10 įdomių faktų apie vaikus

Vaikai – gyvenimo gėlės. Ar žinojote, kad...

 

  1. 1987 metų balandį JAV išnyko 7 mln. vaikų. Kalta dėl to ne kokia nors baisi epidemija ar gamtos kataklizmai, o pasikeitę įstatymai. Pagal naująją tvarką visus vaikus reikėjo identifikuoti. Iki tol mokesčių mokėtojai grafą „Išlaikytiniai“ pildydavo savo nuožiūra, ir niekas šios informacijos netikrindavo. Na, o kuo šeimoje daugiau vaikų, tuo mažesni mokesčiai...
  2. Anglijoje XV amžiuje buvo draudžiama fiziškai bausti jaunuosius sosto įpėdinius, todėl beržinę košę turėdavo kabinti berniukai, specialiai auginami kartu su monarchais. Bausmės būdavo gana efektyvios, kadangi princams nebuvo leidžiama žaisti su kitais vaikais. Suprantama, kad tarp mažųjų užsimegzdavo emocinis ryšys.
  3. XVII amžiuje Liudvikas XIV įsakė karališkojoje bibliotekoje peržiūrėti visas knygas ir atrinkti geriausius klasikinius senovės graikų ir romėnų kūrinius, kurių turinys tiktų jo sūnui. Deja, valdovas neįvertino, kad knygų buvo labai daug. Ivykdyti įsakymą prireikė 28 metų.
  4. Į visus „Lego“ konstruktorius dedama specialios medžiagos, kad darant vaikui rentgeno nuotrauką būtų lengviau nustatyti, kur yra „dingusi“ detalė. Mažieji juk taip mėgsta viską kišti į burną...
  5. Korėjoje vaikai visada teoriškai metais vyresni už savo bendraamžius kitose šalyse – taip yra dėl to, kad čia į vaikų amžių įskaičiuojami ir tie 9 mėnesiai, kuriuos jie praleido motinos įsčiose. Fiziniam vaikų vystymuisi šis faktas jokios reikšmės neturi.
  6. Anglijos monarchas Henrikas VI buvo pirmasis karalius, leidęs pakelti prieš save ranką. Tiesą sakant, tai buvo pirmasis devynių mėnesių monarcho įsakymas, patvirtintas nykščio atspaudu. Tokia privilegija buvo suteikta tik mažojo Henriko auklei Alisai Batler.
  7. Pastaruoju metu Amerikoje populiariausiais berniukų vardais tapo Leksusas ir Naikas, o mergaičių – Armani ir Šanel.
  8. Visiems žinoma, kad vaiko kraujo grupė paprastai sutampa su vieno iš tėvelių kraujo grupe. Tačiau mokslininkai įrodė, kad vaiko kraujo grupė gali būti lygi tėvelių kraujo grupių sumai: t. y. jeigu vieno iš tėvų kraujo grupė pirma, o kito – antra, vaikutis gali gimti turėdamas trečią.
  9. Kinija – tankiausiai gyvenama pasaulio šalis, todėl gimstamumo kontrolė čia griežta: porai leidžiama turėti ne daugiau kaip vieną vaiką.
  10. Japonijos mokyklų dviračių statymo aikštelėse visada galima pamatyti dvi lenteles. Vienoje pavaizduoti du tvarkingai stovintys dviračiai ir parašyta: „Taip dviračius stato geri vaikai“, o antrojoje – palikti bet kaip, su prierašu: „Taip geri vaikai nesielgia“.
» Rašyti komentarą