7 priežastys atsisakyti televizoriaus

Yra daugybė priežasčių, kodėl turėtumėme išjungti televizorių – ne tik blogas turinys. Kokios jos?
 
TAI ATIMA LAIKĄ, KURĮ GALĖTUMĖTE SKIRTI TRENIRUOTĖMS
 
Dauguma iš mūsų turime skirti specialų laiką treniruotėms savo dienotvarkėje, bet vietoje to, kad ieškotumėte laiko pasimankštinti, parkrentate ant sofos ir įsijungiate televizorių. O tai juk taip priešinga jūsų planams! Yra labai nedaug būdų, kaip galite pagerinti sveikatą nesportuojant, bet vietoj laiko, skirto televizijai, paaukojimo, tiesiog atidėkite jį vėlesniam laikui. Argi „Brangioji Bū Bū“ ar „Teisėja Judė“ svarbesni už jūsų gerą sveikatą ir dailią figūrą? Aš manau, kad ne. Jūsų sveikata tikriausiai pati geriausia priežastis, kodėl turėtumėte mažiau žiūrėti televizorių.
 
TAI GALI PASKATINTI JUS DAUGIAU VALGYTI
 
Ar kada pastebėjote, kiek daug jūs valgote ir kokį maistą renkatės, kol žiūrite televiziją? Riebūs kukurūzai, sūrio kremas, svogūnų traškučiai, ledai – nei vienas iš jų nėra sveikas pasirinkimas, ir nors šiek tiek pasimėgauti nėra blogai, dauguma žmonių tai daro kiekvieną dieną žiūrėdami televizorių. Tai iš tiesų bjauru. Ir vėl... Jūsų sveikata pati geriausia priežastis nežiūrėti televizoriaus. Arba bent jau nustoti valgyti jį bežiūrint...
 
TAI GALI SUKELTI NEMIGĄ
 
Aš pažįstu daug žmonių, kurie skundžiasi, kad užmigti gali tik tada, kai fone burzgia televizorius, o kitame sakinyje užsimena, kad juos kamuoja nemiga. Miego ekspertai vieningai sutaria: televizoriaus žiūrėjimas naktį gali rimtai sutrikdyti jūsų miegą. Pabandykite užmigti be televizoriaus, bent jau vieną naktį.
 
TRYS ŽODŽIAI: BRANGIOJI BŪ BŪ

 
Mano močiutė sako, kad kai televizoriai pirmą kartą masiškai paplito mūsų namuose, kai kurie mokslininkai teigė, jog jie supūdys mūsų smegenis. Aš galiu pasakyti, kad po kelių dešimtmečių, žiūrint į televizinių laidų kokybę, jie galbūt ir buvo teisūs. Nors kai kurios laidos yra tikrai kupinos protingų minčių, kurios prisideda prie mūsų išsilavinimo ir pramogų, bendrai tai beveik vien tik šlamštas.
 
TAI RODO BLOGĄ PAVYZDĮ

Mūsų vaikai stebi mus, modeliuodami savo elgesį ir įpročius, tad jeigu mes esame neišjudinamos  sofos bulvės, tai yra daug šansų, kad jie bus tokie patys. Jei jaučiate kaltę, kad kenčiate rimtas sveikatos pasėkmes dėl per ilgo laiko praleisto prie televizoriaus, įsivaizduokite, kaip jus grauš sąžinė, kai suprasite, kad jūsų vaikai kenčia dar labiau. Verčiau rodykite gerą pavyzdį rinkdamiesi aktyvų poilsį, sveikai maitindamiesi ir panaudodami šį patarimą, kaip dar vieną priežastį mažiau žiūrėti televizorių.
 
TAI GALI NETGI IŠGĄSDINTI JUS
 
Dešimtmečius televizijos priešininkai bandė įrodyti, kad egzistuoja ryšys tarp žiaurių televizijos laidų žiūrėjimo ir tapimo žiauresniu žmogumi tikrame gyvenime, tačiau atsitiko keistas dalykas. Vietoje to, kad jie įrodytų savo teiginį, tyrėjai atskleidė, kad žiaurus televizijos turinys žiūrovus priverčia labiau baimintis tikrojo gyvenimo žiaurumo, tačiau patys jie žiauresni netampa. Tai patyriau ir aš pati. Ačiū „CSI“ serialui, kad privertė mane patikėti, jog vieną dieną aš būsiu žiauriai nužudyta, o mano žudikas bus rastas, kai bus aptikti jo sekrementai pačioje netikėčiausioje vietoje. Šiai baisybei susidubliavus su filmu „Viengungis“, atsirado pati svarbiausia priežastis, kodėl aš lioviausi žiūrėti televiziją.
 
GYVENAME TIK VIENĄ KARTĄ
 
Ką jūs veiktumėte, jei nežiūrėtumėte televizoriaus? Galbūt sportuotumėte, koptumėte į kalnus, skaitytumėte knygą, pradėtumėte pelno nesiekiančią veiklą, lankytumėte šokių pamokas, praleistumėte daugiau laiko su močiute, parašytumėte pirmąją novele savo gyvenime, išvestumėte į lauką šunį, atrastumėte naują talentą ar pasigamintumėte suši – kad ir kas tai bebūtų, tai tikrai labiau praturtins jūsų gyvenimą, nei sėdėjimas ant sofos ir žiūrėjimas kvailus charakterius, kurie gyvena savo gyvenimus. Nors man ir nelabai patinka posakis „gyvename tik vieną kartą“, šioje situacijoje jis tikrai įgauna prasmę. Jūs tikrai gyvenate tik vieną kartą! Kai būsite sena močiutė įkritusi į supamąją kėdę, ar atsiminsite visus tuos kartus, kai vegetavote ant sofos ir matėte tiek nuostabių dalykų, tačiau pačios to nepadarėte? Ar pasakosite savo vaikaičiams, koks karštas serialas buvo „Vampyro dienoraščiai“, ar tai, kaip kopėte į kalnus? Tai jūsų pasirinkimas.
 
Matote? Visai nesvarbu, koks karštas yra Ian Somerhalder, nesvarbu kaip jūs mylite ar nekenčiate serialo „Vaikštantys numirėliai“, yra daugybė priežasčių, kodėl vertėtų išjungti televizorių. Ar bent jau sumažinti televizijos laiką iki kelių smegenų nepūdančių televizijos laidų per savaitę. Kurios iš šių priežasčių jums atrodo labiausiai įtikinamos, o kurias pamačiusios tik pavartėte akis? O gal turite kokių nors kitų priežasčių, dėl ko mes visi turėtumėme išjungti televizorių? Prašau, pasidalinkite savo mintimis.

» Rašyti komentarą