Būtiniausių mokyklinių priemonių Jūsų vaikui gidas

Partnerio archyvo nuotr.

Vasarai perkopus į antrą pusę, po truputį pradedame galvoti apie naujus mokslo metus. Dabar – tinkamiausias metas peržiūrėti atžalų sukauptą inventorių ir pradėti planuoti būsimus pirkinius. Tam, kad tokį sąrašą susidaryti būtų paprasčiau, pravartu susipažinti su būtiniausiomis mokyklinėmis priemonėmis – pasitikrinkite, ar visomis jomis jau aprūpinote savo vaiką.

Kuprinė

Tai – vienas svarbiausių pirkinių, į kurį atžalos susidės visus pagrindinius mokyklinius atributus. Kokia kuprinė bus tinkamiausia, priklausys nuo to, į kelintą klasę eina Jūsų vaikas. Pradinukams dažniausiai parenkamos lengvesnės, įvairiais piešiniais ar mėgstamų personažų atvaizdais papuoštos kuprinės. Jos turėtų būti paminkštintos, su storesniais, reguliuojamais dirželiais. Tuo tarpu vyresnių klasių moksleiviai labiau vertina minimalistinį ar individualų skonį pabrėžiantį dizainą ir galimybę kuprinėje laikyti ne tik knygas, bet ir elektronikos prietaisus. Turėtumėte paisyti jų norų: juk kuprinė tampa labai svarbia atžalų įvaizdžio dalimi.

Penalas

Renkantis penalą, situacija bus labai panaši: mažyliams pirksite spalvingus, dažniausiai – kiek didesnius penalus, į kuriuos atžalos galėtų susidėti ir flomasterius ar spalvotus pieštukus. Vyresnių klasių moksleiviams dažniausiai pakanka paprastesnių, vieną skyrių turinčių penalų. Tačiau tiek dėl šio aspekto, tiek ir dėl tokio aksesuaro išvaizdos reikėtų pasitarti su pačiu vaiku – Jūsų bandymai nustebinti vyresnėse klasėse gali būti suprasti visai ne taip, kaip būtų galima tikėtis.

Rašymo reikmenys

Ilgą laiką mokiniams reikia rašyti su parkeriu – tuomet tenka pasirūpinti ir juo, ir rašalo kapsulių atsargomis. Tik vyresnėse klasėse galima pereiti prie tušinukų, kurie turi būti mėlynos spalvos. Abiem atvejais reikėtų vaikams nupirkti ir atsarginių rašymo priemonių. Bet kurių klasių moksleivius reikės aprūpinti ir paprastais pieštukais, o jaunesniems vaikams prireiks ir spalvotų pieštukų, ir flomasterių.

Kanceliarinės prekės

Ruošiantis mokyklai, vaikus reikės aprūpinti ir kitomis kanceliarinėmis prekėmis. Jiems bus reikalingi trintukai, drožtukai ir liniuotės. Vyresnių klasių moksleiviai dažnai apsirūpina ir lipniais lapeliais bei markeriais. Jiems dažnai reikalingas ir skaičiuotuvas, matlankis, skriestuvas bei kiti panašūs braižybai ir matematikos pamokoms skirti reikmenys. Tačiau jeigu nesate tikri, ar atitinkamos priemonės jau bus reikalingos Jūsų vaikams, neskubėkite jų pirkti ir palaukite mokslo metų pradžios – smulkius reikmenis galima įsigyti ir jiems prasidėjus.

Sąsiuviniai ir jų aplankalai

Tiksliųjų mokslų disciplinoms prireiks sąsiuvinių langeliais, o kitoms pamokoms tiks ir linijos. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jaunesnių klasių moksleiviams skirtuose sąsiuviniuose langelių ir linijų dydžiai šiek tiek skiriasi. Jiems taip pat patariama pirkti storesniais lapais aprūpintus sąsiuvinius, kadangi mokydamiesi rašyti, vaikai yra linkę suspausti rašymo priemonę. Išsirinkę sąsiuvinius, nepamirškite pasirūpinti ir jiems skirtais aplankalais – jų prireiks ir knygoms, ir pratyboms.

Priemonės dailės pamokoms

Galiausiai beliks vaikus aprūpinti dailės pamokoms skirtu inventoriumi. Mokykloje dažniausiai prireikia žirklių, klijų, spalvoto ir balto popieriaus, akvarelės, guašo, plastilino ir kitų panašių priemonių. Tiesa, vyresnėse klasėse tokių pirkinių sąrašas gali būti trumpesnis, o abiturientai tokios disciplinos netgi gali atsisakyti. Šiuo atveju ir vėlgi turėtumėte pasidomėti, kokios prekės vaikams bus reikalingos, tačiau daugelį iš jų galėsite pritaikyti ir kūrybiniams darbeliams namuose.

Priklausomai nuo vaiko amžiaus ir mokytojų reikalavimų, šis sąrašas gali dar šiek tiek išsiplėsti, tačiau apsirūpinus šiomis prekėmis, papildomų pirkinių kiekis bus minimalus. Tiesa, ir patys galite pagalvoti apie atributus, kurie atžalas paskatintų laukti naujų mokslo metų. El. parduotuvėje Pigu.lt Lietuvos žemėlapis ir kiti mokykliniai reikmenys siūlomi itin palankiomis kainomis.

» Rašyti komentarą