Atidaroma pirmoji Baltijos šalyse Azijoje populiaraus mintino skaičiavimo mokykla

Į Lietuvą žengia nauja tarptautinė vaikų intelekto lavinimo mokykla MENAR MENTAL ARITHMETIC. Sausio pabaigoje Vilniuje duris atverianti mokykla remiasi Azijoje plačiai taikomos ypatingos skaičiavimo mintinai technikos mokymu. Ši mokykla skirta 4-12 metų vaikams, kurie smagių ir įdomių užsiėmimų metu bus mokomi greito ir tikslaus skaičiavimo mintinai, tuo pačiu lavinant dėmesio sukaupimą, atmintį, greitą orientaciją ir reakciją, pastabumą, kūrybingumą, vizualizaciją ir dar daugelį kitų įgūdžių.

„MENAR mokykla vaikams suteikia daugeliui nepasiekiamus gabumus ir išsilavinimo išskirtinumą, kurio negauna kiti vaikai. Šiame nuolat kintančiame konkurenciniame pasaulyje – tai yra vienas nuostabiausių dalykų, kuriuos galime suteikti savo vaikams – išlavinti prigimtiniai gebėjimai“, – pasakoja MENAR mokyklos Lietuvoje įkūrėja, sertifikuota šios technikos mokytoja Vaida Zibalytė.

Mokyklos vadovė taip pat pabrėžia, jog šis mokymas yra prieinamas kiekvienam vaikui – nebūtini specialūs gebėjimai, jie yra išlavinami mokymosi metu. Tam, kad vaikas galėtų pradėti mokytis MENAR mokykloje, jis turi pažinoti skaičius nuo 0 iki 9, suvokti jų reikšmę bei sugebėti juos užrašyti. Pilna programos trukmė – 20 mėnesių, mokantis 3 akademines valandas per savaitę.


„Nėra pagrindo nerimauti, kad darželinukui bus per sudėtinga ir per anksti pradėti mokytis skaičiavimo. Darželinukų mokymosi pajėgumai yra didžiausi. Tai pats tinkamiausias metas išnaudoti vaikų smegenų potencialą, kai vaikai be didelių pastangų gali pademonstruoti stulbinamus mokymosi rezultatus“, – pasakoja mokyklos įkūrėja Lietuvoje V. Zibalytė.

Unikalus aritmetinio skaičiavimo mokymas remiasi skaitliuko su mediniais kamuoliukais, kitaip vadinamo „Abacus“, panaudojimo metodika. „Šis, atrodytų, paprastas įrankis, kuriuo vaikai pradžioje išmoksta naudotis, vėliau yra perkeliamas į vaizduotę. Atlikdami skaičiavimus, vaikai judina pirštukais taip, lyg rankose turėtų šiuos skaitliukus. Tuo metu yra išlavinami ypatingi skaičiavimo mintinai įgūdžiai, išliekantys visam gyvenimui“, – unikalią mokymo sistemą pristato mokyklos steigėja.

Azijos šalyse išrasta ir didžiulio visuomenės susidomėjimo sulaukusi mokymosi sistema jau daugiau kaip 30 metų yra taikoma visame pasaulyje. MENAR mokyklos padalinių skaičius jau siekia apie 250. Ne veltui FORBES pagrindinį šios metodikos įrankį „Abacus“, išrastą Azijoje prieš 3000 metų, pripažino antru pagal svarbumą visų laikų įrankiu, padariusiu įtaką žmonijos civilizacijai.

Sausio pabaigoje duris atversianti mokykla, sausio 9–11 d. kviečia į atvirų durų dienas. Daugiau informacijos: http://www.menar.lt/

» Rašyti komentarą