Vaikų sutrikimai
Blogi vaikų įpročiai: piršto čiulpimas ir kandžiojimasis3 Neretai mamytės pastebi, kad jų vaikelis įprato čiulpti nykštį. Iš pradžių tuo netgi džiaugiamasi, nes dažniausiai tai padeda jam užmigti, tačiau labai greitai imama baimintis, kad įprotis taip įsisenės, kad bus beveik neįmanoma jo atsikratyti.
Kaip padėti mažyliui užmigti Naktimis dauguma vaikų miega neramiai: jie bijo pasilikti vieni, nemėgsta tamsos, o dar ir įvairūs naktimis kamuojantys košmarai... Blogai jaučiasi mažieji, tuo pačiu blogai jaučiasi ir tėvai. Kad miegelis būtų saldus, o vaikas ir tėveliai atsikeltų pailsėję, norime pasiūlyti keletą patarimų.
Vaikų piešiniai kaip langas į vidinį pasaulį Vaikams patinka piešti, ir ši veikla – ne tik būdas smagiai praleisti laiką, bet ir papasakoti apie save, savo išgyvenimus, savijautą. Ką gali išduoti vaiko piešiniai? Ar mokate juos iššifruoti?
Iš kur atsiranda vaikiškos baimės?5 Baimė – viena iš pirmųjų emocijų, kurias išgyvena kūdikiai. Gali būti, kad pati pirmoji. Bent jau taip mano dauguma gydytojų ir psichologų, teigiančių, kad gimdamas kūdikis dar gimdos takuose patiria tikrą siaubą. Galbūt dėl šios priežasties seniau buvo manoma, kad po cezario pjūvio gimę vaikai išsiskiria savo drąsa.
Kodėl vaikai lunatikuoja?11 Lunatizmas, arba kitaip – somnambulizmas vaikams pasireiškia gana retai, bet tikrai kiekvienas esame girdėję, kas tai yra. Lunatizmas – tai miego sutrikimas, pasireiškiantis maždaug 1.5 valandos po užmigimo. Tuo laikotarpiu išoriškai vaikas atrodo labai kietai įmigęs, tačiau jis gali staiga atsikelti ir elgtis taip, tarsi būtų visiškai budrus.
Bijau naktį likti vienas...2 Tiesą sakant, tamsos bijo ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Tik pastarieji šią baimę moka maskuoti ir taip lengvai neišsiduoda. O ir pati suaugusiųjų baimė labiau primena tiesiog nemalonų pojūtį, kurio galima išvengti, nei tikrąją baimę, kurią išgyvena vaikai.
Kada metas miegoti atskirai nuo tėvelių?1 Kol vaikutis dar visai mažas, miegodamas su tėvais jis jaučiasi saugesnis, o ir patiems tėveliams ramiau, kai mažylis visą laiką būna šalia jų. Tačiau anksčiau ar vėliau visi tėveliai susiduria su ta pačia problema: kaip atpratinti vaikutį miegoti kartu?
Kaip pažadinti vaiką?1 Daugelis mamyčių susiduria su labai nemalonia problema: pasibaigus atostogoms mažylis nenori keltis į mokyklą ar į darželį. Suaugusysis prisiverčia, sakydamas, kad „reikia“, tačiau tai, kas padeda su rytiniu snauduliu susidoroti jam, visiškai neveikia mažųjų.
Ką iš tikrųjų reiškia „miegoti kūdikio miegu“?5 Amerikiečių rašytojas Leo Berkas kartą pasakė: „Tie, kurie teigia, kad miega kaip kūdikiai, paprastai neturi vaikų.“ Iš tiesų taip ir yra. Mažylio miegas dažnai būna neramus, neleidžia pailsėti nei jam, nei tėveliams.
Kiek laiko vaikas turėtų miegoti?8 Kiek laiko vaikas turėtų miegoti? Iš esmės tai priklauso nuo daugybės individualių faktorių, tačiau svarbiausia – nuo vaiko amžiaus.
Naktiniai baimės priepuoliai: kaip elgtis tėvams?6 Naktinės baimės arba kitaip vadinami baimės priepuoliai nėra tas pats, kas naktiniai košmarai. Jie gąsdinantys ir verčiantys sunerimti, tačiau iš tiesų – nelabai pavojingi. Priešingai, nei naktiniai košmarai, naktinės baimės taip smarkiai nepaveikia paties vaiko.
Kaip įpratinti vaiką miegoti atskirai?11 Jausdamas šilumą ir fizinį kontaktą vaikas užmiega greičiau ir miega ramiau. Tačiau augančiam mažyliui reikia lavinti savarankiškumą, o miegojimas atskirai, savo lovytėje – vienas iš savarankiškumo ugdymo būdų.
Jeigu vaikas bijo vandens3 Tu taip stengeisi pripratinti vaikutį prie vandens, atlikai visas būtinas ir įprastas procedūras, o mažylis taiga ėmė jo bijoti... Taip, staiga, ne iki tol jį lyg ir mėgo. Kodėl? Dėl kokių priežasčių vieni mažyliai be menkiausios baimės šoka į upę, ežerą ar jūrą, o kiti tik trypčioja ant kranto ir bailiai žiūri į vandenį?
Vaikiškos baimės ir jų profilaktika3 Baimių priežasčių ir gydymo metodų yra labai daug, tačiau šį kartą tiesiog norime įspėti, su kokiomis problemomis gali tekti susidurti augančiam vaikučiui, ir patarti, kaip sumažinti jų atsiradimo riziką.
Mamyte, neišjunk šviesos!7 Į vaikų psichologą tėveliai dažniausiai kreipiasi dėl mažylių baimių. O ar žinai, ko dauguma mažylių bijo labiausiai? Atspėjai... Tamsos. Jie atsisako miegoti vieni, nuolat eina pas tėvelius ir jiems skundžiasi.
Ką daryti, jei vaiką kankina naktiniai košmarai? Naktiniai košmarai – vienas iš baisiausių mažo vaiko išgyvenimų. Sapnuojami košmarai labai glaudžiai susiję su vėliau atsirandančiomis baimėmis. Dažniausiai tai – lyg užburtas ratas. Susapnavęs košmarą vaikas staiga ima bijoti tamsos ar likti kambaryje vienas, o jausdamas baimę jis ir vėl ima sapnuoti košmarus.
Vaikų baimių korekcija žaidimais5 Sunku įsivaizduoti vaiką, kuris nežaistų. Vaikams žaidimai yra santykis su pasauliu, galimybė įgyti naujų įgūdžių, išreikšti savo jausmus, emocijas ir išgyvenimus. Gal suaugusiesiems kartais pasirodo, kad tai – viso labo vaikiška pramoga, tuščias laiko švaistymas, tačiau tai nėra tiesa.
Jei vaikas nori miegoti kartu: leisti ar drausti?3 Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie tai, kad vaikutis bent jau iš pradžių turėtų miegoti su savo mama. Anksčiau gydytojai to daryti nepatarė, aiškindami, kad po to mažyliui (ir tau pačiai) teks kankintis tol, kol jis pradės lankyti mokyklą.
Kad kūdikio miegas būtų saldus ir saugus Sakoma, kad vaikas auga miegodamas, taigi miegas – itin svarbus augančiam organizmui. Deja, netgi ir miegant mažylių tyko įvairūs pavojai, todėl pagrindinė tėvelių pareiga – pasirūpinti savo vaikučio saugumu ir komfortu.
Jei vaikas sapnuoja košmarus5 Ar tavo vaikutis verkia per miegus, atsibunda šaukdamas ir ilgai negali užmigti, skundžiasi, kad bijo tamsos, kur jo laukia baisūs siaubūnai? Priežastis greičiausiai yra košmaras. Anot statistikos, dėl jų kenčia maždaug 30–40 % vaikų.
Jei mažylis painioja dieną su naktimi3 Daugelis vaikučių pirmąjį pusmetį yra tikrų tikriausi pelėdžiukai – dieną miega, o naktį žaidžia, šliaužioja, verkia ir reikalauja dėmesio. Tokia painiava tėveliams neretai baisia tragedija (juk visą dieną mažylis ilsisi, o kai pailsėti nori ir tu, jis jaučia poreikį pažaisti).
Jei vaikas per miegus kalba8 Ko gero daugelis tėvų yra pastebėję, kad jų vaikas per miegus juokiasi ar kažką neaiškaus murma. Su kuo toks elgesys galėtų būtų susijęs? Ar reikėtų dėl to nerimauti?
Ir vandenukas mums daugiau nebaisus2 Vandens procedūros patinka ne visiems, tačiau jos – būtina kasdienės vaiko higienos dalis. Vieni mažyliai kategoriškai atsisako būti prausiami, o kiti turškiasi su mielu noru, tačiau atėjus laikui plauti galvytę ar valytis ausytes ima garsiai verkti.
Kokiame amžiuje vaikui jau reikalinga pagalvė? Dauguma suaugusiųjų yra įpratę miegoti ant pagalvės. Taigi natūralu, kad iškyla klausimas, ar taip pat turėtų miegoti ir mažyliai. Juk galbūt po galvyte pasidėjus minkštą pagalvėlę miegas būtų ir ramesnis, ir saldesnis? Iš karto galime pasakyti: iki dvejų metukų vaikams pagalvė ne tik nereikalinga, bet ir pavojinga.
Kaip išmokyti vaiką užmigti savarankiškai?1 Kol vaikutis dar visai mažas, padėti jam užmigti – tėvelių pareiga. Metodų yra pačių įvairiausių: vieni skaito pasakas, kiti glosto plaukus, treti dainuoja lopšines. Tačiau anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai mažylis turi išmokti užmigti savarankiškai, be tėvelių pagalbos.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
cia blogai
Kaip išmokyti vaikus daugybos lentelės?
Prieš 16 val.
nu labai geras
Kaip išmokyti vaikus daugybos lentelės?
Prieš 16 val.
Ar žinote, kad...
Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26