Dantenų kraujavimas nėštumo metu

Nėštumas – vienas nuostabiausių etapų kiekvienos moters gyvenime. Tačiau neretai pasitaiko, kad mėgavimąsi įdomia ir nauja padėtimi sutrikdo kai kurios, būtent tuo laikotarpiu iškiylančios problemos. Pavyzdžiui, būsimų mamyčių dantenų kraujavimas, kuris yra pakankamai dažnas susirgimas, iš pirmo žvilgsnio atrodantis pakankamai paprastas ir nekaltas.

Palankiausias laikotarpis dantų gydymui nėštumo - 13-24 nėštumo savaitės.

Pirmieji dantenų kraujavimo nėštumo metu požymiai

  • paraudimas;
  • jaučiamos apnašos ant dantų;
  • nemalonus kvapas iš burnos;
  • susiformavusios “dantenų kišenėlės”

Nėščiųjų dantenų kraujavimo priežastys

Pirmutine ir ko gero pagrindine dantenų kraujavimo priežastimi galima laikyti hormonų ir medžiagų apykaitos pokyčius. Nėštumo laikotarpiu keičiasi dantų apnašų sudėtis, o kenksmingų mikroorganizmų skaičius auga. Neteisingai valant dantis ši problema paaštrėja, atsiranda dantenų kraujavimas, susilpnėja dantų emails, o tai įr skatina dantų gedimą.

Antroji būsimų mamyčių dantenų kraujavimo priežastis yra kalcio trūkumas organizme. Antroje nėštumo pusėje nėštukės kalcis panaudojamas vaiko skeleto ir dantukų formavimuisi.

Profilaktika ir gydymas

Dantenų kraujavimo profilaktika suprantama kaip savalaikė ir teisinga burnos ertmės higiena. Valyti dantis būtina mažiausiai du kartus per dieną – ryte ir vakare. Po kiekvieno valgio pasinaudok dantų siūlu, kuris neleis vystytis žalingoms bakterijoms. Naudok kokybišką, minkštų sintetinių šerelių dantų šepetėlį.


Dantenų uždegiminio proceso apmalšinimui naudok gydomųjų žolelių nuovirus. Pavyzdžiui, ramunėlių nuoviras padeda sustabdyti uždegiminį procesą, sumažina pūlingas išskiras. Liepžiedių ir graigiško riešuto lapelių nuoviras atlieka antiseptiko vaidmenį ir normalizuoja burnos ertmės balansą. Sidabražolės nuoviras puikiai sustabdo kraujavimą ir apramina uždegimą.

Liaudies medicinos metotai

Dantenų kraujavimą sustabdyti galima prie dantenų pridėjus ir  5-10 minučių palaikius eglės aliejuje suvilgytą marlę. Šią procedūrą atlik kasdien, kol išnyks ligos simptomai.

Puiki liaudies medicinos priemonė kovoje su gingivitu yra jūros druskos mišinys su medumu santykiu 1:4.

Kitas receptukas iš liaudies medicinos vaistinėlės: burną skalauk drugnu liepžiedžių ir ąžuolo žievės tirpalu. Vieną dalį liepžiedžių ir dvi dalis ąžuolo žievės miltelių užplikyk stikline virinto vandens ir pavirk 2-3 minutes, po to 4-5 minutes dar palaikyk, kad pritrauktų ir atvėsinus, gerai prakošk.

Kaip nebūtų keista, tačiau paprasti rauginti kopūstai kuo puikiausiai stiprina dantenas ir stabdo jų kraujavimą. Valgyk kiek tik norisi, nes tai padės ne tik išvengti šios problemos, bet ir praturtins organizmą vitaminu C.

Savotiškam dantenų masažui stomatologai rekomenduoja valgyti žalius obuolius ir morkas. Jie labia gerai valo dantų sritį ir kuo puikiausiai pašalina iš tarpdančių užsilikusio maisto likučius.

Bet kuriuo atveju, kraujuojant dantenoms, reikėtų pasirodyti stomatologui, kuris paskirs tau kompleksinį gydymą.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Saulė
2016-04-20 10:34
Sveiki, man padėjo dantų pasta Zymbion. Rekomenduoju pabandyti
Emilija
2012-04-10 13:02
Daugiau kaip du kartus per dieną valyti šepetuku dantis netgi nepatartina. Tai gali pažeisti emalį.
Urtė
2012-04-10 10:17
Ąžuolo žievės nuoviras gerai tuo, kad labai gerai ramina visokius sudirgimus