1000 origami gervių ir mažos mergaitės viltis

Tikriausiai ir jūs žinote japonų legendą, kad žmogus, kuris išlanksto 1000 origami gervių gali sugalvoti vieną norą, kuris būtinai išsipildys. Tiek japonai, tiek ir šią gražią tradiciją perėmę kitataučiai, mielai mokosi lankstyti gerves ir mintyse skaičiuoja, kiek dailių paukštelių dar liko iki to vienintelio noro išsipildymo. Mažai kam žinoma, kad ši miela tradicija susijusi su viena liūdna istorija, mažos mergytės vardu Sadako Sasaki istorija.

Sadako Sasaki gimė Hirošimoje, kur po atominės bombos sprogimo patyrė milžinišką radiacijos dozę dar būdama kūdikėliu. Žinoma, kad tai negalėjo baigtis be žalos trapaus vaikelio sveikatai - augant paaiškėjo, kad Sadako Sasaki serga sunkia leukemijos forma. Būdama dvylikos ji jau merdėjo ligoninėje, o tuomet išgirdo origami gervių legendą...

Mergaitė ėmė lankstyti gerves, prašydama vienintelio dalyko... gyventi, tačiau matydama aplink mirštančius ir besikankinančius palatos draugus, ji persigalvojo ir lankstydama gerves ėmė prašyti taikos visame pasaulyje. Mergaitė lankstė gerves iš popieriaus, o kai jo pritrūkdavo - iš palatoje rastų tvarsčių, ji taip pat lankė kitus ligonius ir prašė jų atiduoti nereikalingas popieriaus skiautes ar giminių siųstas atvirutes.

Sakoma, kad ji mirė išlanksčiusi 644 gerves, tačiau jos draugai ir giminaičiai išlankstė likusias, tad Sadako Sasaki buvo palaidota su 1000 gervių.Šiandien Sadako yra tapusi vilties ir taikos simboliu ne tik japonams, bet ir visiems, kurie žino jos istoriją. 1958-aisiais Hirošimos memorialiniame parke mergaitei buvo atidengtas pirmamasis paminklas, kuriame pavaizduota ji pati, laikanti auksinę gervę bei iškaltas užrašas: „Tai mūsų rauda. Tai mūsų malda. Taikai visame pasaulyje“. Kiekvienų metų rugpjūčio 6-ąją, švęsdami taikos dieną, japonai iki šiol apipila Sadako paminklus tūkstančiais popierinių gervių, tiek prisimindami nesavanaudišką ir daug kentėjusį vaiką, tiek ir, taip pat, kaip Sadako, prašydami taikos visame pasaulyje.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
eva
2013-04-28 07:28
grazus