Brandžios veido odos priežiūra

Kad moteris visada atrodytų puikiai, ji turi didelį dėmesį skirti odos priežiūrai. Mes dar jaunystėje išmokstame, kaip rūpintis savo odos tipu, tačiau sulaukus trisdešimties penkerių daug kas pasikeičia. Oda subręsta, vadinasi, priežiūros jai reikia jau kitokios. Ji tampa sausesnė, ant jos atsiranda smulkių raukšlelių, kurios, bėgant laikui, vis gilėja. Jeigu jaunystėje turėjai gražią odą ir ji nekėlė tau jokių rūpesčių, po trisdešimt penkerių reikėtų ją prižiūrėti kruopščiau, kad ji ir toliau išliktų sveika ir jauna.

Kodėl tokio amžiaus moterims atsiranda panašių problemų? Viską galima paaiškinti labai paprastai: sutrinka kraujotaka, tad odos dangalai yra prasčiau maitinami ir aprūpinami būtinomis medžiagomis. Be to, naujos ląstelės nebesigamina tais pačiais tempais. Dėl šių priežasčių odai reikia padėti, o pradėti patartina nuo dienotvarkės koregavimo.

Būtina sureguliuoti savo laiką: kada eini miegoti, kada valgai ir ilsiesi. Kitaip tariant, laikytis režimo, nes dažni pokyčiai daro įtaką ir psichologinei būsenai. Reikėtų atsisakyti ir žalingų įpročių: dažno alkoholio vartojimo, rūkymo (visa tai, kaip ir bloga nuotaika, palieka veide savo pėdsaką, ir tai tikrai ne metafora).

Taip pat labai svarbu atminti, kad ypač neigiamai brandžią odą veikia per didelis kiekis ultravioletinių spindulių. Dėl šios priežasties būtina riboti saulėje praleidžiamą laiką, naudoti apsaugines priemones su UV filtrais. Būtina gerti daug skysčių (bent po pusantro litro per dieną), nes būtent jų trūkumas skatina ląstelių senėjimo procesus. Geriausiai tiks vanduo, vaisių sultys ir žalioji arbata.


Brandžiai odai atliekamos įvairios procedūros: valymas, maitinimas, tonizavimas, drėkinimas, papildomas dėmesys skiriamas jos apsaugai. Ypač trisdešimt penkerių sulaukusioms moterims reikėtų pasirūpinti odos maitinimu – dėl jo trūkumo oda sausėja ir atsiranda raukšlių. Ypač gerai įsiskaityk į priemonių sudėtį: jose turėtų būti retinolio ir hialurono rūgšties, padedančios sugerti ląstelėms daugiau drėgmės.

Kad pamaitintum odą ir ją sudrėkintum, reikia bent retkarčiais atlikti vieną kitą procedūrą su terminiu vandeniu – jame yra pačių svarbiausių mikroelementų ir mineralinių medžiagų (ypač – seleno ir cinko). Jos taip pat puikiai tinka toms moterims, kurios linkusios į alergines reakcijas (maitina brandžią odą, tačiau nedaro jai jokios žalos).

Vis sausėjančiai brandžiai odai patartina naudoti specialias drėkinamąsias kaukes, tonikus arba pienelius, kuriuose nėra spirito. Pageidautina neneudoti muilo – jis džiovina ir taip per sausą odą. Kad ląstelės dirbtų efektyviau, galima naudoti kaukes su anti age efektu, taip pat ir šveitiklius. Pastaruoju metu vis populiaresnis tampa cheminis ir lazerinis odos šveitimas, padedantis palaikyti veido odos jaunystę ilgą laiką. Atlikti jį reikėtų šaltuoju metų laiku (rudenį arba žiemą), kada saulė ne tokia aktyvi. Kai kurie kosmetologai rekomenduoja brandaus amžiaus moterims naudoti ampules su biologiškai aktyviomis medžiagomis (pavyzdžiui, su mūsų jau minėta hialurono rūgštimi). Jos padeda odai susidoroti su kasdienio streso, miego ir poilsio apskritai trūkumo požymiais.

Na, o pabaigai paminėsime dar vieną labai svarbų dalyką: brandaus amžiaus moterims tiesiog būtina reguliariai daryti veido masažą. Ši procedūra padeda pagerinti kraujotaką, aktyvina ląstelių veiklą ir regeneracijos procesus, vadinasi, oda ilgiau išlieka jauna ir graži.

Jeigu tau jau suėjo trisdešimt penkeri, nusiminti tikrai neverta: kiekvienas moters amžiaus tarpsnis yra unikalus, nepakartojamas. Tokios dailiosios lyties atstovės išsiskiria brandžiu grožiu – na, o palaikyti jį padės tinkama priežiūra ir įvairios kosmetinės procedūros. Svarbiausia rasti joms laiko ir noro.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
auryte
2012-09-10 14:23
laura beaumont ,tai puiki galimybe islikti jaunoms. naudoju as ta kosmetika ir esu labai patenkinta.paulaavenue.lt
Jelena
2012-02-07 11:40
Aš dar neturiu 30, bet pastebėjau, kad masažas tikrai pagerino veido odos būklę. Kakta tapo daug lygesnė
Emilija
2012-02-07 10:29
Dažniau reikėtų pas kosmetologą apsilankyt