10 būdų užimti jūsų mažylį

Mažyliai – nuostabios būtybės. Jiems įdomus visas juos supantis pasaulis. Jie nuolat tyrinėja, nuolat atranda kažką naujo ir nepaprasto, ir jiems nuolat reikia tėvelių dėmesio. Jeigu ir jums patinka maži vaikučiai, arba tiesiog nežinote, kuo ir kaip juos užimti, dalinamės keliomis žaidimų vaikams idėjomis.
 
Viską galima pasidaryti savomis rankomis. Kol vaikas žais, jūs turėsite šiek tiek laisvo laiko užsiimti savais reikalais (vakarienės gaminimu, namų tvarkymu ir kt.).
 
Sensorinė dėžutė

Šiam žaidimui reikės bet kokios didesnės ir gilesnės dėžutės. Pripilkite į ją visko, ko tik širdis geidžia: bet kokių kruopų, makaronų, smulkesnių ir stambesnių akmenėlių, stambių karolių, vatos kamuoliukų, šiaudų, kankorėžių ir t.t.
 
Papildomai galima įdėti kokių nors žaisliukų, kurie patinka jūsų atžalai, ir kastuvėlį.
 
Kaip žaisti: pasodinkite vaiką į tokią dėžę, ir tegul mažylis daro joje viską, ką nori: vaikšto, čiupinėja rankutėmis... Parodykite, kad kastuvėliu galima perpilti kruopas iš dėžės į mažesnį indelį. Dar galima paslėpti ką nors dėžės dugne ir paprašyti mažylio, kad jis surastų „lobį“ – patikėkite, atžalai šis nuotykis tikrai labai patiks!
 
Atradimų siena

Šiam žaidimui jums reikės visko, kas yra jūsų namuose. Nėra jokių taisyklių – svarbi tik jūsų fantazija.
 
Kaip žaisti: parodykite mažyliui, kad viską galima pačiupinėti pirštukais, paglostyti delniukais, atidaryti, uždaryti ir net pauostyti. Bus labai smagu!
 
Akvariumas ir jo gyventojai

Jums reikės: gilaus indo vandeniui (gali būti ir vonelė), akmenukų arba spalvotų karolių ir žaislinių gyvūnėlių, kuriuos apgyvendinsite savo akvariume. Papildomai galima pasirūpinti kastuvėliu, putoplasto ar medžio žievės gabaliukais, pinigėliais, šiaudeliais.
 
Kaip žaisti: parodykite vaikučiui, kad galima įkišti ranką į vandenį ir ištraukti iš jo žaisliukus ir akmenėlius. Atžala taip pat gali pamėginti pasemti kastuvėliu „akvariumo“ dugne esančius akmenėlius ir supilti juos kur nors kitur. Pasiūlykite atžalai visą komplektą: putoplasto ir žievės gabaliukus, pinigėlius... Vaikui bus įdomu, kad kažkas skęsta, o kažkas laikosi vandens paviršiuje. Na, o jeigu duosite šiaudelį ir į jį papūsite, kylantys burbulai tikrai neliks nepastebėti ir neįvertinti!
 
Buteliukai kaip muzikos instrumentai

Jums reikės: kelių tuščių plastikinių buteliukų ir įvairaus užpildo (kruopų, makaronų ir pan.).
 
Žaidimo esmė paprasta: kiekvienas toks buteliukas skleis skirtingus garsus, ir jie turėtų sudominti jūsų atžalą. Parodykite, kaip „groti“ šiais instrumentais (galima garsiai arba tyliai).
 
Murzini žaisliukai


Reikės: kokio nors indo su vandeniu (vonelės, dubens ir pan), guminių žaislinių gyvūnėlių, kempinėlių, šepetėlių, skudurėlių ir rankšluostuko.
 
Kaip žaisti: ištepkite žaisliukus lengvai nuplaunamais dažais arba trupučiu purvo. Parodykite šiuos murziukus vaikui ir pasakykite, kad juos reikia išmaudyti. Pasiūlykite paruoštą įvairių priemonių rinkinuką, kad vaikas galėtų išvalyti žaisliukams dantukus, nuplauti nešvarias dėmes ir po to nusausinti.
 
Stebuklingas buteliukas

Reikia: buteliuko su dangteliu ir kokių nors smulkmenų (karoliukų, žirnių, pupelių).
 
Kaip žaisti: parodykite, kad juostelę galima ištraukti, o smulkmenos lengvai telpa buteliuke.
 
Tinka-netinka

Reikia: bet kokių užsukamų indelių ir dangtelių nuo jų.
 
Kaip žaisti: galima surūšiuoti daiktus pagal išvaizdą – dangtelius į vieną pusę, indelius – į kitą. Arba suskirstyti pagal spalvas. Žinoma, įdomiausia bus pamėginti užsukti dangtelius ir patikrinti, tinka jie ar ne.
 
Tokie skirtingi kvapai


Reikia: stiklainiukų, įvairių žolelių, daržovių ir vaisių.
 
Kaip žaisti: parodykite mažyliui, kad kiekvieną indelį galima pauostyti ir pagal kvapą atspėti, kas yra viduje.
 
Labirintas žaisliukams

Reikės: žaisliukų, siūlų arba virvučių, skalbinių dėžės.
 
Kaip žaisti: iš siūlų padarykite dėžėje labirintą ir parodykite atžalai, kaip galima ištraukti žaisliuką.
 
Lipdukai ir magnetukai

Reikia: veltinio, žirklių, kontaktinės juostos.
 
Kaip žaisti: padarykite mažyliui iš veltinio lentą ir įvairių figūrėlių, kurias būtų galima tvirtinti prie lentos (žinoma, tam reikia prisiūti kontaktinę juostą). Taip jūsų vaikas galės sukurti visiškai naują pasaulį. Pavyzdžiui, jūs galite ant lentos padaryti medžio kamieną, o mažyliui liks pritvirtinti lapiją ir obuoliukus, ir pan. Panašiai galima žaisti ir su magnetukais ant šaldytuvo.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
tomas
2022-07-05 14:28
Kokios geros idėjos! Mes su dukra kiekvieną vakarą kuriam deimantinių mozaikų paveiklus iš https/kanceliarinesprekes.lt/960-deimantines-mozaikos . Kolkas neatsibodo, bet kad paįvairintumėm vakarus tikrai pasinaudosim ir jūsų idėjomis. Ačiū!