Ali Gadžijevas ir Gian Luca Demarco siūlo pasimėgauti itališku daugiaryžiu ir bretoniškais sausainiais (+receptai)

Laidos „Gardu Gardu“ kūrėjų nuotr.

Ali Gadžijevas ir Gian Luca Demarco gerbėjus nuolat stebina ne tik puikiais patiekalais, bet ir atvirumu bei pasakojimais apie savo gyvenimą. Laidoje „Gardu Gardu“ vyrai gamino itališką daugiaryžį ir bretoniškus sausainius su šokoladinė lazdyno riešutų užtepėle.

Laidą vedėjai pradeda nuo kavos ir iškart užverda diskusija apie puodelių dydį, kuris Gian Lucai iš karto primena apie kavos gėrimo įpročių skirtumus tarp italų ir lietuvių. Smagiai gerdami kavą jie taip pat aptaria, ką gamins. Išgirdęs apie būsimą Ali desertą, Gian Luca sunerimsta, kad beveik neįmanoma bus šios laidos metu su juo konkuruoti dėl moteriškos auditorijos dėmesio.

Gian Luca ir vėl tęsia visame pasaulyje išpopuliarėjusių tradicinių itališkų patiekalų gaminimą, papasakodamas, kad kiekvienas toks patiekalas skirtinguose Italijos regionuose yra gaminamas vis kitaip. Būtent dėl to italų virtuvę jis vadina bobučių palikimu, nes patiekalai turi beveik kiekvieno regioninio kaimo ypatumų. Taigi šioje laidoje Gian Luca atskleidė, kaip teisingai išvirti Italijos Modenos regionui būdingą rizotą (daugiaryžį), ką jo močiutė patardavo daryti, kad pjaustant svogūną nebyrėtų ašaros, kaip teisingai kepinti svogūnus, kad jie nedegtų ir dar daugelį kitų ne tik naudingų, bet ir šmaikščių virtuvės patarimų.

Ali tuo tarpu prisipažino, kad kartais verkia žiūrėdamas kino filmus ir to net neslepia nuo žmonos. Gamindamas šokolado ir lazdyno riešutų užtepėlę, Ali taip įsijautė bepasakodamas apie tokio deserto sukeliamus jausmus, kad Lucai teko jam priminti, jog tai rytinė televizijos laida.Rizotas (daugiaryžis) su balzaminiu actu
 Jums reikės:
250 g Carnaroli ryžių;
300–400 ml verdančio vandens;
1 svogūnas;
200 g kietojo parmidžano sūrio;
Alyvuogių aliejaus kepimui;
Balzaminio acto.

Gaminimas:
Į keptuvę įpilti aliejaus ir ant silpnos ugnies pakepinti ypatingai smulkiai supjaustytus svogūnus, kol jie suminkštės. Tada į keptuvę su svogūnais suberti ryžius ir nuolat maišant kepinti, kol ryžiai taps skaidrūs su balta šerdele viduryje. Užpilti šlakelį balzaminio acto, išmaišyti ir užpilti 200 ml verdančio vandens. Nuolat pamaišant virti apie 7 minutes, vėl užpilti šlakelį balzaminio acto ir jei dar reikia – verdančio vandens. Viso virimo proceso, trunkančio maždaug 20 minučių, metu masė turi nuolat burbuliuoti.

Baigus virti, suberti smulkiai tarkuotą kietąjį sūrį ir puodą uždengti. Palikti pastovėti porą minučių ant išjungtos viryklės. Tada nudengti ir gerai išmaišyti. Įdėjus rizotą į lėkštę, galima dar kartą pašlakstyti balzaminiu actu.
Skanaus!Šokoladinė lazdyno riešutų užtepėlė su bretoniškais sausainiais
 Užtepėlei Jums reikės:
200 g grietinėlės;
250 g pieninio šokolado;
200 g juodojo šokolado;
200 g natūralios lazdyno riešutų pastos;
100 g auksaspalvio cukraus sirupo.

Sausainiams Jums reikės:
150 g sviesto;
250 g miltų;
0,5 a. š. kepimo miltelių;
70 g cukraus pudros;
40 g kiaušinių masės (1 kiaušinis).

Gaminimas:
Ištirpinti kartu pieninį ir juodąjį šokoladus nuolat pamaišant, kad nepridegtų.

Atskirame inde užvirti grietinėlę ir į ją supilti cukraus sirupą. Nukelti nuo ugnies ir gerai išmaišyti, kol sirupas ištirps.

Tada supilti grietinėlės masę į ištirpintą šokoladą, išmaišyti ir sudėti riešutų pastą. Viską atsargiai išmaišyti trintuvu iki vientisos masės ir
padėti į šaldytuvą, kad sustingtų.

Kambario temperatūros sviestą plakikliu išplakti kartu su cukraus pudra iki purios baltos masės.

Miltus išmaišyti su kepimo milteliais ir suberti į sviesto masę. Gerai išmaišyti, supilti kiaušinių masę arba išplaktą kiaušinį ir viską plakikliu gerai permaišyti iki vientisos masės. Gautą tešlą sudėti į maistinę plėvelę ir palikti šaldytuve pastovėti.

Iškočioti 4–5 mm storio tešlą ir išpjaustyti norimos formos sausainius. Kepti iki 180°C įkaitintoje orkaitėje 12–15 minučių.

Užtepėlę tepti ant pravėsusių sausainių ir mėgautis burnoje tirpstančiu
gardumynu.
Skanaus!Gardu Gardu“ šeštadienais 9.30 val. per TV3!

» Rašyti komentarą