Dažniausios vaikų kambario interjero klaidos

Vaiko kambarys – vienas svarbiausių jūsų namų kampelių. Čia – visas atžalos pasaulis: čia vaikas gyvena ir žaidžia, miega ir svajoja, kuria ateities planus, vystosi, tobulėja... Būtent todėl labai svarbu įrengti šį kambarį tinkamai. Tačiau tiesa ta, kad dauguma tėvelių kartoja tas pačias klaidas...

 

  1. Princesės kambarys, Mikės Pūkuotuko namelis ar erdvėlaivis – ne patys geriausi vaikų kambario interjero pavyzdžiai. Nesistenkite sukurti idealaus kambario, įgyvendindami savo pačių svajones. Vaikas – tai asmenybė, ir jam patikti gali visai kiti herojai ir personažai. Be to, ir auga jis ne dienom, o tiesiog valandom, jo prioritetai ir skonis keičiasi, o tokį kambarį pertvarkyti po to gana sudėtinga. Nebent esate nusiteikę kas pusę metų daryti kapitalinį remontą...
  2. Net jeigu išrinkote kokį nors siužetinį dizainą, nereikia perkrauti kambario vaikiškais motyvais. Kiškučiai-meškučiai-ežiukai ir kiti žvėriukai galiausiai įkyrės tiek jums, tiek jūsų vaikams.
  3. Neišlaidaukite. Vaikai vertina ne brangius baldus ir aksesuarus, o veiksmų laisvę savo kambaryje. Na, ir jums patiems bus ramiau, jeigu neteks sukti galvos dėl įbrėžimo, dažų dėmės arba prilipinto plastilino.
  4. Nežiūrėkite per toli į ateitį. Tai tiesiog neteisinga vaiko atžvilgiu, nes jis gyvena čia ir dabar. Dvejų metukų mažyliui kompiuterio stalas arba lova, kurioje tilptų du suaugusieji, tikrai nereikalingi.
  5. Ir į praeitį žvalgytis taip pat neverta. Palikti paaugliui kūdikišką kambarį – ne pats geriausias sprendimas. Lovytę su grotelėmis, barškučius ir vystymui skirtą staliuką išneškite iš karto, kai tik jie taps nebereikalingi.
  6. Dar viena klaida, kurią daro didelė tėvelių dalis – žaislų dėžės po lova. Taip, idėja atrodo labai praktiška, ypač tuo atveju, jeigu kambarys mažas ir jame nėra vietos. Tačiau patikėkite – vaikai vargu ar noriai žais su žaislais, kurie nebus matomoje vietoje. Bent jau pastatykite lentyną.
  7. Nepaverskite vaiko kambario sandėliu. Daiktų daugybėje vaikas pasimes ir nežinos, kuo užsiimti. Jeigu žaislų daug, bent jau paslėpkite kur nors tuos, kuriuos vaikas jau išaugo arba kurie jam jau nusibodo, nekelia susidomėjimo. Arba galite atiduoti kitiems vaikučiams.
  8. Vaiko kambaryje turi būti tik vaiko daiktai. Nepageidautina čia laikyti visos šeimos rūbų, lyginimo lentos, kompiuterio stalo ar šaldytuvo (pasirodo, kad būna ir taip...). Noras sutaupyti vietos yra suprantamas, tačiau toks kambarys niekada netaps vaiko teritorija. Jis tokioje patalpoje jausis svetimas. Taupykite vietą kitais būdais – pavyzdžiui, įsigykite daugiafunkcius ir vietą taupančius baldus (spintą-lovą, suglaudžiamą stalą ir t.t.).
  9. Paprastai vaikui išskiriamas pats mažiausias kambarys namuose. Tai nėra teisinga – vaikas čia praleidžia daug laiko ir jam reikia vietos žaidimams, kūrybai, kitai veiklai. Jeigu sąlygos leidžia, perkraustykite atžalą į didesnį kambarį.
  10. Šiuolaikiniai vaikai juda nepakankamai. Daugelis suaugusiųjų pamiršta įrengti vaiko kambaryje kampelį sportui – jis yra būtinas normaliam fiziniam atžalos vystymuisi. Vaikui nepakaks kartą per dvi savaites palaipioti kopėtėlėmis vaikų žaidimo aikštelėje – reikia, kad fizinis aktyvumas būtų reguliarus. Įrengdami tokį kampelį būtinai atsižvelkite į vaiko amžių.
» Rašyti komentarą