Statistikos duomenimis maždaug 15-20% visų nėštumų baigiasi persileidimais. Skaičiai atrodo bauginantys, tačiau dažniausiai persileidimas įvyksta dar tuomet, kai moteris net nenutuokia esanti nėščia. Ir vis dėl to toks nemalonus įvykis gali nutikti ir toms, kurios jau spėjo pamilti ir prisirišti prie savo kūdikėlio. Kiekvienai moteriai persileidimas yra didelis sukrėtimas, todėl šį kartą norime tau atskleisti dažniausiai pasitaikančias ankstyvo persileidimo priežastis. Galbūt tai padės tau labiau apsisaugoti.
Dažniausiai ankstyvas persileidimas įvyksta iki 12 nėštumo savaitės, o priežasčių gali būti pačių įvairiausių. Ne veltui sakoma, kad pirmuosius 3 nėštumo mėnesius šia džiugia žinia geriau nesidalinti su aplinkiniais, nes rizika persileisti yra iš tiesų didelė. Taigi, kas gali nulemti nesėkmingą nėštumo eigą?
Genetiniai sutrikimai. Statistikos duomenimis 73% ankstyvų persileidimų įvyksta būtent dėl genetinių sutrikimų. Įprastai šie genetiniai defektai yra ne paveldimi, o mutuojantys. Įvairūs išoriniai veiksniai daro neigiamą įtaką gemalinėms ląstelėms, o natūralios atrankos būdu išlieka tik stipriausieji, taigi gertai neįsitvirtinęs vaisius tiesiog pašalinamas. Apsisaugoti nuo aplinkos poveikio praktiškai neįmanoma, galima tik šiek tiek sumažinti riziką, stengiantis vengti tam tikrų produktų ar veiklų.
Hormoniniai sutrikimai. Prasta hormonų pusiausvyra taip pat dažnai būna ankstyvo persileidimo priežastimi. Jei persileidimas įvyko būtent dėl hormonų sutrikimų, dažniausiai kaltas būna progesteronas – pagrindinis nėštumo hormonas, užtikrinantis gimdos augimą ir aprūpinimą krauju. Laiku nustačius problemą, gydytojai gali skirti papildomą šio hormono kiekį, taigi nėštumo eigą įmanoma sukontroliuoti. Tačiau neretai persileidimo priežastis slypi per dideliame vyriškų hormonų kiekyje, kurie stabdo estrogenų ir jau minėto progesterono gamybą. Vyriškieji hormonai androgenai yra dažna pasikartojančių persileidimų priežastis.
Imunologinės priežastys. Įprastai šioje situacijoje kaltas būna Rh konfliktas. Embrionas paveldi teigiamą rezusą iš tėvo, tuo tarpu neigiamą rezusą turintis motinos organizmas atmeta embrioną kaip antikūnį. Profilaktiškai, apsidraudžiant nuo persileidimo esant imuniniam konfliktui, vartojamas progesterono preparatas, kuris tuo atveju atlieka imunomoduliacinį vaidmenį
Lytiškai plintančios infekcijos. Trichomonozė, toksoplazmozė, sifilis, chlamidijos, taip pat dedervine ir kitos virusinės infekcijos dažnai sukelia persileidimą. Motinos organizme esantys virusai ir bakterijos pažeidžia vaisiaus dangalą ir pačiam vaisiui sukelia infekciją. Norint išvengti tokių problemų, lytiškai plintančias ligas reikia gydyti prie nėštumą, o nėštumo metu derėtų vengti nesaugių lytinių santykių.
Bendros infekcinės ligos. Bet kokios ligos, sukeliančios nėščios moters temperatūrą aukščiau 38 laipsnių, gali tapti savaiminio persileidimo priežastimi. Todėl prieš pastojant patartina apsilankyti pas gydytojus ir atlikti išsamius tyrimus, kurie padės nustatyti lėtinių infekcijų židinius.
Vaistai ir žolelės. Pirmąjį nėštumo trimestrą gydytojai rekomenduoja atsisakytų visų vaistų, nes bet kokie preparatai gali sukelti persileidimą ir įtakoti vaisiaus formavimąsi. Lygiai taip pat reikėtų būti atsargiai vartojant ir įvairias žoleles.
Stresai ir nerimas. Dideli sukrėtimai itin smarkiai veikia žmogaus organizmą. Tikriausiai prisimeni bent vieną kartą, kai dar nesilaukdama vaikučio smarkiai susinervavai. Greičiausiai tuo metu tavo organizme vyko tikras perversmas. Kai laukiesi vaikelio, organizmas tampa dar jautresnis, todėl įvairūs stresai ir įtampos tave paveikia dar labiau.
Nesveikas gyvenimo būdas. Alkoholis, narkotikai, rūkymas ir paprasčiausia netinkama mityba tiesiogiai veikia tavo kūdikį. Jei gyveni nesveikai, neturėtum tikėtis, kad tavo kūdikis galės normaliai vystytis.
Nelaimingi nutikimai. Labai gaila, bet kartais mes, moterys, būname pačios kaltos dėl vaikučio netekimo. Nors nėštumas – ne liga, vis dėl laukiantis vaikelio save saugoti reikia kur kas labiau. Jokių sunkių nešulių, jokios per daug varginančios veiklos ir tiesiog daugiau dėmesio sau. Būtent tokios taisyklės turėtų galioti kiekvienai būsimai mamytei, norinčiai pagimdyti sveiką vaikutį.
Dažniausios ankstyvo persileidimo priežastys

Robert McDon / Flickr.com nuotr.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2018-12-24 17:20
Aš tai pat patyriau persileidima nors nežinojau kad laukiuosi man pasakė gyditoja kai pas ją nuvykau ar dareisi išvalyma sakiau kad aš nesidariau tokio dalyko ir man daktarė sako tada tu persileidai nes dar buvo leliuko žymelių o kai pasakiau vaikinui jis net nepatikėjo kad buvau nėščia. Dabar viską išgyvenu viena
2016-12-19 13:19
Paskaičiau straipsnį. Viskas kaip ir logiška: mityba,jokių žalingų įpročių,fizinė Veikla minimalesnė nei minimali. O ką daryti tuo atveju,kai tos fizinės veiklos išvengti neįmanoma,o ir stresas-neaplenkiantis veiksnys?...nėštumas dar tik 8 savaitės,kuris gydytojo neregistruojamas, tai ir apribojimų jokių negauta,o persileidimas dėl tų pačių pastarųjų priežasčių apturėtas ir tai kelia tik dar didesnį stresą...
2015-04-03 21:00
gigi labai tikiusi kad persigalvosi jeigu vyras šale ar vaikinas ir bent bus kažkokios pajamos nesidaryk... Gailėsies visą gyvenimą.. O jeigu vėliau negalėsi vaikų turėt prakeiksi save visam..
2014-08-17 18:05
oj merginos as db parasysiu tj jus mane siuksle palaikysit bet as pastojus ir kai paskaitau tokius komentarus man taip skaudu nes ketinu darytis valyma...
2019-05-29 11:13