7 priežastys daryti darbelius kartu su vaiku

Daugelis mūsų paskutinį kartą piešė, lipdė ir karpė dar darželyje ar pradinės mokyklos laikais. Kodėl mus tuo vertė užsiimti, niekas dorai taip ir nepaaiškino. O juk priežasčių, kodėl tokie rankdarbiai yra naudingi, labai daug...

 
Dabar, kai jau patys turime vaikų, verta prisiminti senus laikus ir daryti tokius darbelius kartu. Dar abejojate? Štai 7 priežastys, kodėl naudinga skirti šiai veiklai 10-30 ir pradžiuginti savo atžalą:
 

  1. Visų pirma, tai labai malonus laisvalaikio leidimo būdas. Kas vaikui gali būti smagiau ir geriau? Mamytė šalia, ir ji daro tą patį, ką ir jis – lipina, piešia, spalvina... Na, o tėveliams naudinga bent kartais nustoti galvoti apie darbą, pinigus ir visas kitas „suaugusiųjų problemas“, ir tiesiog pasimėgauti kartu su vaiku praleistu laiku.
  2. Paveikslėlių karpymas koliažams ir įvairios aplikacijos – viena efektyviausių treniruočių, padedančių lavinti smulkiąją motoriką. Su tuo susiję ir kiti įgūdžiai – vaikui bus lengviau išmokti kalbėti ir rašyti.
  3. Bet kokia kūrybinė veikla (nesvarbu, ar tai piešimas, ar lipinimas, ar konstravimas) ugdo kantrybę. Tokie užsiėmimai ypač naudingi aktyviems ir vietoje negalintiems nustygti vaikučiams. Tai padeda pasiruošti mokyklai – išsėdėti suole bus daug lengviau.
  4. Bendra kūryba suartina. Vaikas jaučia, kad gali pasitikėti savo mama, kadangi ji iš tikrųjų domisi viskuo, ką jis daro.
  5. Ko nors naujo kūrimas padeda vaikui suvokti savo vertę ir galimybes (aš galiu!). Na, o jeigu jūs ne tik kartu kuriate, bet ir puošiate tokiais darbeliais namus (kabinate ant sienų, dedate už stiklo ir t.t.), tai parodo, kad šeima gerbia vaiką ir priima jį kaip sau lygų.
  6. Spalvotos atvirutės, karoliai, skrynutės ir kiti darbeliai gali tapti puikia dovana artimam žmogui. Jie tikrai pradžiugins tėtį, mamą, senelius, dėdes ir tetas, o jaunajam kūrėjui padės patirti kūrimo malonumą.
  7. Bet kokie rankdarbiai – tai ir meno terapija. Medžiagų paieška, šablonų, ornamentų ir šriftų kūrimas padeda atsikratyti įtampos ir saugo nuo streso.
» Rašyti komentarą