Vyras pavyduolis: bėgti ar mylėti?

Vyriškas pavydas, išaugantis iki neįsivaizduojamų nesusipratimų – neretas reiškinys.  Daugybė draudimų, nesupratimas, egoizmas, nepasitikėjimas, na ir žinoma, nuolatiniai skandalai bei įžeidinėjimai. Statistikos duomenimis, net 20 procentų namuose įvykdomų smurtinių nusikaltimų kyla būtent dėl pavydo. Kodėl tuomet mes įsimylime pavyduolius?

Santykių pradžioje moterys nepastebi arba nenori pastebėti blogųjų antrosios pusės charakterio savybių, todėl užmerkia akis, suranda pateisinimų ir visais kitais įmanomais būdais stengiasi išvengti tiesos. Jos skraido lyg ant sparnų ir mato tik tai, ką nori matyti.  Vyro pavydas joms atrodo kaip mielas jausmų ir prisirišimo įrodymas, stipraus ir vyriško charakterio bruožas. Moterims tai patinka, todėl jos leidžiasi kontroliuojamos. Deja, santykių pradžioje ir vyrai, ir moterys sugeba tvardytis ir kontroliuoti savo emocijas. Ir tos mielos minimalaus pavydo apraiškos su laiku gali virsti tikra, nekontroliuojama bomba.

Psichologai tvirtina, kad pavydas niekuo nesusijęs su vyro nepasitikėjimu savimi. Pavydas – tai signalas, kad vyras pats yra neištikimas arba nuolatos galvoja apie neištikimybę. Spręsdamas pagal save, jis ima įtarinėti savo partnerę, taip bandydamas išvengti galimos išdavystės. Moksliškai įrodyta, kad fiziologinės organizmo reakcijos jaučiant pavydą ir baimę yra visiškai identiškos. Visa tai skatina vyrą elgtis neapgalvotai ir daryti nepagrįstas išvadas, kurios labiau primena paranojiško žmogaus sapaliojimus.

Viskas, kas dažnai pasikartoja, kažkada tampa įprastu reiškiniu ir nustoja stebinti. Lygiai tas pats nutinka ir su pavydu – jis tampa kasdienybės dalimi. Ir dažniausiai tik tuomet susimąstome, kad ne tokio gyvenimo tikėjomės ir ne tokių santykių pageidavome. Pačios savęs klausiame “Kaip tai nutiko? Kaip svajonių vyras staiga tapo tikru siaubūnu?”, deja atsakymų į visus klausimus rasti nepavyksta, o pasiteisinimų paieškos ir savęs kaltinimas tik dar labiau pablogina situaciją. Bandymas kovoti ir įrodinėti savo tiesą išvargina emociškai, todėl laikui bėgant ima atrodyti, kad kur kas lengviau yra atsitraukti, nusileisti ir padaryti taip, kaip pavyduolis vyras nori. Tavo pasipriešinimas vis labiau silpsta ir galiausiai visi žodžių karai baigiasi jo pergale. O tu turėtum nepamiršti, kad kiekviena tokia pergalė suteikia jam vis daugiau galių eiti  toliau, elgtis dar agresyviau ir drąstiškiau. Toks manipuliacijos metodas leidžia jam pasiekti savo tikslą, jaustis stipresniu ir labiau pasitikinčiu savo jėgomis.

2 psl. »

Komentarai (8)

irmina 2013-12-09 01:08
Cia tiesa apie mano atveji- su pavydu taiksciausi 16 santuokos metu,o vistiek teko viska nutraukt :(
Margarita 2013-06-15 23:01
patikėkite niekada pavyduolis nepasitaisys,bėkite pačioje pradžioje vos pamačiusios,aš 21m išgyvenau ,bet užauginusi dukrą nutariau skirtis,nes nebeįmanoma,jutau ,kad girtas užmuš be kaltės,aišku ,gaila metų praleistų kartu,bet drąsiai galiu pasakyti,ekso pavydas išskyrė mus...
x 2012-06-06 22:25
o ka daryti jei vyras is niekur nieko sukelia tokia audra?!
Emagija;)) 2012-05-26 09:34
na taip vyrai tikrai pavydus, juk mes tokios grazios... Zinoma, tai nepateisina elgesio, bet nera ko ,,stumt'' tik ant vyru ,,va kokie jie blogi, del ju ardosi seima, kokie egoistai ir pan.'' puikiai visos zinom, kad yra ir pavydziu merginu, vienos labiau kitos maziau, bet pavydim visos. Buna cia drauge paskambina va tavasis eina kaskur su kaskokia, nesakykit, kad nekyla klausimai kur cia vaiksto, kodel, apie ka kalba ir pan. Zinoma, kai kurios is musu protingos ir geba graziai vyro paklausti, b
panaleroze 2012-05-07 15:39
as turiu tik viena tabu vyru atzvilgiu: pavydas. jau jei tik pavyduoli sutinku, iskarto begu tolyn. su tokiu vyru laimingo gyvenimo nenugyvensi, visa laika kaip uz grandines prirista busi
Birutė 2012-05-07 14:56
O reikia prieš kuriant šeimą žiūrėt, su kuo susidedi.
Lina 2012-05-07 11:36
Aišku, kad reikia bėgt. Su pavyduoliu - ne gyvenimas.
Secret 2012-02-20 10:51
Manau, kad visi esame pavydus, tik vieni maziau kiti daugiau. Ir visuose santykiuose yra tas pats, kas sėdėti ant vulkano krašto ir nežinoti, kada prasidės išsiveržimas.

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai