7 patarimai – kaip įrengti šiuolaikišką svetainę

@ Shutterstock

Svetainė mūsų namuose atlieka ne vieną funkciją – čia priimame svečius, o kartais ir patys mielai leidžiame savaitgalius. Būtent dėl šios priežasties svetainės interjero kūrimas neretai tampa vienu sunkiausių iššūkių, tačiau jeigu atkreipsite dėmesį į kelis pagrindinius patarimus, su šia užduotimi pavyks susitvarkyti kur kas paprasčiau.

1. Išreikškite nuotaiką spalvomis


Atspalviai, kuriuos pasirinksite svetainei paveiks tiek Jūsų, tiek svečių nuotaiką, tad iš anksto turėtumėte pagalvoti, kokį įspūdį jiems norite palikti. Šviesiai mėlynos ir baltos spalvos paletės sukuria ramybe alsuojančią atmosferą, tuo tarpu šaltesni atspalviai įneša malonios elegancijos.

2. Nepamirškite sienų

Svetainė yra pakankamai vieša erdvė, todėl stilingai dekoruodami sienas, galėsite sukurti Jūsų stilių ar pasaulėžiūrą atskleidžiantį interjerą. Tam puikiai tinka foto tapetai ar kiti įdomesni sprendimai – viskas priklauso tik nuo Jūsų fantazijos.

3. Išdėstykite baldus pokalbiui

Svetainėje daugiausiai laiko praleidžiame bendraudami, todėl baldus sustatyti turėtumėte taip, kad visiems svečiams būtų patogu kalbėtis su aplinkiniais. Tam puikiai tinka svetainės komplektaisofą tuomet galima pastatyti prie sienos, o fotelius ar pufus aplink stalą sudėti ratu ar puslankiu.

Tais atvejais, kai vietos yra daugiau, vertėtų pagalvoti ir apie dvi skirtingas pokalbių erdves – patogi sofa-lova ar kiti minkšti baldai pravers jaukiems pasisėdėjimams, o jei nusimato didesnė šventė, svečius galėsite pakviesti prie didesnio ir formalesnio stalo. Platus šių ir kitų svetainės baldų pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.
 

Nuotraukos šaltinis Shutterstock

 

4. Uždengti langus ar ne?

Nors naktinės užuolaidos dažnai laikomos praeities dalyku ir gali šiek tiek apsunkinti erdvę, visgi, turintiems erdvesnę svetainę, rekomenduojama išbandyti šią interjero detalę. Kruopščiai pasirinktos užuolaidos gali pagyvinti kambario interjerą, suteikti jam subtilios elegancijos ir šiek tiek daugiau privatumo, tad jeigu ieškote būtent tokių sprendimų, galite drąsiai jas rinktis net ir kurdami šiuolaikišką svetainės stilių.

5. Sukurkite žiniasklaidos centrą

Tuomet, kai svetainė naudojama ir šeimos susibūrimams, pagrindine veikla čia dažniausiai tampa televizoriaus žiūrėjimas, tad reikia pasirūpinti ir jam skirta vieta. Tokiais atvejais ypač praverčia komodos, TV staliukai ar tiesiog prie sienos tvirtinami televizoriaus laikikliai.

6. Apgalvokite interjero akcentą

Visgi, jeigu nusprendėte, kad svetainėje Jums reikalingas televizorius, pasistenkite, kad jis netaptų pagrindiniu traukos objektu – verčiau pasirūpinkite kitomis stilingomis detalėmis. Ypač daug jaukumo svetainei suteikia židinys, tačiau jeigu jo įrengti galimybės nėra, galite pakabinti kelis įdomesnius paveikslus ar originalias dekoracijas. Interjero akcentu gali tapti ir įmantresni baldai, pavyzdžiui, ryškesnė sofa ar unikalios formos staliukas.

7. Pasirūpinkite apšvietimu

Apšvietimas svetainėje turėtų būti jaukus ir atpalaiduojantis, tad be standartinių šviestuvų, vertėtų pasirūpinti dar keliais staliniais ar sieniniais šviestuvais – jie leis sukurti malonią atmosferą, kurioje kiekvienam tikrai norėsis šiek tiek užsisėdėti.

Žinoma, nepamirškite visų šių detalių suderinti tarpusavyje. Visai nesvarbu, ar daugiau dėmesio skirsite klasikiniams sprendimams, ar vis tik nuspręsite išbandyti ką nors originalaus, Jūsų svetainė atrodys jaukiai tik tuomet, kai visas interjeras bus kruopščiai apgalvotas ir harmoningas. Galite būti tikri, kad darnus vaizdas bet kokiems Jūsų sprendimams pridės papildomo žavesio.
 

» Rašyti komentarą