4 mitai apie krūtinę po gimdymo

Subliuškusi ir praradusi stangrumą krūtinė po gimdymo – problema, su kuria susiduria daugelis dailiosios lyties atstovių. Ji verčia kompleksuoti ir jaudintis dėl savo išvaizdos. Dėl to moterys neretai vengia nusiimti liemenėlę net prieš savo antrąją pusę bei pasirodyti su bikiniu paplūdimyje. Ką jau kalbėti apie fizinius nepatogumus dėl nukarusio biusto.

„Ne paslaptis, kad daugelio moterų krūtinė po nėštumo ir kūdikio maitinimo suglemba: degeneruoja liaukinis ir riebalinis krūties audinys, biustas nukąra žemyn ir praranda jaunatvišką formą. Panašų efektą kartais sukelia ir didesnio svorio atsikratymas“, – aiškina klinikos „Grožio chirurgija“ plastikos chirurgas Donatas Samsanavičius.

Dažniausi mitai

Dėl krūtinės suglebimo po gimdymo dažnai kaltinami įvairiausi veiksniai. Vienos moterys įsitikinusios, kad didžiausias dailių krūtų priešas yra vaikelio maitinimas krūtimi, tuo tarpu kitos teigia, kad krūtinės išvaizda po gimdymo priklauso nuo to, kaip ja buvo rūpinamasi iki nėštumo.

Tad gydytojas D. Samsanavičius kai kuriuos mitus apie biusto suglebimą lemiančius veiksnius išsklaido, o su kai kuriais vis tik sutinka.


Krūtys nukąra dėl amžiaus. Gydytojas, paklaustas, kas turi daugiausiai įtakos odos elastingumo mažėjimui, teigia, kad labiausiai tai yra nulemta genų jau iš prigimties. Žinoma, bėgant metams taip pat mažėja odos stangrumas ir gebėjimas atsistatyti, tad amžius irgi turi įtakos.

Krūtų suglebimą lemia kūdikio maitinimas. D. Samsanavičius skuba paneigti įsitikinimą, kad labiausiai biusto suglebimą lemia kūdikio maitinimas krūtimi. Jis teigia, jog moksliškai nėra įrodyta, kad tai yra vienintelis lemiamas veiksnys.

Krūties suglebimui dažniausiai įtakos turi kelių faktorių visuma. Taigi bijoti maitinti kūdikį krūtimi dėl to, kad ji subliukš – tikrai nereikėtų.

Sportavimas be liemenėlės yra gražių krūtų priešas. Dažnai pasigirsta teiginiai, kad sportuojant arba bėgiojant be liemenėlės, krūtinė ilgainiui suglemba.

Gydytojas pritaria šiai nuomonei ir teigia, kad kai sportuojant nedėvima liemenėlė ar dėvima tam nepritaikyta liemenėlė – raiščiai, laikantys krūtinę, išsitampo ir ji nukąra. Tad specialiai tam pritaikytos sportinės liemenėlės dėvėjimas sportuojant yra viena iš prevencinių priemonių nuo biusto pasmukimo.

Žalingi įpročiai turi įtakos krūtų formai. Ne paslaptis, kad žalingi įpročiai turi neigiamos įtakos odos stangrumui ir tikrai nėra į sveikatą jokiam žmogaus organui. Tačiau, anot D. Samsanavičiaus, negalima teigti, kad atsisakius žalingų įpročių oda išliks stangri ir tokių problemų nekils. Savaime suprantama, kad visuomet reikia visapusiškai savimi rūpintis.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Gabrielius
2022-05-31 19:22
52205050510