16 būdų įveikti toksikozę

Nėštumo laikotarpiu moterims tenka smarkiai save riboti: to negalima, tas nesveika... Tai, žinoma, smarkiai apkartina gyvenimą, tačiau stebuklo laukimo džiaugsmą pirmąjį trimestrą daugeliui dar labiau temdo nelemta toksikozė... Ką daryti?
 

Vartoti medikamentus ar ne, jums patars jus prižiūrintis gydytojas, tačiau daugeliui būsimųjų mamyčių padeda išsiversti ir paprastesni liaudiški metodai.
 

  1. Rytais gerkite šiltą vandenį su medumi.
  2. Galima ką nors pagraužti (pavyzdžiui, obuolį, morką, kopūsto lapą).
  3. Kartais galima pasilepinti naminiais džiūvėsėliais, tačiau piktnaudžiauti tuo nepatartina: ir dėl kalorijų, ir dėl to, kad gali užkietėti viduriai, kas nėštumo metu ir taip sukelia begales nepatogumų.
  4. Itin gerai padeda spanguolių morsas, pagamintas iš natūralių rūgščių uogų. Galima įmaišyti truputį cukraus, bet kuo rūgščiau, tuo geriau.
  5. Naudingas ir skanus sprendimas – vanduo su imbieru ir citrina.
  6. Daugelis moterų tikina, kad joms padeda ledai.
  7. Toksikozės kamuojamoms nėščiosioms patartina „sunkiomis dienomis“ miegoti daugiau, negu įprastai.
  8. Daugeliui moterų padeda baseinas. Jeigu lankote nėščiosioms skirtus užsiėmimus, instruktorius parinks jums specialią programą, atsižvelgdamas į jūsų sveikatos būklę.
  9. Kepintos (tačiau nesūdytos) saulėgrąžos – taip pat nebloga pagalbinė priemonė. Tačiau piktnaudžiauti ja negalima, jei nenorite priaugti nereikalingo svorio.
  10. Vaikiška „Kruvinoji Meri“. Šis gėrimas gaminamas iš pomidorų ir citrinų sulčių. Druskos maišyti nereikia.
  11. Gerai padeda citrusiniai vaisiai (mandarinai, apelsinai, raudonieji greipfrutai). Galima gaminti cukatas.
  12. Patartina išeiti pasivaikščioti į gryną orą. Vasarą geriausia eiti vakare, kai ne taip karšta, žiemą – dieną, kai ne taip šalta ir šviečia saulutė.
  13. Pagal tai, kuriuo metu jus labiausiai kankina toksikozė, reguliuokite savo dienos režimą (pasivaikščiojimus, mitybą, sportą, miegą).
  14. Mėtos ir mėtų arbata. Pasižymi raminamuoju poveikiu. Lengva pasigaminti namie ar rasti daugelyje kavinių.
  15. Obuoliai ir iš jų pagaminti produktai padeda harmonizuoti organizmą. Pasitelkite fantaziją: obuolius galima džiovinti, valgyti šviežius, keptus ar virtus.
  16. Šviežių uogų (bruknių, aviečių, mėlynių ir kt.) žiemą gauti sunkiau, tačiau jei yra galimybė – pasinaudokite ja. Tai išties geras vaistas nuo toksikozės.

 
O kokiais metodais naudojatės jūs?

» Rašyti komentarą