Ar tinkamai rūpiniesi savo blakstienomis?

Anot Amerikos mokslininkų, pirmas dalykas, į kurį atkreipia moterį sutikęs vyras, yra jos akys. Gražių akių, savaime suprantama, tiesiog neįmanoma įsivaizduoti be ilgų ir tankų blakstienų. Jos atrodo daug seksualesnės, mįslingos, išraiškingos, žvilgsnis – gundantis, paslaptingas... Puiku, jeigu gamta tave apdovanojo gražiomis blakstienomis, tačiau net ir tau būtina jomis kruopščiai rūpintis kiekvieną dieną. Toms, kurios nepatenkintos savosiomis, taip pat reikia įdėti pastangų.

Daugelis moterų įsivaizduoja, kad pakanka tiesiog kasdien nusivalyti blakstienų tušą. Taip, tai būtina, tačiau priežiūra čia nesibaigia. Reikėtų jas rytais ir vakarais pašukuoti, o kartą per savaitę palepinti ricinų aliejumi (tai puiki stiprinamoji ir augimą skatinanti priemonė).

Nemažai dailiosios lyties atstovių skundžiasi trumpomis ir retomis blakstienomis. Kad jos nekristų ir nelūžinėtų, nieko gudraus daryti nereikia – užteks pasitepti saulėgrąžų, migdolų arba persikų aliejumi.

Žvilgesio suteikia šaltalankių ir kėnių aliejai, jeigu į juos įlašinamas lašiukas vitamino D tirpalo.

Stiprinimui naudojamas mišinys iš varnalėšų (stiprina) ir ricinų aliejaus. Sumaišyk juos lygiomis dalimis, įpilk aliejinio vitamino E tirpalo ir kelis lašus alavijų sulčių. Užtepti šį maitinamąjį balzamą galima naudojant seną blakstienų tušo šepetėlį. Naudok mišinį prieš miegą, visą mėnesį. Rezultatai tave nudžiugins.

Atmink, kad akių vokams ir pačioms akims aliejai visiškai nepatinka – riebūs mišiniai gali užkimšti poras arba dirginti akis. Dėl šios priežasties gydomąsias priemones rekomenduojama tepti ne nuo pat šaknų, o maždaug nuo blakstienų vidurio, labai atsargiai ir kruopščiai.


Blakstienų priežiūra turi būti kompleksiška. Tai reiškia, kad be tepimo aliejumi reikia ir maitinimo iš vidaus. Gerk polivitaminus (blakstienų augimui ir grožiui itin svarbūs vitaminai A, E, B5, 512). Rudenį ir žiemą be jų apsieiti tiesiog neįmanoma – juk naudingųjų medžiagų ir mikroelementų trūkumas tuoj pat atsiliepia mūsų išvaizdai. Į savo racioną būtinai įtrauk alyvuogių aliejų, grietinę, ikrus, valgyk kepenis, kiaušinius, šviežias daržoves, žalumynus ir žuvį.

Mūsų dienomis galima įsigyti ir jau paruoštų kosmetinių produktų blakstienoms (visai nebūtina terliotis su aliejais pačioms), pavyzdžiui, bespalvį tušą su vitaminais. Tokiose priemonėse yra baltymų, glicerino, pantenolio, melanino ir keratino. Šie komponentai užtikrina visavertę blakstienų priežiūrą, stiprina jas ir saugo. Galima naudoti vien tik bespalvį tušą arba tepti jį po įprastiniu.

Reikėtų pakalbėti ir apie dekoratyvinę kosmetiką. Labai atsakingai rinkis tušą ir valymo priemones. Naudok tik kokybišką ir patikrintą gerai žinomų firmų produkciją.

Rinkdamasi tušą, atkreipk dėmesį į jo sudėtį: joje turėtų būti šilko ekstraktų, biotino, vitaminų A, C, E, provitamino B5, keratino, lanolino, be to, pageidautina, kad priemonė būtų su UV filtrais. Būtinai įvertink struktūrą ir kvapą. Kokybiškas tušas turi būti vienalytis, be jokių gumulėlių. Perbrauk šepetėliu per ranką: jeigu pėdsakas tolygus, be „trupinukų“, vadinasi, tušas tikrai kokybiškas. Kvapas turėtų būti silpnas, vos juntamas, o dar geriau – kad jo nebūtų visai. Stipriai iš buteliuko trenkianti „chemija“ išduoda, kad kad baigėsi priemonės galiojimo laikas, arba kad ji nėra kokybiška. Keisti tušą reikia ne rečiau kaip kas tris mėnesius, nes jame gali kauptis bakterijos, dirginančios odą aplink akis.

Atskirai vertėtų užsiminti ir apie makiažo šalinimą. Pageidautina neplauti kosmetikos vandeniu su muilu – tai gali sudirginti akis, paskatinti daugybės smulkių raukšlyčių atsiradimą ir netgi blakstienų slinkimą. Naudok specialius makiažo valiklius. Tokio produkto sudėtyje be visų anksčiau išvardintų komponentų turėtų būti ir minkštinamųjų ir maitinamųjų medžiagų bei vitaminų. Vandeniui atsparų tušą galima valyti su specialiais dvisluoksniais valikliais: apatiniame yra aliejų, o viršutiniame – lengvo losjono. Pagrindas puikiai pašalina makiažą, o losjonas – drėkina odą. Makiažą reikia valyti lengvais judesiais, stipriai nespaudžiant ir netempiant – oda aplink akis yra itin jautri. Suvilgyk šia priemone vatos diskelį ir kelioms sekundėms pridėk jį prie blakstienų (valomieji komponentai suminkština tušą). Procedūrą pakartok du kartus, netrindama odos.

Nepamiršk leisti savo blakstienoms pailsėti: bent kartą per savaitę dekoratyvinę kosmetiką paslėpk kaip galima toliau, kad nekiltų pagunda ja pasinaudoti. Ir, žinoma, džiaukis rezultatais. Kaip sakoma visoms gerai žinomoje reklamoje, tu to verta.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Gabi
2017-05-14 11:13
Sveiki, gal galėtumete patarti nes man labai pradėjo krist blakstienos nežinau kaip bet aš net nesidažau . gal jus žinote kodėl?
Li
2012-05-12 18:01
Užtenka ir ricinos