Svarbios pamokos: mažylis ir šaukštas

Visas mažylio gyvenimas – tai nesibaigiančios pamokos. Juk ne per dieną jis pradeda kalbėti, vaikščioti, atpažinti daiktus, tinkamai elgtis ir bendrauti... O bendrauti tinkamai juk sunku: kodėl negalima trenkti kastuvėliu per galvą vaikui, paėmusiam tavo mašinytę? Kodėl negalima pažiūrėti po sijonu kaimynei Auksei? Juk visa tai suprati vaikui nėra taip jau paprasta. O mes jį vis auklėjam ir auklėjam, mokom etiketo ir gražių manierų.

Etiketas diktuoja tam tikras taisykles, pavyzdžiui, kad iš lėkštės reikia valgyti ne rankom, o su šaukštu, šakute ir peiliu. Susivokti visose šiose subtilybėse net ir paaugusiam vaikui sudėtinga, ką jau bekalbėti apie pusantrų metukų mažylį. Juk stalo įrankių tokia daugybė... Vien šakučių gali būti bent penkios rūšys (ir tai tikrai ne pabaiga).

Tačiau pradėti reikia nuo paties paprasčiausio ir turbūt svarbiausio stalo įrankio – šaukšto. Būtent prie jo nuo mažų dienų būtina pratinti vaikutį. Patikėk, lengva tikrai nebus: jis gali nenorėti valgyti savarankiškai, tuo labiau – būti maitinamas šaukšteliu. Juk daug smagiau košę kabinti rankomis, laižyti pirštelius, o likučiais išsiteplioti veidą. Tačiau taisyklės yra taisyklės, tad reikia jų laikytis.

Kada pradėti?

Į pačius paprasčiausius klausimus atsakyti sudėtingiausia. Kiekvieną vaiką tenka mokyti individualiai, ir daroma tai sulaukus labai skirtingo amžiaus. Vieni mažylį prie šaukštelio ima pratinti jau nuo aštunto mėnesio, kiti – kai sueina pusantrų metukų. Nuomonės išsiskiria, tačiau tikrai nesuklysi, jeigu šią pažintį pradėsi, kai vaikui sueis vieneri: šiuo periodu mažyliai jau gali valgyti savarankiškai, be to, mokantis valgyti šaukštu lavinami ir piršteliai, koordinacija, o tai tolesniam vystymuisi yra labai svarbu.

2 psl. »

Komentarai (9)

samanotas miskas 2012-03-26 20:33
Na, maniškei jau pusantrų metukų, bet šaukšto į rankas imti nenori. Aš per prievartą ir neversiu, kai parodys norą išbandyti pati, tada ir paduosiu. Jau turiu vaikišką komplektuką nupirkusi :)
Dora 2012-03-26 12:45
Mano sūnus pradėjo mokytis būdamas maždaug pusantrų metukų. Maniau, kad per vėlai, bet pasidairius aplinkui matau, kad ne
Pupa 2012-03-26 10:45
Mėgdžiotojos jūs, damos :D tris kartus ta pati žinutė
Laima 2012-01-08 12:25
Bet kaip vaikas džiaugiasi, kai pirmą kartą pataiko ten, kur reikia :) niekada to nepamiršiu.....
Ruuuuuuu 2011-12-28 15:03
Su saukstu dideliu bedu neturejom, bet su sakute tai vienos problemos. Ka reikes daryti kai ateis metas mokytis ir peiliu naudotis? :(
Gilė 2011-12-28 11:42
Bet kaip vaikas džiaugiasi, kai pirmą kartą pataiko ten, kur reikia :) niekada to nepamiršiu
Zuma 2011-12-28 11:40
O mano dukra visuomet palaukia kol aš prie jos burnos prinešu šaukštą, tada abiems delniukais suima mano ranką ir išsižioja. Kol kas pačiai šaukšto nulaikyti nepavyksta, bet bent tokiu būdu bando įsivaizduoti kad valgo pati :)
Sigute 2011-12-28 11:30
Pradeti reikia tada, kai vaikas pats tiesia rankutes link sauksto. Kitaip tariant, kai tik parodo nora valgyti savarankiskai
Liza 2011-12-28 11:22
Mano mažajam aštuoni mėnesiai. Šaukštelio nebijo, bet valgyti pats turbūt pradės dar negreitai

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai