10 geriausių produktų vaiko smegenims

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: mityba yra labai svarbi mūsų vaikučių geros savijautos, stiprios sveikatos, gebėjimo susikaupti ir mokytis dalis, todėl jai reikia skirti ypatingą dėmesį.

Smegenims, kaip ir visam mūsų kūnui, yra reikalingos įvairios maisto medžiagos, tačiau tikru smegenų maistu būtų galima pavadinti nesočiąsias riebalų rūgštis, magnį, kalcį, cinką, geležį, skaidulas, B grupės vitaminus, vitaminą D ir vitaminą E.

Jas (ir dar daugiau reikalingiausių medžiagų) rasite šiuose maisto produktuose, kuriuos tikrai verta įtraukti į vaikų meniu:

1. Lašiša.
Lašišoje ir kitose riebiose žuvyse (pavyzdžiui, tune, silkėje, sardinėse, skumbrėje) rasite smegenų vystymuisi būtinų nesočiųjų riebalų rūgščių. Jeigu vaikas atsisako valgyti žuvį, galite ją pakeisti žuvų taukais.

2. Kiaušiniai. Tikriausiai puikiai žinote, kad kiaušiniai yra puikus baltymų - statybinės ir energijos suteikiančios medžiagos - šaltinis. Kiaušinių tryniuose taip pat yra atmintį gerinančio cholino.

3. Riešutai. Riešutuose yra daug vitamino E, antioksidanto saugančio ląsteles (taip pat ir smegenų) nuo žalingo aplinkos poveikio ir vitamino B1, padedančio smegenims įsisavinti gliukozę.


4. Pilno grūdo makaronai, duona. Grūduose yra įvairių B grupės vitaminų, reikalingų smegenų ir nervų sistemos augimui bei vystymuisi.

5. Avižos. Avižos yra puikus pasirinkimas pusryčiams, nes jos virškinamos ilgiau, tad smegenys ir kūnas ilgesnį laiką po truputį gauna energijos. Avižose taip pat yra daug ląstelienos, vitamino E, B grupės vitaminų, cinko ir kalio.

6. Uogos. Įvairios uogos (braškės, mėlynės, avietės, vyšnios ir kt.) yra naudingos, visų pirma, dėl imunitetui svarbaus vitamino C, tačiau moksliniai tyrimai rodo, kad uogų ekstraktai gerina atmintį, padeda susikaupti.

7. Pupelės ir kiti ankštiniai. Pupelės, žirniai, avinžirniai, lęšiai ir kiti ankštiniai yra geras lėtai virškinamų ir ilgam energijos suteikiančių baltymų šaltinis. Juose taip pat yra nesočiųjų riebalų rūgščių, tad tai geras pasirinkimas, jeigu vaikas nevalgo žuvies.

8. Kakava. Dauguma vaikų labai mėgsta kakavą ir tai puiku, nes joje yra antioksidantų, gerinančių smegenų kraujotaką.

9. Pienas ir pieno produktai. Piene ir įvairiuose pieno produktuose yra efektyviam smegenų darbui labai reikalingo kalcio ir vitamino D. Naudingiausi yra riebūs arba pusriebiai pieno produktai, nes riebalai yra reikalingi energijai gauti, be to jie būtini kai kurių vitaminų įsisavinimui.

10. Mėsa. Mėsa yra lengvai pasisavinamos geležies, reikalingos, visų pirma, raudonosioms kraujo ląstelėms ir deguonies pernešimui. Geležies pasisavinimą pagerina vitaminas C, todėl mėsą vaikui siūlykite su citrinų sultimis apšlakstytomis žalialapėmis salotomis.

» Rašyti komentarą