Atmintinė mamytėms: 7 būdai sustiprinti vaiko imunitetą

Gripo epidemija – vienas baisiausių tėvelių košmarų. Išleisdami vaikus į darželį arba mokyklą, tėvai jaudinasi, kad atžalos nesusirgtų. Šį kartą priminsime, kaip sustiprinti vaiko imunitetą.
 
Svarbiausias patarimas – stenkitės, kad vaiko mityba būtų subalansuota (tai pagerins imuninės sistemos funkcionavimą) ir įtraukite į ją daugiau imunitetą stiprinančių produktų.
 
Vitaminas C
 
Vaikų imuniteto stiprinimui labai reikalingi šio vitamino turintys produktai. Jis didina baltųjų kraujo kūnelių, kovojančių su mikrobais ir bakterijomis, skaičių. Į savo atžalos valgiaraštį galite į traukti: kivius, papajas, mango vaisius, apelsinus, obuolius, brokolius, pomidorus.
 
Vitaminas E
 
Dar vienas vitaminas, padėsiantis atsilaikyti jūsų atžalai gripo epidemijos metu. Jis stimuliuoja ląstelių, atsakingų už mikrobų naikinimą, augimą. Vienas iš geriausių vitamino E šaltinių – alyvuogės ir jų aliejus, taip pat tinka neskaldyti grūdai, augaliniai aliejai, saulėgrąžų sėklos, špinatai, rudieji ryžiai, kiaušiniai (ypač naudingi putpelių), pienas ir kt.
 
Cinkas
 
Šis elementas ne tik stiprina imunitetą, bet ir reikalingas greitesniam žaizdų gijimui, kovai su infekcijomis ir t.t. Daug cinko turi jautiena, kalakutiena, kiaušinių tryniai, pieno produktai.
 

Omega-3 rūgštys
 
Geriausias šių rūgščių šaltinis yra riebios jūros žuvys: tunas, lašiša, silkė, skumbrė, sardinė. Mažesni kiekiai randami upėtakiuose, jūrinėse plekšnėse, menkėse, ešeriuose. Farmacijos pramonė siūlo žuvų taukų kapsules, bet galima gerti ir linų sėmenų aliejų.
 
Česnakas ir imbieras
 
Dar dvi nuostabios priemonės imuniteto stiprinimui. Česnakuose gausu sieros junginių, o imbierai mažina peršalimo ligų ir gripo riziką. Naudokite juos kaip prieskonius, įtraukite į vaiko valgiaraštį, kad stimuliuotumėte imunitetą.
 
Ciberžolė
 
Šis kartus prieskonis puikiai slopina uždegimus ir laikomas viena geriausių imunitetą stiprinančių priemonių tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.
 
Ežiuolė (echinacėja)
 
Daugelis žino, kad ežiuolių preparatai stiprina imunitetą, tačiau tik kai kurie girdėję, kad ši vaistažolė palaiko švarią limfinę sistemą ir taip užkerta kelią ligų komplikacijoms. Juk labai dažnai padėtis blogėja tik dėl to, kad organizmas nesugeba pats tinkamai išsivalyti. Echinacėjos padeda palengvinti gripo ir peršalimo simptomus ir greičiau pasveikti.
 
Būkite sveiki!

» Rašyti komentarą