Aistė Jasaitytė-Čeburiak: „Formuojant įpročius vaikams, svarbu pasitelkti vaizduotę“

Dvi mergaites auginanti mama, buvęs modelis, psichologė Aistė Jasaitytė-Čeburiak teigia, kad tiek atliekant nemalonias gydymo procedūras, tiek formuojant įpročius tėvams labai svarbu vaikų neišgąsdinti ir būti kūrybiškiems. Tuomet nekils problemų nei išmokyti vaiką valytis dantis, nei jam sergant girdyti vaistus.

„Ypač daug dėmesio tėvams reikėtų skirti tuomet, kai mažylis kažką daro pirmą kartą. Jei pirmas kartas vaikui labai nepatinka, sunku įtikinti antrajam“, – įsitikinusi jauna mama.

Moteris pasakoja, kad ugdydama vyresniosios Elzės įprotį valytis dantis, kaskart jai atliekant šią procedūrą, pasakodavo įdomią istoriją. Taip dantų valymas mergaitei tapo pramoga, kurios ji laukdavo. Eilėraštukus, pasakojimus Aistė pasitelkia kaskart, prireikus atlikti ką nors svarbaus, tačiau ne visada malonaus – pavyzdžiui, girdydama vaistus.Moteris laisvą popietę leido su dukromis, dekoruodama šaukštelius, iš kurių vaistus vaikams būtų gerti smagiau. „BENU vaistinės“ organizuotose „Skanaus šaukštelio dirbtuvėse“ penkerių Elzė ir dvejų Sofija kartu su mama šaukštelius dekoravo ne tik sau, bet ir kaimynystėje gyvenančiai draugei.  

„Girdant vaikams vaistus stebuklingu gali tapti ir iš jų geriamas šaukštelis. Tereikia sužadinti vaiko vaizduotę – pavyzdžiui, kad ir pasakojant, jog iš stebuklingo šaukštelio išgėręs vaistų vaikas įgaus supergalių, jam nebus baisios jokios bacilos, tad pasveikti pavyks greičiau “, – patirtimi dalinasi psichologe dirbanti A. Jasaitytė-Čeburiak.

Pati Aistė vaikystėje taip pat ne itin mėgdavo gerti vaistus. Ją gąsdindavo tabletės, kurias būdavo sunku nuryti.

» Rašyti komentarą