Dažniausi klausimai apie plaukų priežiūrą

Mūsų dienomis tikrai negalima pasiskųsti, kad trūksta plaukų priežiūros priemonių. Kartais neužtenka tik žinių. Kokią priemonę pasirinkti? Kaip ją naudoti? Kaip žinoti, kas patiks plaukams? Paprastai ant buteliuko ar kokios kitos pakuotės nerašo išsamios instrukcijos, o jeigu ir parašo, į daugelį klausimų vis tiek taip ir lieka neatsakyta. Šiandien pasistengsime atsakyti į dažniausiai kylančius, ir tikimės, kad rasi sau tai, ko ieškai.

Kaip taisyklingai plauti galvą?

Po tekančiu vandeniu pirštais „šukuok“ plaukus – taip jie bus mažiau pažeidžiami ir ne taip stipriai susivels. Vandens temperatūra turėtų būti apie 35 laipsnius. Per karštas vanduo stimuliuoja riebalinių liaukų veiklą, tad plaukai susiriebaluoja greičiau. Išplauk galvą dukart. Pirmą kartą greičiausiai putų susidarys nedaug, nes tuo metu tirpsta riebalai ir nešvarumai. Antrą kartą plovimas turi užtrukti ilgiau – apie tris ar keturias minutes, atliekant lengvus masažuojamuosius judesius. Po šampūno būtina naudoti kondicionierių – jis papildomai prižiūri plaukus, tad šie tampa blizgūs ir lengvai šukuojami. Nušluostyk rankšluosčiu, tik jokiu būdu negręžk.

Kaip dažnai reikia keisti šampūną? Ar prie jo priprantama?

Jeigu radai priemonę, kuri tau tinka ir patinka, naudok ją tiek, kiek atrodo būtina. Teiginys, kad plaukai prie jos pripras, neturi pagrindo.

Plaukai greitai susiriebaluoja. Kaip ilgiau išsaugoti juos švarius?

Normaliems ir riebaluotis linkusiems plaukams patartina naudoti tonizuojamąjį šampūną – tai turėtų išspręsti problemą.

Ar tą patį šampūną gali naudoti visa šeima?

Gali, jeigu visi šeimos nariai suaugę ir turi tą patį plaukų tipą. Vis dėlto vyrams geriau naudoti skirtą specialiai jiems, o moterims – tą, kuris tinka jų plaukų tipui ir padeda įveikti esamas problemas. Vaikams reikia švelnesnių, vaikiškų priemonių.

Ar šampūnas, skirtas visiems plaukų tipams, iš tikrųjų tinka visiems?

Tokie šampūnai yra neutralaus pH, tad neturėtų erzinti odos. Plaukams jie nekenkia, tačiau papildomos naudos neduoda, nepadeda išspręsti esamų problemų. Dėl šios priežasties geriau rinktis tavo plaukų tipui tinkamą šampūną.

Ar būtina naudoti to paties gamintojo šampūną ir kondicionierių?


Žinoma. Tokių priemonių sudėtis viena kita papildo, tad efektas būna geresnis. Jeigu derinsi skirtingus gamintojus, kai kuriais atvejais plaukams netgi galima pakenkti, sukelti alerginę reakciją.

Kaip veikia priemonės „2 in 1“?

Tokie šampūnai labai patogūs, jeigu ruošiesi kur nors keliauti – juk vieną buteliuką pasiimti paprasčiau nei du, be to, taupoma ne tik vieta, bet ir laikas. Vis dėlto tokių priemonių negalima vartoti reguliariai, namų sąlygomis. Esmė ta, kad jos nelabai atlieka savo funkciją, t. y. šampūnas ir kondicionierius slopina vienas kito poveikį. Naudojant tokį šampūną ilgą laiką, plaukai tampa sunkūs, praranda elastingumą.

Ar labai kenkia kasdien naudojamas fenas?

Bet koks, ypač reguliarus terminis plaukų apdorojimas, neigiamai veikia plaukus. Jeigu dažnai naudoji feną, nenustatyk karščiausios oro srovės, o jį patį laikyk ne mažiau kaip 40 cm atstumu nuo plaukų. Toms, kurios reguliariai naudoja feną, rekomenduojama naudoti šampūną ir kondocionierių, skirtą sausiems ir pažeistiems plaukams.

Kaip dažnai galima daryti cheminę šukuoseną?

Cheminis šukavimas sausina ir plonina plaukus. Jeigu plaukai riebūs, šią procedūrą galima atlikti porą kartų per metus. Jeigu jie sausi, plonučiai, cheminio šukavimo geriau atsisakyti visai arba daryti jį ne dažniau kaip kartą per metus ar pusantrų.

Ką daryti, jeigu plaukai ploni ir neišlaiko savo formos?

Neklusniems ir ploniems plaukams reikia papildomų stiprinamųjų priemonių, kurios apgaubia apsaugine plėvele, tačiau neapsunkina ir suteikia purumo. Naudok specialų šampūną, skirtą ploniems ir silpniems plaukams. Jis suteiks jiems jėgų, padarys juos atsparesnius neigiamam aplinkos poveikiui ir paklusnesnius. Jeigu naudosi tokias priemones reguliariai, plaukus bus daug paprasčiau šukuoti ir formuoti šukuoseną.

Ką daryti, kad dažytų plaukų spalva ir spindesys išliktų ilgiau?

Dažytiems plaukams reikia ypatingo maitinimo ir apsaugos. Rūpintis jais pradėk iš karto, nelauk, kol spalva ims blukti, o šukuosena praras formą. Turėtum naudoti dažytiems plaukams skirtą šampūną ir kondicionierių, gydomąsias priemones, pageidautina – su UV filtru, kuris apsaugos plaukus, sugrąžins jiems žvilgesį ir padės ilgiau išsaugoti spalvą.

Po plaukų dažymo atsirado pleiskanų. Tai liga?

Po cheminio dažymo gali atsirasti rausvų pleiskanų. Taip nutinka dėl to, kad galvos oda „nudega“ ir perdžiūsta. Tokios pleiskanos paprastai išnyksta po dviejų ar trijų plovimų.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Kristina
2014-03-31 18:45
Geras straipsniukas taciau yra priestaravimu,viename rasote, kad negalima plauku trinkti, po tekancio vandens srove, nes galiukams kenkia,o sitame rasote po tekanciu vandeniu sukuoti plaukus,tai labai klaidina skaitytojas
Roma
2012-06-07 22:43
naudingas straipsniukas. o dėl plaukų priežiūros aš naudoju tik profesonalią kosmetiką iš http/www.topbeauty.lt, jau daugiau kaip puse metų neperku paprastų, labai skiriasi rezultatas, dabar negaliu atsigrožėti savo plaukais
kasta
2012-05-21 19:20
Taip, aš irgi be kondicionieriaus neįsivaizduoju. Tik aš tepu plaukus, nepaliesdama šaknų, nes šaknys ir taip pakankamai riebaluojasi
Gražina
2012-05-21 17:59
o aš be kondicionierių ir balzamų neapsieinu. Plaukai ilgi, labai veliasi. Jeigu ne šios priemonės, šukų į plaukus neįkiščiau. Tik nelabai sutinku su tuo, kad gamintojas turėtų būti tas pats, kaip ir šampūnų. Pasitaiko, kad šampūnas tinka, o kondicionierius - niekaip.
Inesa
2012-05-21 13:41
aš iš viso kondicionierių nenaudoju. Man užtenka aliejinių kaukių