5 mitai apie motinystę

Vaikučio priežiūra ir auklėjimas – sunkus darbas. Visada bus norinčių padėti ir patarti – deja, ne visi patarimai yra aukso vertės. Štai kokius mitus išsklaido psichologai.

Miegoti reikia tada, kai miega vaikas. Patarimas neblogas – bet tik tuo atveju, jei yra, kas sutvarko namus ir nudirba kitus darbus. Dažniausiai gi viskas būna kiek kitaip: tenka „pavogti“ porą valandų ir eiti miegoti, palikus vaikutį vyrui ar kitam artimam žmogui.

Nereikia sukti sau galvos dėl namų ruošos. Kiekviena situacija yra individuali. Jeigu jums neskauda galvos dėl krūvos neplautų indų arba dulkių kamuolių ant grindų – puiku. Tačiau tiesa ta, kad daugumai mamų nepatinka netvarka. Ir ne tik dėl to, kad yra pedantiškos – jos tiesiog nenori, kad vaikutis augtų „kiaulidėje“.


Po gimdymo jūsų kūnas greitai atgaus jėgas. Neverta lygiuotis į tas įžymybes, kurios per labai trumpą laiką po gimdymo vėl užlipo ant podiumo ar pradėjo filmuotis. Nepamirškite, kad jos turi būrį auklių ir profesionalių trenerių. Toms mamoms, kurios visu tuo pasigirti negali, teks palaukti apie 9 mėnesius, kol kūnas atgaus jėgas ir formą.

Ankstyvas vaiko ugdymas yra labai svarbus. Svarbus – niekas to tikrai nepaneigs. Tačiau gamta viską sutvarkė taip, kad vaikutis vystytųsi dinamiškai ir harmoningai, todėl nėra reikalo nuo pirmųjų dienų stimuliuoti jo papildomai. Stebint atžalą visada galima matyti, kada iš tiesų reikia papildomos stimuliacijos; visais kitais atvejais leiskite, kad viskas vyktų natūraliai.

Nepasikliaukite „ramentais“. „Ramentai“ – tai abejotini sprendimai, kurie gal ir gali trumpam padėti, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje atrodo labai abejotinai. Jeigu jums sako, kad reikia mažylį papildomai primaitinti, nes jis nepriaugo kokių 150 g – ignoruokite. Pasikliaukite sveiku protu!

» Rašyti komentarą