10 kenksmingiausių produktų nėštumo metu

Nėštumo periodu būtina atminti, kad viskas, kuo maitinamės, daro įtaką vaikučio vystymuisi. Būtent todėl labai svarbu valgyti tik naudingą maistą, o žemiau pateiktų produktų – atsisakyti.

  1. Žuvis: karališkoji skumbrė, kardžuvė, kitos jūros gėrybės, sušis. Jūros gėrybėse daug gyvsidabrio, darančio neigiamą įtaką mažylio vystymuisi, o sušyje (kaip ir bet kurioje kitoje šviežioje žuvyje) gali pasitaikyti glistų, kenksmingų bakterijų ir virusų.
  2. Riebi ir ne iki galo išvirta mėsa su krauju, dešrainiai ir kitas greitas maistas su mėsa. Kenksmingos bakterijos ir parazitai, kurių galite gauti su šiuo maistu, tikėtina, sukels priešlaikinį gimdymą, persileidimą arba vaisiaus vystymosi defektus.
  3. Nepasterizuotas pienas ir minkštas sūris (brinza, feta ir kt.). Šiuose produktuose gali būti kenksmingų bakterijų.
  4. Alkoholis (tai bene pagrindinė mažylių protinio atsilikimo priežastis) ir kofeinas (leistina norma – ne daugiau kaip 150 g kavos per dieną). Šie produktai gali sulėtinti embriono vystymąsi, tapti per mažo vaikučio svorio ir netgi persileidimo priežastimi.
  5. Ledinukai ant pagaliuko, pastilės, saldainiai ir šokoladiniai batonėliai. Visuose šiuose skanėstuose labai daug cukraus, jo pakaitų, dažiklių, sintetinių priedų.
  6. Saldūs gazuoti gėrimai. Pavojingas cheminių medžiagų, dujų ir cukraus derinukas itin neigiamai veikia virškinimo traktą.
  7. Traškučiai. Juose labai daug angliavandenių, riebalų, aromatizatorių, dažiklių ir skonio stipriklių.
  8. Majonezas, kečupas, įvairūs padažai. Jeigu jų negaminate patys, paskaitinėkite, kas rašoma ant pakuotės. Šiuose produktuose rasite visą puokštę nėščiosios organizmui nereikalingų dažiklių, skonio stipriklių, kvapiklių ir kitų priedų.
  9. Atsargiai vartokite dešras ir dešreles – jose yra „paslėptų“ riebalų (dedama kiaulių odelių, taukų), kvapiklių ir skonio pakaitalų.
  10. Greitai paruošiami makaronai, sriubos ir bulvių košės iš pakelio – tai iš viso sunku pavadinti maistu (nebent genetiškai modifikuotų produktų mišiniu).
» Rašyti komentarą