10 priežasčių, kodėl slenka plaukai

Krentantys plaukai kelia didelį nerimą tiek dailiosios, tiek stipriosios lyties atstovams. Sveikatos specialistai taip pat siūlo nesnausti ir nepraleisti pro akis organizmo siunčiamų signalų, laiku sureaguoti – mat šepetyje liekantys plaukų kuokštai ne tik gąsdina, bet ir perspėja apie itin rimtas sveikatos problemas.
 
1. Per daug chemijos. Plaukų skalavimui naudojamose priemonėse gausu sulfatų ir kitų cheminių medžiagų, kurios smarkiai pažeidžia plauko struktūrą bei galvos odą. Kadangi dažnas naudoja ne tik šampūną, bet kondicionierius ar balzamus, cheminių medžiagų kiekis būna per didelis. Tad ieškokite šampūnų be sulfatų, rinkitės kuo natūralesnius produktus.
 
2. Stresas. Kai organizmas patiria stiprų šoką, pavyzdžiui, nukritus svoriui, nėštumo ar streso metu, pastebimas dažnesnis plaukų slinkimas. Jeigu išgyvenate stiprų emocinį šoką arba patyrėte sunkią fizinę traumą, tai gali atsiliepti visam jūsų organizmui, taip pat – plaukams. Dažniausiai plaukai nepradeda kristi tą pačią akimirką, todėl atkreipkite dėmesį, ar jūsų gyvenime nebuvo išskirtinių pokyčių prieš 2–3 mėnesius iki kol prasidėjo ši bėda.

3. Mitybos įpročiai. Sveikam gyvenimui būtina subalansuota dieta ir tinkamas naudingųjų medžiagų kiekis. Jeigu jūsų organizmas negauna pakankamai vandens, daržovių ar vaisių, pasireiškia kai kurių medžiagų trūkumas. Krentantys plaukai išduoda apie baltymų, geležies ir magnio stygių. Šių medžiagų galite gauti valgydami graikišką jogurtą, vištieną ir riešutus.
 
5. Mineralų kupinas vanduo. Jeigu vandenyje gausu mineralų, plaukai pradeda sausėti. Tai dažna problema namuose su sena vamzdyno sistema. Būtent todėl patariam vandenį virinti.

 
6. Sutrikusi skydliaukės veikla. Specialistai sako, kad ne visada reikia pavydėti itin greitos medžiagų apykaitos. Kai ji peržengia ribas, tai gali turėti įtakos mūsų plaukų folikulams. Pasirodo, jeigu skydliaukė gamina per daug hormono tiroksino, mūsų medžiagų apykaita pagreitėja net kelis kartus, ir atvirkščiai. Tuo metu mes netenkame maistingų ir organizmui reikalingų medžiagų, o kūnas patiria didelį stresą, todėl tai atsiliepia ir plaukų grožiui bei augimui. Gera žinia ta, kad sėkmingas gydymas gali greitai sutvarkyti situaciją. Ligą išduodantys simptomai: sausa oda, nuovargis, susilpnėjęs raumenys ir vidurių užkietėjimas. Pablogėjus sveikatai kreipkitės į gydytoją.
 
7. Policistinių kiaušidžių sindromas. Tai – hormonų sutrikimas, kuris paskatina aukštesnį testosterono lygį. Apie šį sindromą išduos ne tik plaukai, bet ir svorio kritimas, atsiradę spuogai ir sutrikęs menstruacijų ciklas.
 
8. Netinkamo dydžio, per maži, spaudžiantys galvos apdangalai (kepurės, perukai). Jie sutrikdo galvos odos kraujotaką, perkaitina plaukus.
 
9. Rūkymas ir alkoholis. Pastebėtina, kad žalingi įpročiai stabdo bet kokių vitaminų įsisavinimą organizme.
 
10. Šukuosenos formavimo įpročiai. Ar žinojote, kad mokslininkai paprastą šukuoseną, kai plaukai surišami į kasą (arklio uodegą), pavadino viena labiausiai žalojančių? Išties, jei kasdien taip rišite plaukus, plaukai gali pradėti slinkti. Pridėkime ir daugybę plaukus sausinančių priemonių, įvairias tiesinimo, džiovinimo, priauginimo procedūras. Ir jeigu manote, kad plaukus reikia trinkti kuo rečiau, labai klystate – specialistai sako, kad tik švarūs plaukai kvėpuoja ir gali sveikai augti.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Je
2016-09-17 09:43
Jei žinoma 10priežasčių ,o dauguma vyrų vaikšto pliki... Gal padėtų kiniečių išreklanuota, natūraliai auganti žolelė?