Kaip ilgiau išlikti gražiai? Tai klausimas, kurį ne kartą sau uždavė (ir dar užduos) daugybė moterų. Kūno priežiūrai skiriame daug laiko, tačiau mūsų pastangos ne visada atsiperka. Kokią įtaką išvaizdai turi gyvenimo būdas?
Dažnai keičiama plaukų spalva
Kodėl blogai? Šiuolaikinei moteriai plaukų spalvą keisti yra normalu, tačiau dažyti juos dažniau nei kartą per mėnesį ir kardinaliai keisti natūralią spalvą – žalinga. Dažnas dažymas juos pažeidžia, skatina lūžinėjimą ir slinkimą. Nereikia sekti žvaigždžių pavyzdžiu ir virsti brunete, šatene arba blondine – jų išvaizda už didelius pinigus rūpinasi profesionalai. Pamąstykite: ar jūsų kišenė tikrai leidžia įsigyti brangių profesionaliam naudojimui skirtų priemonių?
Ką daryti? Pati pavojingiausia procedūra – plaukų šviesinimas. Ją reikėtų atlikti per kelis kartus, renkantis tonu šviesesnį atspalvį, negu buvęs prieš tai. Jei esate blondinė, o norite virsti brunete, tai ne taip žalinga – dažykite plaukus kas trečią savaitę. Geriausia būtų, jei naudotumėte priemones be amoniako. Po dažymo naudokite drėkinamąjį kondicionierių, kas antrą savaitę darykitės kaukes.
Receptai. Nekenksmingų plaukų dažų pasiūlyti gali ir gamta. Itin tinka paprasta arbata. Kaštoninį atspalvį suteiks stiprus arbatos nuoviras: 2 šaukštus granuliuotos juodosios arbatos užpilkite 2 stiklinėm verdančio vandens ir pavirkite ant silpnos ugnies 20–25 minutes. Varinį atspalvį išgausite naudodami riešutmedžio lapų ir juodosios arbatos nuovirą. 2–3 šaukštus džiovintų smulkintų lapų ir 2 šaukštus arbatžolių užpilkite 0,5 l vandens ir pavirkite ant silpnos ugnies 20 minučių. Jeigu norite ryškaus varinio atspalvio – 200 g svogūnų lukštų suberkite į 0,5 l baltojo vyno, 20 minučių pavirkite ant silpnos ugnies.
Spuogų spaudymas
Kodėl blogai? Pažįstama situacija: ant nosies, kaktos ar smakro atsiranda spuogelis, o mums ima niežėti nagus jį kuo greičiau išspausti. Jeigu paliktumėm jį ramybėje, jis išnyktų po poros ar trejeto dienų. Išspaudus tenka laukti savaitę ir ilgiau, be to, spuogelių neretai atsiranda dar daugiau, nes į poras patenka infekcija ir prasideda uždegiminiai procesai.
Ką daryti? Kantriai laukite ir leiskite jam iškilti pačiam. Porą kartų per parą galite jį patepti salicilo rūgštimi – po trijų dienų jis tikrai išnyks. Kad situacija nepasikartotų, įsigykite specialų maskuojamąjį pieštuką – jis sausins spuogelius ir juos paslėps.
Receptas. Į neplaktą kiaušinio baltymą įberkite pudros arba vaikiško talko – tiek, kad išmaišius masė būtų panaši į grietinę. Prieš miegą ant švarios veido odos ją užtepkite ir leiskite nudžiūti, ryte likučius nuplaukite. Procedūrą kartokite tol, kol spuogas išnyks.
Nenuvalytas makiažas
Kodėl blogai? Jeigu prieš miegą nenusivalote blakstienų tušo, rizikuojate ryte atsikelti su maišeliais po akimis ir įsitaisyti konjunktyvitą. Naktį odos regeneracijos procesai sulėtėja. Jūsų tingumas regeneraciją pablogins dar labiau, nes ant odos likę skaistalai, pudra ir toninės priemonės neleidžia jai kvėpuoti. Jeigu prieš miegą makiažo nenuvalysite, ryte jūsų lauks nemaloni staigmena: pilka veido spalva, rausvi spuogeliai ir pūlinukai.
Ką daryti? Net jeigu esate labai pavargusi ir be galo norite miego, nepatingėkite ir nusivalykite visą dekoratyvinę kosmetiką. Visada turėkite po ranka valomųjų servetėlių – jos tikrai jums pravers, nors „trijų žingsnelių“ valymo ir nepakeis.
Antakių pešiojimas
Kodėl blogai? Išpešti tik keletą plaukelių dažniausiai nepavyksta: šis užsiėmimas taip įtraukia, kad moteris, užuot pasigražinusi, tik dar labiau viską sugadina – išvaizda atrodo lėliška ar net groteskiška.
Ką daryti? Prieš pešiodamos antakius, gerai juos ištyrinėkite – gal pešioti visai nereikia. Madingas natūralumas, tad tikėtina, jog užtektų juos tik pašukuoti ir patepti bespalviu geliu, ir jie atrodys puikiai. Jeigu esate įsitikinusi, kad antakiai toli gražu ne tobuli, kreipkitės į profesionalą: jis ne tik suteiks jiems puikią formą, bet ir patars, kaip ją išsaugoti.
Jeigu pešioti vis dėlto ketinate pati, paruoškite odą:
- Nusiprauskite veidą antibakterinėmis putomis ir nusišluostykite;
- Patepkite antakius spiritiniu tirpalu plauko augimo kryptimi ir prieš plauką;
- Kai spiritas išdžius, užberkite ant odos ploną vaikiškos pudros arba talko sluoksnį.
Receptai. Antakiams puikiai tinka plaukų šampūnas ir kondicionierius – pastarasis padarys juos šilkinius ir klusnius. Įmerkite ausų krapštuką į priemonę ir užtepkite ant antakių plaukų augimo kryptimi, po to kruopščiai nuplaukite šiltu vandeniu.
Paimkite po šaukštelį ricinų ir augalinio aliejaus, sumaišykite, įlašinkite porą lašų kamparo aliejaus. Masę pašildykite, pamirkykite joje ausų krapštuką arba vatos tamponą ir atsargiai užtepkite ant antakių. Palikite 5–10 minučių.
Tiesioginiai saulės spinduliai
Kodėl blogai? Jeigu deginatės iki šokoladinio atspalvio, tikriausiai žinote, kuo rizikuojate: oda gali sudribti, anksčiau laiko atsirasti raukšlių, pigmentinių dėmių. UV spinduliai labai sausina odą. Vyresnėms nei 40-ies metų moterims saulėje reikia būti kuo rečiau, nes nuo žalingo jų poveikio saugantis melaninas gaminasi nebe taip greitai. Tiesioginiai saulės spinduliai ypač pavojingi kaklo ir krūtinės odai – ji ima labai greitai senti.
Ką daryti? Vasarą nešiokite akinius nuo saulės ir skrybėlę plačiu kraštu. Nepamirškite apsauginių kremų su SPF filtrais. Priemonės su vitaminu E gydo išsausėjusią odą, tad visada turėkite su savimi jo turinčio kosmetinio aliejaus (galite įlašinti į jūsų kremą ir jo pagrindu daryti gydomąsias kaukes).
Į dienos racioną įtraukite produktų, kuriuose būtų vitaminų C, E ir A. Prancūzų atliktų tyrimų duomenimis, kasdienis antioksidantų (likopeno, vitamino E, seleno ir beta karotino) vartojimas per 7 savaites sumažina nudegimų saulėje riziką.
Receptai. Kaukė įdegusiai odai: supjaustykite plonomis ilgomis juostelėmis cukiniją, dėkite ją ant veido ir kaklo. Po 20 minučių nuplaukite pienu. Plonais griežinėliais supjaustykite agurką ir sumaišykite su grietine arba užlašinkite kelis lašus aliejaus. Agurką laikykite ant veido 20–30 minučių, nuplaukite vėsiu vandeniu. Kaukę darykite 2–3 kartus per savaitę.
Rūkymas ir alkoholis
Kodėl blogai? Dervos, laisvieji radikalai ir kitos kenksmingos medžiagos, patenkančios į organizmą rūkant arba geriant, neigiamai veikia odą. Rūkalių oda įgyja gelsvą arba pilkšvą žemės atspalvį, mėgstančius išgerti „papuošia“ raudonos gyslelės (jos išryškėja ant skruostų ir nosies) – tai išsiplėtusių kraujagyslių pasekmė.
Ką daryti? Meskite alkoholį ir tabaką – grožio jums tai tikrai neprideda. Jeigu negalite (arba nenorite) atsisakyti šių žalingų įpročių, skirkite daugiau dėmesio savo racionui, vartokite produktus, turinčius vitamino C. Rekomenduojama jo paros norma moterims – 75 mg.
Vėlyvas poilsis
Kodėl blogai? Visaverčio poilsio metu odos ląstelės aprūpinamos deguonimi, ji atsigauna nuo per dieną patirto streso. Jeigu nuolat vėlai einate miegoti ir anksti keliatės, odai pritrūksta laiko regeneracijai: ji atrodo blyški ir pavargusi, aplink akis atsiranda raukšlių ir tamsūs ratilai.
Ką daryti? Suaugusiam žmogui per parą reikia 8 valandų poilsio. Gamtos neapgausite – miego trūkumas tuoj pat atsispindės jūsų veide. Geriausia, ką jūs galite padaryti – gerai išsimiegoti.
Receptas. Išspauskite melisų lapų sulčių ir pamirkykite jose baltos duonos (arba batono) puseles, uždėkite jas po akimis ir palaikykite 15–20 minučių. Kol sultys kovos su maišeliais, pailsėkite.
Nedėmesingumas kojoms
Kodėl blogai? Mėgstate užsikelti koją ant kojos? Tai sutrikdo jų kraujotaką. Avite per mažas šlepetes? Per daug apkraunate Achilo sausgyslę. Per ilgai stovite arba sėdite? Jūsų kojoms nepatinka ir tai, nes kraujas blogai cirkuliuoja. Nekreipdamos dėmesio į skausmą ir vis tiek avėdamos per ankštus batus, jūs susigadinsite sau ne vieną dieną...
Ką daryti? Anksčiau ar vėliau dėl kojų kyla problemų – nereikia stengtis paankstinti to, kas neišvengiama. Yra dalykų, kurie kojoms kenkia. Atkreipkite dėmesį į savo racioną, valgykite mažiau riebaus, sūraus ir saldaus maisto.
Receptas:
- Uždėkite ant nutrintų vietų šaltą kompresą su keliais lašais levandų aliejaus (galite jo užlašinti ant baktericidinio pleistro), palaikykite 10 minučių.
- Jei turite nuospaudų, pamirkykite kojas gydomojoje vonelėje: 1 šaukštą sodos ištirpinkite 3 litruose šilto vandens. Po procedūros patrinkite suragėjusią odą pemza ir patepkite drėkinamuoju kremu.
- Jei kojos pavargo ir ištino, išbandykite Rytų medicinos receptą: pamasažuokite abiejų rankų vidurinį pirštą 10 karų. Naudinga tai daryti po 3 minutes kiekvieną vakarą.
Netvarkingi nagai
Kodėl blogai? Jeigu mėgstate kramtyti nagų odeles, nesistebėkite, kad jie neauga – tai skatina nagų lūžinėjimą ir aplink juos esančių audinių uždegiminius procesus.
Ką daryti? Dažnai drėkinkite odą palei nagus, kasdien naudokite kremą arba aliejų. Jeigu nesiseka atsikratyti šio įpročio, vaistinėje įsigykite nagams specialios karčios priemonės.
Receptas. Į pašildytą augalinį aliejų įlašinkite 3 lašus jodo, vitamino A. Vonelę darykite 2 kartus per savaitę. Pasidarykite vidutinio stiprumo šiltą druskos tirpalą ir palaikykite jame pirštus (pavyzdžiui, tada, kai žiūrite televizorių).
Stresas
Kodėl blogai? Stresinės situacijos daro neigiamą įtaką mūsų grožiui... Jei pasinersim į savo problemas, tai be jokių abejonių atsilieps ir išvaizdai: plaukai ims slinkti, dantys – klibėti. Be to, sumažės viso organizmo tonusas. Streso metu jautriai reaguoja ir oda: gali atsirasti rausvų niežtinčių sausų dėmelių. Kuo daugiau jaudinsitės, tuo blogiau bus jūsų odai.
Ką daryti? Jeigu išgyvenate stresinę situaciją, naudokite švelnias valomąsias priemones, po vėsaus dušo kūną pasitepkite drėkinamuoju pieneliu, veidą – kremu.
Nusilpusiam organizmui reikia sveiko ir kokybiško maisto. Kartusis šokoladas, žuvis, bananai, riešutai, apelsinai – tai produktai, kurie ne tik skanūs, bet ir naudingi. Jie gali puikiausiai pakeisti silpnus antidepresantus.
2012-03-26 12:19