3 smagūs eksperimentai vaikams

Niekas nebeabejoja, kad smagiausia yra mokytis žaidžiant. Atlikite šiuos nesudėtingus eksperimentus – jie suteiks vaikams daug malonumo, o patiems mažiausiems atrodys kaip tikrų tikriausias stebuklas!

1. Pasodinkite keletą sėklų ir kauliukų, stebėkite, kaip jie dygsta. Išbandykite ir palyginkite skirtingus daiginimo būdus, pavyzdžiui: duobutę, įkurią sodinsite avokado kauliuką, iki pusės pripilkite vandens, ir pasirūpinkite, kad jo lygis nemažėtų, kol kauliukas sudygs. Laimo sėklas pakanka suvynioti į drėgną šiltą skiautelę ir laikyti hermetiniame maišelyje, ir pan.


2. Jums reikės skirtingų spalvų maistinių dažų ir 5–7 gvazdikų. Kiekvieną gvazdiką pamerkite į atskirą vazelę ar stiklainuką, į vandenį įmaišykite dažiklių. Po dienos ar dviejų gėlės nusidažys neregėtomis spalvomis.

3. Paimkite plastikinį mineralinio vandens buteliuką. Pusę pripilkite vandens (apatinis sluoksnis), pusę – aliejaus (viršutinis). Vaikai liks priblokšti, kai pamatys, kad aliejus su vandeniu nesusimaišo. Padėkite buteliuką į šaldiklį kelioms valandoms – negana to, kad aliejus ir toliau bus atskirai, dabar jis „nusės“ į dugną!

» Rašyti komentarą