Vaikai ir televizorius: mitai ir realybė

Ar vaikučiui kenkia, jeigu kambaryje nuolat įjungtas televizorius arba kompiuteis? Kiek daugiausia laiko galima žiūrėti animacinius filmukus ir vaikams skirtas laidas, kad tai nekenktų mažylio sveikatai? Neseniai Virdžinijos universiteto (JAV) atliktų tyrimų duomenimis, ketverių metukų vaikams, žiūrintiems mirgančius animacinius filmukus (pavyzdžiui, „Kempiniuką Plačiakelnį“), gali išsivystyti dėmesio deficitas ir atsirasti elgesio problemų. Rusijos mokslininkai spėja, kad besaikės ir nekontroliuojamos „vaikiškos“ Holivudo produkcijos peržiūros gali slopinti giminės pratęsimo funkcijas.

Problema mūsų dienomis vis aštrėja. Vaikas ir televizorius: pamėginkime atsijoti pelus nuo grūdų ir išsiaiškinti, kur mitai, o kur – tikrovė.

Pirmas mitas: televizoriaus žiūrėjimas yra pramogos rūšis, todėl tai vaikų sveikatai nekenkia

Taip, tai tikrai mitas. Ar žinai, kas nutinka, jeigu vaikas prie televizoriaus praleidžia per daug laiko? Mažylis gali nutukti, kai kuriems išsivysto diabetas, autizmas, mergaitės pradeda anksti lytiškai bręsti. Britų žurnale „Biologist“ publikuotame tyrime psichologai teigia, kad šiuo atveju išsivystęs „dėmesio deficito sindromas“ laikui bėgant nepraeis, kliudys gyventi visavertį gyvenimą. Žmogui bus sudėtinga susitelkti į kurį nors vieną darbą, jis bus neorganizuotas, jam trūks motyvacijos, jis bus impulsyvus. Esmė ta, kad žiūrint televizorių neugdoma logika ir nesimokoma įsidėmėti faktų ir kitos reikiamos informacijos. Besaikis televizoriaus žiūrėjimas formuoja infantilumą ir jaunosios kartos priklausomybę nuo televizijos. Kai kas nors nesiseka, o suaugusieji padėti negali, vaikas nusimena ir stengiasi pabėgti nuo problemos, ieško nusiraminimo nerealiame gražių fantazijų pasaulyje.

2 psl. »

Komentarai (5)

mama 2013-08-07 21:51
Laima tomas ir dzeris ten ir musasi
Laima 2012-03-20 16:39
Aš neleidžiu žiūrėti tik tų kvailų japoniškų filmukų, kur pastoviai mušasi ir su priešais kovoja. Geriau jau tuomet koks nors Tomas ir Dzeris
birutė 2012-03-20 11:08
o kokius jūs filmukus leidžiate žiūrėti? šiaip įdomu
Goda 2012-03-20 09:24
tie filmukai nevienodos trukmės. Nutrauksi pačioj įdomiausioj vietoj - kils skandalas. O leisi žiūrėti iki galo - na, irgi kaip kada neišeina
delfinaCCC 2012-03-19 17:09
pas mus namie taisyklės labai paprastos. Vaikui leidžiama žiūrėti vieną filmuką per dieną. Tai yra maždaug 30 minučių.

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai