Būtina žinoti: paakių priežiūra

Toli gražu ne kiekviena moteris gali pasigirti idealia paakių oda. Tai suprantama: šioje vietoje ji labai švelni ir jautri, o epidermio sluoksnis itin plonas. Aplink akis beveik nėra riebalų liaukų, kurios apsaugotų odą nuo išsausėjimo ir raukšlių atsiradimo. Raumenų, išlaikančių odos stangrumą, taip pat mažai, o kolageno skaidulos sudaro po akimis tinklelį – dėl šios priežasties ji lengvai tempiasi. Visos šios priežastys lemia greitą paakių odos senėjimą, raukšlių ir patinimų po akimis atsiradimą.

Nuo 25-erių kiekviena moteris turi nepamiršti tinkamai pasirūpinti šiuo jautriu odos lopinėliu: kaip ir veidą, jį reikia valyti, tonizuoti ir maitinti. Skiriasi tik priemonės – naudojamų paakiams priemonių tekstūra švelnesnė.

Valymas

Paprastai valant makiažą naudojamas įprastas kosmetinis veido pienelis, tačiau daug geriau naudoti specialiai šiai sričiai skirtas priemones. Esmė ta, kad tokio pienelio PH smarkiai skiriasi nuo ašarų, o tai sukelia šiokių tokių paakių odos problemų. Gerai tinka tos akių makiažo valymo priemonės, kurias sudaro du nesusimaišantys sluoksniai: pirmasis – tai labai lengvi aliejai, nuvalantys vandeniui atsparią kosmetiką, antrajame yra raminamųjų augalų ekstraktų (nuvalo vandeniui neatsparią kosmetiką). Užpilkite akių pienelio ant vatos tampono ir švelniais judesiais iš viršaus į apačią nuvalykite makiažą ir nešvarumus. Tokios priemonės naudingos dar ir tuo, kad stiprina blakstienas.

Tonizavimas

Tam naudojami įvairūs losjonai ir tonikai. Ši procedūra ramina odą, suteikia jai gaivumo ir aksominio švelnumo. Tonizuojamoji priemonė lengvais judesiais paskirstoma aplink akis arba užpilama ant dviejų vatos tamponų, kuriuos reikia uždėti porai minučių ant akių.


Maitinimas

Maitinti paakių odą rekomenduojama tik specialiai tam skirtais kremais ir geliais. Nuo įprastinių maitinamųjų priemonių jie skiriasi tuo, kad neturi riebių aliejų, kurie nutekėję patektų į akis ir jas dirgintų.

Paakių priežiūros geliai, skirti moterims nuo 25 metų – pati paprasčiausia priemonė. Kremų poveikis kiek stipresnis ir akivaizdesnis – jie naudoja brandaus amžiaus moterys, kuomet pasirodo pirmosios raukšlės.

Vokų odos maitinimo ir drėkinimo priemonės atlieka lipidų (riebalų, saugančių odą nuo išsausėjimo, stangrinančių ją ir lyginančių smulkias raukšleles) funkciją. Venkite kremų, kuriuose yra lanolino – ši medžiaga gali sukelti odos paraudimus ir patinimus.

Gelį galima tepti visame akių plote, tačiau nerekomenduojama šią procedūrą daryti prieš miegą – gali stipriai patinti. Kremas tepamas tik po apatiniu voku. Maitinamąsias medžiagas būtina paskirstyti švelniais tapšnojamaisiais judesiais (trinti negalimas) pradedant nuo išorinės pusės ir einant vidinės link.

Kosmetines paakių priežiūros priemones keiskite kas keturis mėnesius – tai būtina tam, kad išvengtumėte konjunktyvito ir alerginių reakcijų.

Kasdienis rūpinimasis šiuo odos lopinėliu apsaugo nuo daugelio nemalonumų: gilių raukšlių, pleiskanojimo ir vokų patinimo – šis, deja, gali atsirasti net ir tinkamai jais rūpinantis, tačiau piktnaudžiaujant alkoholiu, aštriu ir sūriu maistu, dėl kurio organizme kaupiasi skysčiai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
tiesiog mergina
2012-08-03 03:04
o mano paakiai nuo prigimties labai juodi ir idube mokykloje negaliu isvengti patyciu pastoviai juokiasi kad atrodau kaip kasnors du fanarus butu istate ...ka va tokiu atveju daryti.mamai jau pasakiau kad astuoniolikos noriu plastines paakiu operacijos nes i mokslus tokiais paakiais tikrai nestosiu kad dar kokius 3-4 metus reiktu kentet patycias...
Missy
2012-01-21 20:16
kartais reikia susitaikyti su tuo kas nepataisoma ir naudoti maskavimo priemones jei turit paburkusius paakius, geriausia priemone paakiu kremukas su metaliniu rutuliuku ir kofeinu sudetyje. Ryte patpkit kasdien ir problemos nebera.
Mirtai
2011-12-30 15:56
Uztai pacios pastebi juk ne tik del aplinkiniu viskas...
Mirta
2011-12-30 10:48
Man atrodo, kad moterys per daug jaudinasi dėl savo išvaizdos. Daugelio jų įsivaizduojamų trūkumų aplinkiniai iš tikrųjų net nepastebi
Gabrielė
2011-12-30 07:07
Raukšlelės - natūralu (ir net gražu). Nereikia pulti į paniką