Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?

Vaikų bėrimai mamytėms sukelia daug neigiamų emocijų ir pojūčių, begales skirtingų reakcijų. Iš tiesų, kartais jie labai pavojingi, bet juk ne visada! Pasitaiko, kad net gydytojai nenumano, kuo serga vaikas, tačiau žinoti svarbiausias bėrimų rūšis ir mažojo ligoniuko priežiūros taisykles būtina kiekvienai.

Dažniausios bėrimų rūšys

Kūdikėlių bėrimas. Antrą ar trečią mažylio gyvenimo dieną ant odelės atsiranda raudonų dėmių arba pūslelių – tai vadinama toksine eritema. Nors pavadinimas gali nuskambėti baisiai, jokio specialaus gydymo nereikia. Bėrimas praeina po keleto dienų. Nesijaudink, maitinančiai mamytei tai nekenkia. Kita naujagimių bėrimo rūšis – milija. Ji pasireiškia gelsvais arba balsvais mazgeliais ant veido (dažniausiai – ant šnervių, kaktos ir skruostų). Bėrimas taip pat nekenksmingas ir nereikalauja gydymo, praeina sulaukus maždaug mėnesio.

Į bėrimą rimtai žiūrėti reikia imti tada, kai su juo atsiranda ir kitų vaiko būklės pokyčių: pakyla temperatūra, atsiranda silpnumo jausmas, vaikas tampa irzlus, pablogėja jo apetitas. Visa tai paprastai reiškia infekcinę ligą. Tokiais atvejais būtina izoliuoti ligoniuką. Žinodama pagrindines bėrimų rūšis galėsi ne tik pagelbėti vaikui, bet ir apsaugoti nuo ligos aplinkinius.

Tymai. Iš pradžių atrodo kaip ir įprasta virusinė kvėpavimo takų liga: ramybės neduoda temperatūra, sloga ir kosulys. Tačiau neilgai trukus (po 2 ar 4 dienų) atsiranda bėrimas. Jam labai būdingas laipsniškas plitimas: viskas prasideda nuo veido, galvos, po to pereina ant kaklo, krūtinės, liemens, rankų, o per 3 dienas išberia visą kūną.

Raudonukė. Paprastai liga persergama lengvai, šiek tiek pakyla temperatūra. Išberia smulkiomis rausvomis dėmelėmis, jos matomiausios ant rankų, kojų, kaklo ir sėdmenų, išlieka apie 3 dienas. Ligos metu smarkiai padidėja limfmazgiai, tėvai gali tai pastebėti už ausų, pažastyse, ant kaklo.

2 psl. »

Komentarai (13)

Indre 2021-01-27 00:09
Man pradėjo berti kojas iškilusiais guzai, jie karšti, nieštintys, beria tik kojas, didelės skausmingos iškilusios dėmės. Niekas nė į o kas yra
Alina 2019-05-26 14:13
Vakar buvo temperatūra suskilusi iki 38ryte numusiau vaistais vakare prieš einant miegot vėl tas pats bet vaistai numušė. Šiandien temperatūros nėra ank krūtinės nugaros ir užpakaliuko pastebėjau nuo vakar išbėrima atrodo kad daugėja. Prakaitinei nemanau vien dėl to kad diena prieš tai prašėsi, tik vakar ne nes buvo su temperatūra. Gal žinote kas tai galėtų būti. Isbertos vietos nedidėja spuogeli nedideli.
Dovile 2016-08-26 11:17
Sveiki man nerima kelia berimas smulkus raudonas isbertos ausytes galvyte skruostukai
Giedre 2015-09-15 13:21
Isbere mano dukrytes lytiny organa labai paraude oda siurksti spuogiukais padenkta bandau wiska niekas nepadeda
Nedas 2015-08-05 10:26
Laba diena. Mane isbere kojas ir nugara tokiomis rusvomis su baltu vidumi kuo reiktu gyditi?
Kristina 2014-07-03 17:14
Kai gydytojos paklausiau kas jam yra, tai sako greičiausiai pasigavo kažkokią infekciją, tik neaišku kokią.Man tai labai neramu, gal galite išsakyti savo nuomonę ar rekomenduoti kur mes dar galime kreiptis.Ačiū
Kristina 2014-07-03 17:12
Sveiki, iškylo labai mane neraminanti problema;vakar mano sūneliui(1m ir 5 men.)po pietų miego pakilo t 37,5, pradėjo kasyti šlaunytes, numovusi giedrutes pamačiau gausų bėrimą panašu i Herpes virusų sukeliamus bėrimus.Šiandien buvom pas gydytoja, CRB pakilęs iki 36,6, bėrimas plečiasi, gerklė paraudusi,tačiau kosulio ar slogos nėra.Gydytoja paskyrė gerti Ospamoxą ir tepti fenistiliu arba psilobalzamu.Tačiau net dabar mažyliui miegant matau kad bėrimas plečiasi ir t pakilo iki 38,4.
LAMA 2014-01-19 12:10
Sveiki,
man 13 metų.Pas mane gal jau 1 metus ar ilgiau ant veido,rankų yra maži spuogeliai.Ant veido tai dideli plotaiant žandikaulių ir link kaklo.O ant rankų tai virš alkūnių.Man neniešti ir neskauda,nepuliuoja.Jie yra baltos ir raudonos spalvos,nedideli.Gal žinote kas tai per alergija ar infekcija?Prašau patarkit ką daryti.Ir dar atsiranda rudų dėmių veido srityje,pie smakro.
LAMA 2014-01-19 12:09
Sveiki,
man 13 metų.Pas mane gal jau 1 metus ar ilgiau ant veido,rankų yra maži spuogeliai.Ant veido tai dideli plotaiant žandikaulių ir link kaklo.O ant rankų tai virš alkūnių.Man neniešti ir neskauda,nepuliuoja.Jie yra baltos ir raudonos spalvos,nedideli.Gal žinote kas tai per alergija ar infekcija?Prašau patarkit ką daryti.Ir dar atsiranda rudų dėmių veido srityje,pie smakro.
Laura 2013-11-15 09:41
Mano dukryte bere jau nuo pavasario. greit jai sueis trys metukai.berimas negrazus:raudona deme su pusle per vidury ir labai niezti.Gereme vaistus ir tepem tepaliukais niekas nepadeda. galvojam gal tai nuo maisto.Bet maista valgome tapati nieko egzotisko. galim sakyti viskas kas auga musu darzuose ir ukiuose. Kas tai gali buti?

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai