Vaikų mityba
Gydytoja L. Rapolienė: „Geras virškinimas užtikrina fizinę ir psichinę sveikatą“ Gydytojos Lolitos Rapolienės teigimu virškinimas turi milžinišką poveikį žmogaus gyvenimo kokybei ir sveikatai. Sutrikus virškinimui žmogus ne tik stokoja reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų, mineralų, bet nukenčia ir jo nervų sistema, galima susirgti net depresija – tai lemia dėl virškinimo sunkumų sutrikdyta serotonino („laimės hormono“) gamyba.
8 varškės patiekalai vaikučiams Varškė, kaip ir kiti pieno produktai, labai naudinga ir reikalinga augančio vaiko organizmui, tačiau mažiausi šeimos nariai ne visada noriai ją valgo. Siūlome išbandyti bent vieną iš šių patiekalų – mažylis bus sužavėtas!
Top 5 pusryčių idėjos vaikams1 Kaip žinia, vaikams labai naudingas pienas ir jo produktai, todėl jų pagrindu galima išskirti tokius 5 geriausius pusryčius.
Vaiko nuo 1 iki 3 metų mityba5 Kuomet vaikui sueina vieneri metukai, ateina laikas užkąsti kitokio, suaugusiųjų, maisto. Žinoma, tai nereiškia, kad mažylis valgys viską, ką ir tu, tačiau jo meniu tampa daug platesnis. Reikia atkreipti dėmesį į tai, ar vaikelis jau moka kramtyti ir ryti kietą maistą.
Blogiausi pusryčiai vaikams: kuo juos pakeisti? Sveikuose vaikų pusryčiuose turėtų būti ląstelienos, baltymų ir sveikų riebalų, kurie suteiktų energijos. Valgydami netinkamą maistą, vaikai ne tik tampa vangūs, bet taip pat pradeda augti jų svoris, didėja įvairių ligų išsivystymo rizika. Šį kartą pakalbėsime apie tai, ko nederėtų duoti savo atžalai rytais ir kuo tai būtų galima pakeisti.
Kaip pamaitinti nevalgiuką: 10 idėjų tėveliams (foto) Jeigu vis dar sukate galvą, kaip sumaitinti vaikui naudingą, bet nemėgstamą maistą, pasisemkite idėjų čia!
Įvairus racionas – būtina sveikos vaikystės sąlyga Pirmieji treji vaiko gyvenimo metukai ir jų metu susiformuojantys mitybos įpročiai yra itin svarbūs tolimesniame jo gyvenime. Visgi, mažylių pratinimas prie naujų produktų – nemenkas iššūkis daugumai tėvų. Patarimų daug, tačiau suprasi, kokie sprendimai iš tiesų geriausi kiekvienam jų, nėra lengva. Apie tai, kodėl vaikai turi pažinti skirtingų vaisių ir daržovių skonius, pasakoja gydytojas vaikų, gastroenterologas dr. Vaidotas Urbonas.
Mitybos specialistė: „Neverskite vaiko valgyti!“ Vaikas, klykiantis ant žemės saldumynų skyriuje ir iš gėdos akių neturinti kur dėti mama — ne toks ir retas reiškinys. Atžala, vietoje šokoladuko prašanti morkytės, greičiausiai, ne vieno tėvo svajonė. „Kaip pasiekti, kad sveikas maistas vaikui atrodytų ir skanus? Tiesiog nepratinkite savo mažylio prie šokolado — juk paprasta!“ — teigia mitybos specialistė Jelena Tulčina.
4 kiaušinių pateikimo idėjos vaikučiams (video) Daug kalbama apie kiaušinių naudą, tačiau sumaitinti šį produktą vaikui pusryčiams nėra taip jau paprasta. Siūlome pasinaudoti 4 žaviomis pateikimo idėjomis – mažylis tikrai neatsispirs!
Vaikų dietologė: kaip nedaryti klaidų maitinant mažiausius šeimos narius? Kad atžala augtų sveika, o jos organizmas gautų visų reikalingų medžiagų, tinkama mažylių mityba yra labai svarbi. Dietologai pastebi, kad tėvai Lietuvoje pastaruoju metu skiria vis daugiau dėmesio savo mažamečių vaikų racionui, tačiau taip pat atkreipia dėmesį, kad kartais maitinant vaikus daroma klaidų.
Mitybos specialistė Jelena Tulčina: „Atsakingų tėvų darželių ir mokyklų virusai gąsdinti neturėtų“ Artėjantis darželių ir mokyklų sezonas ne vienai mamai kelia nerimą ir jaudulį. Būrys vaikų, pavojinguoju metų sezonu uždarytų vienoje patalpoje, dažnai reiškia tik viena – nesibaigiančius vizitus pas gydytojus, bemieges naktis prie karščiuojančio mažylio lovos ir kreivai į kelintą kartą imamą nedarbingumo lapelį žiūrintį vadovą.
Vasara dar nesibaigia: kaip maitinti vaikus, kad jiems nepritrūktų skysčių? Maži vaikai yra itin jautrūs aplinkos temperatūros pokyčiams, be to, daug lengviau nei suaugusieji netenka skysčių. Besibaigianti vasara žada atnešti išsiilgtų šiltų dienų, tačiau net ir kelios karštos dienos mažyliams, nesisaugant, gali sukelti saulės smūgį ar dehidrataciją, pasireiškiančius viduriavimu ar vėmimu. Tam, kad mažamečiai vaikai temperatūros šuolius išgyventų lengviau, svarbu jų organizmą aprūpinti pakankamu skysčių kiekiu ir tinkamu maistu.
Ar reikia nerimauti, jeigu vaikas nevalgo? Visi, kam yra tekę išlieti devynis prakaitus triūsiant prie viryklės, žino, kaip apmaudu, kai vaikai atsisako valgyti. Dar blogiau, kai maitinimas tampa tikra kova. Ką daryti?
Kaip formuojasi prasti mitybos įpročiai?4 Medikai skambina pavojaus varpais: pastebima, kad kasmet vaikų sveikata vis prastesnė ir prastesnė. Lėtinėmis ligomis serga maždaug 20 % krūtimi maitinamų mažylių ir 40 % mokyklinio amžiaus vaikų, o baigus mokyklą jau beveik kiekvieno žmogaus ligų sąraše yra didžiulė ir nelabai graži puokštė pačių įvairiausių negalavimų.
Mokinių pietūs skirtingose pasaulio šalyse (foto) Ar kada susimąstėte, ką valgo skirtingų pasaulio šalių mokinukai pietums? Valgyklų siūlomas asortimentas smarkiai skiriasi – tam didelę įtaką daro kultūra, klimatas ir kiti veiksniai. Pavyzdžiui, Italijoje ir Pietų Korėjoje valgoma daug daržovių ir žalumynų, prancūzai ne prieš paskanauti sūrio, o suomiai – suvalgyti lėkštę sriubos. Siūlome pasisemti idėjų!
Vaisiai mažylių mityboje4 Daugelis mamyčių nori palepinti savo vaikutį saldžiais vaisiais ir taip sustiprinti jo sveikatą. Kaip ir kada juos įtraukti į racioną?
Kaip paprastai ir greitai įkalbėti vaikus valgyti daugiau sveiko maisto (foto) Įkalbėti vaiką valgyti sveiką maistą – užduotis ne iš lengvųjų. O ir kam įkalbinėti... Padarykite taip, kad vaikas norėtų valgyti pats! Pateikiame keletą įdomių pavyzdžių.
Vaikelio primaitinimas: taisyklės, tvarkaraštis, sveiko maisto kūdikiams receptai Gimus mažyliui jam visiškai pakanka mamytės pieno, tačiau maždaug nuo 6 mėnesių amžiaus rekomenduojama pradėti vaikelio primaitinimą bei jį supažindinti su įvairesniu maistu - pirmiausiai, košėmis, o vėliau ir daržovėmis, vaisiais, gyvūninės kilmės produktais.
SOS! Vaikas atsisako valgyti!3 Vaikų mityba – tai klausimas, kuris neduoda ramybės didžiajai daugumai tėvelių. Vieni jaudinasi visiškai be reikalo, kitų baimės vis dėlto turi realų pagrindą. Rūpestis visiškai suprantamas – juk maistas yra vienas iš svarbiausių fiziologinių žmogaus poreikių.
7 pusryčių, kuriuos gali paruošti netgi vaikai, idėjos4 Virtuvėje yra viskas, kas taip patinka vaikams: skanus maistas, kulinariniai stebuklai ir daug erdvės kūrybai. Čia galima maišyti pačius įvairiausius produktus, juos kombinuoti ir sukryžiavus pirštus laukti, kas iš viso to išeis.
Kada vaikams reikalinga dieta?3 Tiesiog nuostabu ir neįtikėtina, kiek daug fermentų turi žmogaus organizmas. Tačiau jeigu pritrūksta nors vieno, laukia katastrofiškos pasekmės.
Naudingiausi produktai vaikų smegenims 2012 metų pabaigoje buvo sudarytas naudingiausių produktų, padedančių vystyti vaikų protinius gebėjimus, sąrašas. Štai kaip jis atrodo:
Smagios ir netikėtos idėjos vaikučių pusryčiams Pusryčiai – svarbiausias dienos valgis, tačiau daugelis mamų susiduria su problema: vaikas atsisako valgyti tai, kas būtina ir naudinga. Šios idėjos padės pamaitinti jūsų atžalą!
Kuo girdyti mažylį?8 Kaip ir kuo girdyti vaiką? Apie tai susimąsto ne tik mamytės, bet ir mažylių besilaukiančios nėštukės. Šį kartą pakalbėsime apie vandenens, sulčių ir arbatos gėrimo ypatumus, šių gėrimų vietą vaikučių mityboje.
Odė kiaušiniui4 Senovės Romoje buvo įprasta pradėti valgyti nuo kiaušinio. Praėjo daug amžių: keitėsi žmonių mitybos įpročiai, gyvenimo būdas, tačiau šiandien vis dažniau atsigręžiama į mūsų pirmtakų patirtį. Protėviai buvo teisūs. Kiaušinis – ypatingas ir labai vertingas produktas.
Ką daryti, jeigu vaikas nenori valgyti6 Tikriausiai ir tau kažkada teko atsidurti tokioje padėtyje, kai visai nenorėjai valgyti, o paslaugi mamytė arba močiutė tūpčiojo aplinkui ir visaip bandė įsiūlyti suvalgyti dar vieną šaukštelį, ir dar, ir dar...
Kuo maitinti vaikus, kad jie būtų sveiki? Vaiko sveikata jo tėveliams yra vienas iš pačių svarbiausių dalykų. Tačiau ji – ne prekė, kurią galima įsigyti artimiausioje vaistinėje, ir netgi ne žinios apie vaikiško organizmo ypatumus bei mažylio ligas.
Kaip suformuoti sveikos vaiko mitybos įpročius?3 Sveika vaikų mityba yra labai svarbus veiksnys jų vystymesi. Reikia pabrėžti, kad mažieji šeimos nariai maitinasi kitaip, kad jų poreikis gauti natūralių produktų ir maisto medžiagų (ypač tų, kurie būtini augimui ir vystymuisi) yra didesnis.
Kūrybingi patiekalai vaikams (foto)1 Nívea Salgado – viena iš daugelio mamyčių, iškeitusių karjerą į motinystės džiaugsmus. Jos teigimu, dukrelė, iš pradžių valgiusi viską, kas paduota, greitai tapo tikra išrankuole, atsisakančia visų vaisių, išskyrus obuolius. Nívea nepasidavė, ir šiandien jos mažylė noriai kerta ne tik vaisius, bet ir daržoves. Visa paslaptis – gražiai patiektas maistas. Dalinamės jos idėjomis!
Daržovės - ne tik maistas, bet ir vaistas Daržovės – tai ne tik skanus maistas, bet ir vaistai augančiam organizmui. Jose gausu įvairių skaidulinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Jei laikysiesi sveikos mitybos piramidės principų, daržovės taps neatsiejama kasdienio raciono dalimi, todėl šį kartą norime išsamiau pakalbėti apie tai, kuo naudingos daržovės.
Kuo maitinti vaiką kelionėje?9 Ketinate atostogauti? Daug laiko praleisite kelyje? Tuomet pirmas dalykas, kuriuo turi pasirūpinti – tai sveika tavo mažylio mityba kelionės metu. Keliaujant automobiliu arba autobusu nereikėtų persivalgyti, nes nuolatinis kratymasis gali sukelti pykinimą. Ypatingai tai aktualu mažiesiems, kurie prie tokių sąlygų paprasčiausiai nėra pripratę.
Naudingi gėrimai vaikams1 Mamytėms rūpi viskas, kas vienaip ar kitaip susiję su jų vaikais: su kuo jie žaidžia, kiek miega, ką valgo ir ką geria... Apie paskutinį klausimą pakalbėsime plačiau – juk mėgstami gėrimai gali būti ne tik skanūs, bet ir naudingi.
Kodėl naudinga gaminti kartu su vaikais? Ką daryti, jei vaikas nenori maitintis sveikai ir susiraukia vos išvydęs daržoves? Atsakymą su šia problema susidūrusiems tėvams turi kompanijos „Nestlé“ mokslininkai.
6 produktai, kurių turėtų būti vaikų racione Tinkama mityba – būtina geros vaikų sveikatos ir normalaus jų smegenų vystymosi sąlyga. Vaikams reikalingi kaloringi produktai ir naudingieji riebalai (omenyje turimi tikrai ne pusfabrikačiai). Ką vertėtų įtraukti į savo atžalos meniu?
Druska vaikų mityboje7 Druska - įprastas prieskonis suaugusio žmogaus mityboje. Pripažinkime, jei ne ji – valgomas maistas tikrai nebūtų toks skanus. Tačiau jei kalbame apie vaikų mitybą, reikėtų žinoti keletą druskos vartojimo taisyklių.
Kodėl darželyje vaikas nevalgo?2 Vieni vaikučiai gali valgyti viską, ką tik jiems paduoda, kiti – beveik nieko nevalgo, na, o tretieji itin išrankūs, todėl valgo tik tai, ko patys nori. O ką daryti su tais, kurie namuose mėgaujasi mamos ruoštais patiekalais, o darželyje atsisako net paragauti? Kas kaltas?
Kiek cukraus suvalgo tavo vaikas?4 Vienas iš mėgstamiausių vaikų saldumynų – šokoladinis batonėlis. Standartinio, snikerso tipo batonėlyje yra tiek angliavandenių, kad prilygtų 7 cukraus kubeliams (maždaug 35 g cukraus). XL dydžio batonėlyje (o vaikai visada mamos prašo nupirkti „didelį“) yra 13 cukraus kubelių.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Mano ugis 159, sveriu 70 kg kaip numesti pilva?
Ką daryti, jei reikia greitai numesti svorio?
Prieš 8 val.
Bivau metes 2metus.Priaugau 15kg.Ir kol nepradejau rukyti-nei velnio nenukrito!Pradejus rukyti ir tai tik po kokio pusmecio pradejo kristi svoris.Todel nepasakokit [...]
Metame rūkyti ir storėjame. Kodėl?
Prieš 22 val.
Ar žinote, kad...
Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26