Atopinis kūdikių dermatitas

Atopinį kūdikių dermatitą (AD) gali iššaukti 3 veiksnių grupės: alergenai, dirgikliai (pseudoalergenai) ir infekcijų sukėlėjai (bakterijos, virusai, grybeliai). Atopinio kūdikio dermatito vystymuisi įtakos turi nėštumo eiga, paveldimumas, mityba, higienos sąlygos ir t.t. Veiksnių iš tiesų daug, todėl nieko keisto, kad atopinis dermatitas kamuoja dažną kūdikį.

Net 42-jų procentų kūdikių, sergančių atopiniu dermatitu, artimiausi šeimos nariai taip pat kenčia nuo šios ligos, o 28-iems procentams pasireiškia alerginiai kvėpavimo takų susirgimai. Vaikai, kurių vienas iš tėvų serga AD, turi didesnę tikimybę taip pat susirgti šia liga. Tačiau paveldėjimo veiksnio stiprumas kol kas iki galo nėra išaiškintas.


Atopinis dermatitas – tai pastovios vietos neturintis odos uždegimas. Tai reiškia, kad jis gali pasireikšti bet kurioje kūnoje vietoje, pavyzdžiui ant žandukų, aplink lūpas, ant rankų, kojų ar krūtinės ir t.t. Paaugusiems vaikučiams dermatitas dažniausiai išplinta ant skuostų, o patiems mažiausiems – aplink lūpas, juk būtent ši veiduko dalis yra labiausiai dirginama seilių. Negydomas atopinis dermatitas ima plisti ir bėrimai susilieja į atskirus plotelius.

Atopinis dermatitas – varginanti liga, nes vaikui sušylus ir sudrėkus odą ima smarkiai niežėti. Itin sunku mažiesiems būna naktimis, kai kūno temperatūra savaime pakyla. Mažylis negali ramiai išsimiegoti, todėl ir dieną būna suirzęs, o toks išsekimas dar labiau paskatina dermatito plitimą. Niežtinčią odą norisi kasytis, todėl vaikučiui ant rankyčių reikėtų uždėti plonytes medvilnines pirštinytes, kurios apsaugotų odelę nuo nudrėskimų ir sužalojimų. Dermatito pažeista odelė yra labai jautri, todėl ją pažeisti – labai paprasta. O net ir menkiausiuose įdrėskimuose gali prasidėti infekcija.

Ką daryti, jei kūdikis susirgo atopiniu dermatitu?

  • Prausiantis nenaudok muilo, nes jis sausina odelę, o dermatito pažeista oda ir taip labai jautri.
  • Atsisakyk vilnonių drabužėlių, kurie dirgina odą.
  • Peržiūrėk vaiko drabužėlius ir ligos periodu nenaudok tų, kuriuose yra daug sintetikos.
  • Stenkis, kad dienos eigoje vaikutis nepervargtų ir nesukaistų. Drabužėliai turėtų būti pakankamai lengvi, kad odelė kvėpuotų, o nakčiai nesirink storo apkloto, kad kūdikis nesuprakaituotų.
  • Dermatitą gali paskatinti ir išoriniai alergenai, todėl jei mažylis serga, iš kambario geriau išnešk kvapą skleidžiančias gėles, o namus tvarkyk be jokių kvapnių priemonių.

Visos šios priemonės dermatito išgydyti nepadės. Jų pagalba tavo kūdikis tiesiog geriau jausis, tačiau bet kuriuo atveju tu turėtum kreiptis gydytoją, kuris nustatys dermatito priežastį ir paskirs reikalingus vaistus. Kai kurios mamytės atopinį dermatitą bando gydyti specialiais tepaliukais, kurių gausu vaistinėse. Tačiau jei iš pirmo karto nepavyks atrasti tavo kūdikio odai tinkančio gydomojo kremuko, tokie eskperimentai gali dar labiau sudirginti vaiko odelę.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Gitana
2011-11-22 23:01
Ne, nepaveldėjo. Niekas šeimoje tokios problemos neturėjo ir neturi. Nepadeda nei vaistai, nei niekas. Tik vasarą saulutėje kiek geriau.
Eva
2011-11-22 22:13
Simona, na, susirgt gal ir nesusirgo, bet odos plauti juo nesiryžčiau. Pasiskaitau etiketes, komentarus - plaukai šiaušiasi
Simona
2011-11-22 19:37
Kai as su savo mama diskutuoju apie vaiku sveikata, ji man nuolatos kartoja ta pacia fraze "Nuo ukinio muilo dar niekas nesusirgo". Atseit reiketu atsisakyti siuolaikiniu priemoniu ir grizti prie senuju, laiko patikrintu. Gal ji ir teisi
Eva
2011-11-22 19:29
O kuo pakeisti skalbiklius, miltelius, muilą? Ar yra kokių natūralių priemonių?
Gitanai
2011-11-22 19:28
Gitana, o vaikas nepaveldejo sios problemos?