikos tarnavimo laikas priklauso ne tik nuo pagaminimo, bet ir nuo to, kaip prižiūrėsite mašiną. Pavyzdžiui, netinkamai prižiūrima skalbimo mašina ilgainiui ima neatlikti savo darbo. Gal ir Jūs pastebėjote, kad pastaruoju metu skalbiniai lieka ne tokie švarūs, kaip norėtųsi? Štai keli paprasti patarimai, kaip valyti skalbimo mašiną, kad skalbiniai būtų švarūs ir skaniai kvepėtų.

 

1. Būgno valymas

Norint apsisaugoti nuo nemalonumų, kai drabužiai po skalbimo lieka su dėmėmis, patartina reguliariai pasirūpinti skalbimo mašinos būgno valymu. Jeigu nežinote, kaip išvalyti skalbimo mašinos vidų, tai galima padaryti ir su namuose randamomis priemonėmis. Pavyzdžiui, užstatyti ne žemesnės nei 60 laipsnių skalbimo temperatūros režimą į būgną įpylus šiek tiek citrinos rūgšties, acto ar baliklio.

 

2. Gumos priežiūra

Ilgas skalbimo mašinos durelėse esančios gumos nevalymas gali būti priežastis to, kad skalbiniuose lieka neišplautos dėmės arba atsiranda naujų. Ne visos šeimininkės žino, kaip tinkamai išvalyti skalbimo mašinos gumas. Geriausia tai daryti su drėgna šluoste. Norėdami tinkamai išvalyti po ilgo nevalymo laiko, pasigaminkite valymo priemonę vandenį sumaišę su balikliu. Tai priemonė, kuri padės išvalyti ne tik nešvarumus, bet ir pelėsį.

 

3. Kalkių nuosėdų naikinimas

Susikaupusios kalkės gali prisidėti prie blogo drabužių išskalbimo ir apsunkinti skalbyklės darbą. Todėl reguliariai reikėtų pasirūpinti kalkių nuvalymu nuo kaitinimo elemento. Tam gali padėti citrinos rūgštis arba actas. Reikėtų naudoti arba stiklinę citrinos rūgšties, arba kelias dešimtis gramų acto. Įpylus į skalbimo priemonės stalčių ir užstačius skalbimą su aukšta temperatūra, kalkių turėtumėte atsikratyti.

 

4. Vandens išleidimo filtras

Dažniausiai jis yra skalbyklės apačioje, tad ne visos šeimininkės jį pastebi ir žino, kaip išvalyti skalbimo mašinos filtrą. Norint, kad filtras tinkamai atliktų savo funkciją, o besikaupiantys nešvarumai, nesunkintų mašinos darbo, reguliariai ištraukite filtrą, apvalykite jį su šlapia šluoste ir įstatykite į vietą.

 

5. Kasdienis dėmesys

Kad skalbimo mašina kuo rečiau gestų ir neskleistų nemalonaus kvapo, reikėtų žinoti kelias paprastas taisykles, kurių reikėtų laikytis skalbimo mašiną naudojant kasdien. Pavyzdžiui, vizito pas meistrus po skalbyklės pirkimo nereikės ilgai, jeigu bent retkarčiais užstatysite aukštos temperatūros skalbimo režimą. Jis padeda sunaikinti ne tik nešvarumus, bet ir bakterijas. Taip išvengsite nemalonaus kvapo ir pašalinsite susikaupusias apnašas skalbyklės viduje.

Taip pat nepamirškite tokių taisyklių kaip skalbinių išėmimas iš karto po skalbimo. Arba taisyklės, jog visuomet geriau skalbimo mašinos dureles laikyti praviras, kad nesusidarytų tinkamos sąlygos pelėsio kaupimuisi. Nepamirškite bent kas kelis skalbimus išvalyti skalbimo priemonėms skirtų skyrelių, net jeigu naudojate tik subalansuotas tabletes, kurios dedamos tiesiai į mašinos vidų.

Šaltinis: Partnerių turinys

Komentarai (2)

Edita 2022-06-21 16:32
Gal kas zino ar imanoma isvalyti demes kurias padaro skalbimo masina ir su kuo jos issivalo aciu
miss 2020-08-16 19:01
super geras straipsnis butu gerai jei daznai kartotumete nes tikrai reikalinga ir naudinga!!!

Buitis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai