Vaikų sveikata
Kiek kainuoja bekontaktis termometras? Vaikų auginimas reikalauja ir nemažai investicijų. Taigi, nieko keista, kad labai dažnai tėveliai stengiasi ypač kruopščiai planuoti vaiko reikmėms skirtą biudžetą. Tad, nieko keista, kodėl kas kartą susiruošus įsigyti priemonę, skirtą vaikelio reikmėms, yra ieškoma atsakymo į klausimą, kiek tai gali kainuoti. Ne išimtis ir termometras. Taigi, apžvelkime, kiek kainuoja bekontaktis termometras?
Paprastasis peršalimas – dažniausia vaikų liga Tikriausiai ne kartą tekę girdėti, kaip sakoma, kad viskas gerai, kai vaikai sveiki. O kai jie suserga? Svarbu nepanikuoti ir tikėtis, kad liga praeis lengvai ir mažylis su ja greitai susidoros. Viena dažniausių „vaikiškų“ ligų – paprastasis peršalimas. Kovojant su negalavimais labai svarbu, kad tėvai stengtųsi ne tik numalšinti simptomus, bet ir ir išliktų ramūs bei savimi pasitikintys.
Jūros vanduo – natūrali priemonė, padedanti gydyti vaikų slogą Tikriausiai visiems žinoma, kad sloga – bene dažniausia vaikiška liga. Rinitu arba nosies gleivinės uždegimu vaikai per metus vidutiniškai serga net nuo aštuonių iki dešimt kartų – tai visiškai normalu.
Vitaminai stiklainukuose stipriam imunitetui Dalinamės dviem receptais, padėsiančiais sustiprinti jūsų ir jūsų vaikučių imunitetą!
VU Gyvybės mokslų centro profesorė atsakė, ar meningokokas gresia ir suaugusiems Siekiant sumažinti užsikrėtimo meningokokine B tipo infekcija riziką, svarbiausios priemonės – patikimos informacijos sklaida, vakcinacija ir visuomenėje vyraujančių mitų apie skiepus laužymas.
Gydytojas apie meningokoko B pasekmes: nuo amputuotų galūnių iki neurologinių negalių Meningokokinės B tipo infekcijos sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas). Tokios formos meningokokiniai susirgimai gali baigtis mirtimi ar komplikacijomis, kurių pasekmės išlieka visam gyvenimui. Tik vakcinacija nuo šios ligos gali padėti išsaugoti gyvybes bei sveikatą.
Žaibinė meningokoko infekcija: ligos pradžią ir mirtį gali skirti tik kelios valandos Pagal susirgimų meningokokine B tipo infekcija atvejų skaičių Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje, o vienintelė patikima priemonė apsisaugoti nuo šios net mirtimi galinčios pasibaigti ligos – skiepai.
Česnakas - ne tik prieskonis, bet ir vaistas Česnakas - kiekvienoje virtuvėje randamas prieskoninis augalas, suteikiantis patiekalams truputį aitrumo ir malonaus aromato, tačiau, ar žinotoje, kad česnakas stiprina sveikatą bei padeda kovoti su įvairiomis ligomis? Česnakai pelnytai vadinami vienais stipriausių gamtinių antibiotikų, jie palengvina širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, padeda kamuojant dantų skausmui, gelbsti apsinuodijus ir susirgus.
Renata Šakalytė-Jakovleva: svarbu apsisaugoti nuo gamtoje tykančių pavojų Žinoma laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva pasakoja, kad su vyru ilgai nesvarstę priėmė sprendimą pasiskiepyti patys ir paskiepyti savo dukreles nuo šios erkių platinamos ligos bei dalinasi patirtimi, su kokiais mitais bei nuostatomis dėl skiepų jai teko susidurti.
Vaiko grūdinimas vandenyje5 Kai kurie vaikai nuo pat mažens mėgsta turkštis vandenyje, nepaisant to, ar vanduo šiltas, ar šaltas. Tačiau pasitaiko ir tokių, kurie į vandenį net kojos kišti nenori. Ir vis dėl to, kad mažylis būtų sveikas, grūdinti jį reikėtų nuo mažų dienų.
Vėjaraupių pavojai ir gydymas15 Jeigu augini mažą vaiką, baimintis, kad jis susirgs vėjaraupiais, per daug nereikia. Kuo šia liga persergama anksčiau, tuo geriau. Žinoma, visa tai sąlygiška – niekas nesako, kad turi ja užkrėsti naujagimį, bet būtų idealu, jeigu tavo atžala persirgtų vėjaraupiais dar iki paauglystės.
6 padidėjusio vaikų sergamumo priežastys2 Kiekvienai mamai skauda širdį matant, kaip serga vaikas – nepriklausomai nuo to, ar ligos puola retai, ar tampa dažnu reiškiniu. Vis dėlto sąvoka „dažnai sergantis mažylis“ neretai atrodo pernelyg subjektyvi, tad vertinant lengva pulti į kraštutinumus. Kada iš tikrųjų galima sakyti, kad vaikas imlus ligoms?
Kraujo tyrimai vaikams – ir dėl parazitų Augantis vaiko organizmas reikalauja ypatingo dėmesio ir kokybiškos priežiūros. Daugelio ligų išsivystymo galima išvengti veiksmingos prevencijos bei ankstyvos diagnostikos pagalba. Vaikų sveikatą profilaktiškai rekomenduojama tirti ne rečiau kaip kartą per metus. Esant galimybei gydytojai rekomenduoja atlikti platesnį ištyrimą. „SYNLAB Lietuva“ sudarė optimalią tyrimų programą mokyklinio amžiaus vaikams, kuri susideda iš svarbiausių kraujo rodiklių jaunam organizmui.
Natūrali pagalba vaiko imunitetui Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų vartoti nuolatos, vienas ar du kartai kažin ar bus veiksmingi.
Šiluma mėgaukitės nesirgdami: dėmesio verta natūrali priemonė Peršalimo ligas, perštinčią gerklę ar alerginę slogą dažnai siejame su sezonų kaita, tačiau temperatūrų svyravimai mūsų šalyje dažni ir vasarą. Rasotą, vėsų rytą pakeitus karštam vidurdieniui, o vakare prapliupus liūčiai nesunku pasigauti ligą. O tuomet jau kovojame su kylančia temperatūra, kosuliu, sloga ir kitomis bėdomis. Kaip to išvengti ir apsisaugoti natūraliais būdais?
Pagalba nuo peršalimo – iš bičių Lietuvoje malonius orus dažnai pakeičia kelias dienas trunkantis lietus, ne tik paslepiantis saulę, bet ir atnešantis rūpestį dėl peršalimo ligų, įvairių virusų ir kitų susirgimų. Kaip sustiprinti imunitetą ir neįsisukti į uždarą antibiotikų ir ligų ratą? – klausimas, aktualus kiekvienai Lietuvoje gyvenančiai šeimai.
Bičių pikis – stipriausias gamtos vaistas Bičių pikis (propolis)– nuo seno naudojama natūrali medžiaga, ne tik padedanti stiprinti imuninę sistemą, bet ir gelbstinti užklupus įvairiausioms ligoms. Kuo naudingas šis bičių produktas?
Gydytojo ir vaistininko patarimai: kaip apsisaugoti nuo peršalimo vasarą Gerklės perštėjimas, kosulys, sloga, karšiavimas – tokie negalavimai persekioja žmones, kurių organizmas nespėja prisitaikyti dėl staiga atšilusio ar atšalusio oro. Ūmios kvėpavimo takų infekcijos – dažnas reiškinys ir vasarą, paguldantis į ligos patalą. Todėl vasarą viena dažniausių priežasčių, kodėl prasta savijauta gali apkartinti atostogas – peršalimas.
Patarimai, kaip išsirinkti mobilią auklę Be abejonės, visiems tėvams jų vaikai – brangiausias pasaulyje turtas. Rūpinamės jais kaip tik galime ir stengiamės užtikrinti visišką saugumą net tada, kai jie miega. Deja, ne visada galime būti kiekvieną akimirką prie kūdikio lovytės. Dažnai tą laiką, kol vaikelis miega, išnaudojame smulkiems namų darbams ar tiesiog trumpam poilsiui. Varle.lt specialistų teigimu, čia į pagalbą ateina toks įrenginys kaip mobili auklė. Mobili auklė nuolat stebi vaiko aplinką ir informuoja tėvelius tais atvejais, kai vaikeliui jie reikalingi. Kaip išsirinkti mobilią auklę? Pataria vaikui ir mamai skirto asortimento Varle.lt specialistė Ineta Meškelevičiūtė.
Gyvybiškai svarbaus vitamino stokoja visa Lietuva Vitamino D nepakanka 9 iš 10 lietuvių, tačiau jo trūkumo sukelti simptomai neretai nepastebimi arba siejami su kitomis ligomis. Gyvybiškai svarbus vitaminas atsakingas už daugelį organizmo funkcijų, tad svarbu laiku atkreipti dėmesį į jo stoką ir papildyti atsargas.
Padidėję limfmazgiai vaikui – ar verta sunerimti? Padidėję limfmazgiai vaikui – pakankamai dažna, ankstyvoje vaikystėje pasitaikanti problema. Šis simptomas gali prognozuoti nedidelius virusinius susirgimus, tačiau taip pat pranašauja ir rimtesnes ligas, tokias kaip limfoma (kraujo sistemos vėžys). Kaip reikėtų reaguoti, pastebėjus šį sutrikimą?
Kaip elgtis, jei vaikas bijo gydytojų? Daugeliui mamų pažįstama situacija, kai vaiko apsilankymas pas gydytoją virsta rimtu išbandymu. Juk net ir mes, suaugusieji, kartais visais įmanomais būdais vengiame vizito į polikliniką ar ligoninę, o ką jau bekalbėti apie vaikus... Juk tarp jų gydytojų ir skiepų baimė yra itin paplitusi.
Svogūnų ir medaus sirupas nuo kosulio Jeigu puola peršalimas ar kosulys, peršti gerklę siūlome pasiruošti šio puikaus sirupo. Jo sudėtyje esantys svogūnai, citrinos ir medus efektyviai naikina virusus ir bakterijas, gydo pažeistą gleivinę, slopina uždegimą.
Geriausios priemonės vaikams nuo gripo ir peršalimo Niekam nėra paslaptis, kad per daug vaistų – nesveika. Štai kodėl vos pasireiškus pirmiesiems ligos simptomams mamos skuba gydyti vaikučių švelniais ir saugiais gydymo metodais.
Vėžiu sergantiems vaikams – daugiau galimybių pasveikti Lietuva žengė dar vieną itin svarbų žingsnį, kad diagnozė „vėžys“ nebebūtų tokia bauginanti. Pradėjus bendradarbiavimą su revoliuciją onkologinių ligų gydyme sukėlusiais belgais, aukšto piktybiškumo centrinės nervų sistemos navikais sergantys vaikai sulauks kokybiškesnio nei anksčiau, specialiai jiems pritaikyto gydymo.
Kaip pasirūpinti mažųjų sveikata, kad žiemos šventes sutiktumėte be ligų? Šaltasis metų laikas tėveliams kelia nemažai iššūkių – kaip pasirūpinti mažylio sveikata, kad vieno iš gražiausių metų laikų ar švenčių nereikėtų praleisti gulint lovoje?
Specialistai pastebi: lepinami vaikai serga dažniau Vaistininkė Giedrė Parchomenko įsitikinusi, kad slėptis nuo blogų orų ir virusų nereikia. Atvirkščiai – vaikams šaltuoju metų laiku reikėtų kuo daugiau būti gryname ore.
Iš mirties gniaužtų išsivadavęs futbolininkas M. Gudaitis tiesia pagalbos ranką sunkiai sergančiam mažyliui Išgirdęs ligoniuko Mato istoriją, futbolininkas neslėpė liūdesio: „Labai gaila, kad yra tokių vaikų, kurie negali gyventi kaip visi“. Susitikimo su savo globėju dieną mažasis Matas atrodė baikštus ir nusiminęs. „Jis labai nedrąsus ir bijo naujų vietų bei žmonių“, – paaiškino berniuko tėtis.
Eglė Straleckaitė tapo „Išsipildymo akcijos“ istorijos globėja: mažylio ligos pabūgęs tėtis emigravo „Išsipildymo akcijos“ herojuko istorija sujaudino E. Straleckaitę. 24-erių profesionali šokėja, puikiai žinoma Lietuvoje ir užsienyje, išgarsėjusi TV3 projektuose „Šok su manimi“, „Šuolis“ sako, kad labai svarbu padėti vaikams ir šeimoms, kurioms likimas nebuvo dosnus. Akcijos ambasadore ir Nojaus globėja tapusi mergina tiki, kad visi kartu galime padaryti viską, kad berniukas gautų jam reikalingą gydymą.
Akordionistą Martyną Levickį sujaudino sunkiai sergančios mergaitės likimas1 „Koks aš globėjas, tai Ramunė turėtų globoti. Iš jos reikia semtis motyvacijos ir gyvenimo stiprybės. Ne aš turiu įkvėpti, Ramunė mane įkvepia“, – su šypsena žvelgdamas į mergaitę mintimis dalinosi muzikantas.
„X Faktoriuje“ išgarsėjęs Aleksas tiesia pagalbos ranką likimo broliui – trejų metukų Vakariui TV3 televizijos populiariausiame muzikiniame projekte „X Faktorius“ pernai visus nustebinęs ir per plauką nuo pergalės likęs dvidešimtmetis Aleksas šiandien džiaugiasi gyvenimu. Muzikalus vaikinas Vilniaus gatvėmis žygiuoja dainuodamas ir visai nebijodamas savo ligos, arba, kad kas nors į jį pažiūrės keistai. „Pirmas epilepsijos priepuolis mane ištiko būnant 3 mėnesių, o daktarai sakė, jog yra nemažas šansas, kad mirsiu“, – pasakoja dainininkas. Epilepsijos priepuoliai dar ankstyvoje vaikystėje galimai paskatino ir mikčiojimo atsiradimą. Tačiau ligoms vaikinas nepasidavė, išdrįso užlipti į sceną ir įgyvendinti savo svajonę dainuoti.
Peršalome – kaip gydytis teisingai? Pajutus pirmuosius peršalimo simptomus – čiaudulį, galvos skausmą ar slogą – dažnas puolame gerti vaistų.
Kad nekaltas peršalimas nevirstų rimta liga Jei rimtesnių ligų kai kuriems pavyksta išvengti, peršalimas metų eigoje dažniausiai neaplenkia nė vieno iš mūsų.
Ko būtina paklausti savo rūpestingo vaistininko? Sergant norisi kuo greičiau pagyti, todėl skubame į vaistinę. Atvykus čia reikėtų akimirkai sustoti.
Ar įmanoma išvengti peršalimo? Dažnai kalbama apie tai, kaip peršalimą gydyti, tačiau ar galima šio nemalonaus susirgimo apskritai išvengti?
Ruošiamės naujiems mokslo metams: kaip išrinkti vaikui kuprinę? Kineziterapeutės Lianos Stričkienės teigimu, kad šiais laikais daugėja mokyklinio amžiaus vaikų, besiskundžiančių sveikatos problemomis, kurias gali lemti ir netinkamai parinkta kuprinė. Dažniausiai juntamas sprando, pečių juostos, nugaros, juosmens srities, galvos skausmas. Specialistė pabrėžia, kad svarbiausias vaidmuo renkant kuprinę tenka pradinukų tėvams, nes tokio amžiaus vaikų stuburas dar nėra susiformavęs, raumenys per silpni atlaikyti didelį svorį ant pečių.
Vaistų suderinamumas: ką būtina žinoti Ne kiekvienas žino, kad kartu galima vartoti ne visus vaistus. Kai kurie vaistai nedera tarpusavyje, o taip pat ir su tam tikrais maisto produktais, vitaminais.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Ar žinote, kad...
Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26