10 būdų vėl sugrįžti į vaikystę (I dalis)

Vienas iš pačių paprasčiausių, įdomiausių ir smagiausių būdų padaryti vaiką laimingą – papasakoti jam apie savo vaikystę. Tikėsite ar ne, tačiau mažyliams labai patinka tokios istorijos – juk jiems atrodo tiesiog neįtikėtina, kad kažkada jų tėvai taip pat buvo maži.
 
Suvokimas, kad žmogus gimsta, auga ir sensta, nėra įgimtas. Tai – laiko kategorijos, su kuriomis reikia susipažinti. Pasakojimai apie vaikystę šią užduotį palengvina, be to, tampa smagia pramoga, suartinančia šeimos narius, lavinančia vaiko mąstymą, plečiančia akiratį ir praturtinančia vidinį pasaulį.
 
Štai 10 būdų, kaip galėsite papasakoti apie savo vaikystę ir dar kartą išgyventi gražiausius jos momentus.
 
Peržiūrėkite savo senas vaikystės nuotraukas. Jos labai domina ir džiugina vaikus. Pasirodo, kad didelis tėtis ir mama taip pat kažkada darželyje vaidino kiškutį arba snaigę, lankė mokyklą...

 
Jei yra galimybė – aplankykite savo vaikystės vietas (seną kiemą, kuriame augę medeliai atrodė tokie aukšti, krūmus, kuriuose žaidėte slėpynių, kelius, kuriais eidavote į mokyklą). Mums visiems tokios „ekskursijos“ labai naudingos.
 
Pažiūrėkite savo vaikystės filmus ir filmukus, paklausykite vaikiškų dainelių, populiarių jūsų laikais. Jums šiuolaikiniame technologijų pasaulyje surasti tokius įrašus nebus labai sunku, tačiau vaikui tai bus tikras nuotykis, galimybė pasinerti į kito laiko atmosferą, pajusti jo išskirtinumą.
 
Paskaitykite mėgtas vaikiškas knygutes. Dalį jų išsaugojo jūsų tėvai, dalį rasite bibliotekoje. Gali būti, jūsų vaikas nesupras visko, ką išgirs ar perskaitys, todėl būkite pasirengę paaiškinti tai, kas neaišku.
 
Kad vaikas geriau pajustų laiką, kuriame augote, pamėginkite vieną dieną apsieiti be šiuolaikinių „žaisliukų“. Papasakokite, ką veikdavote, kai neturėjote telefono, kompiuterio arba planšetės. Greičiausiai tai vaikui paliks labai didelį įspūdį.

» Rašyti komentarą