Draudžiami vaikų žaidimai

Visi tėveliai puikiai žino, kad vaikams patinka įvairūs žaidimai. Tačiau kai kurios iš pažiūros nekaltos pramogos sulaukia daug kritikos. Kai kurie žaidimai netgi draudžiami įstatymų – taip siekiama apsaugoti atžalas nuo traumų.

Kas gi draudžiama Europoje ir JAV?

„Gaudynės“. Žaidimas turi daug pavadinimų ir atmainų, tačiau visų esmė panaši: vienas žaidėjas gaudo kitus, o jei ką nors paliečia – jie apsikeičia vietomis. Kai kuriose Amerikos valstijose (Vajominge, Vašingtone, Oregone ir kt.) šis žaidimas yra uždraustas. Keista, turint omenyje tai, kiek daug Amerikoje antsvorio turinčių vaikų.

„Red Rover“ – Stenforde (Kalifornijos valstija, JAV) uždrausta gaudynių atmaina. Gydytojų teigimu, kasmet net 3,5 mln. vaikų iki 14 metų nukenčia per šį žaidimą.


Žaidimai su gyvu taikiniu. 2013 metų kovo mėnesį Niu Hempšyre uždrausti visi žaidimai, kuriuose tikslu-taikiniu tampa gyvas žmogus. Priežastys tos pačios – siekiama išvengti traumų.

„Sniego mūšis“. 2013 metų sausio mėnesį Belgijoje uždrausta žaisti sniego karą. Pažeidėjams gresia 100 eurų bauda.

„Cops and robbers“, arba „Policininkai ir vagys“. Tai viena iš slėpynių variacijų: „blogi“ žaidėjai pasislepia, o „geri“ gaudo nusikaltėlius. 2013 metų kovo mėnesį vienos Londono mokyklos administracija nusprendė uždrausti šį žaidimą.

„Superherojai“. Amerikoje ketinama uždrausti žaisti superherojus. Pirmasis toks raginimas pasirodė 2013 metų kovą Filadelfijoje. Naujojo draudimo autoriai tikina, kad mūsų vaikų vaizduotė yra hiperaktyvi, todėl jie gali tapti per daug agresyvūs ir vienas kitą sužeisti.

„Muzikos kėdė“. 2002 metais laikraštyje „Washington Times“ pasirodė publikacija apie tai, kodėl reikia uždrausti „Muzikos kėdę“: teigta, kad šis žaidimas skatina nepastovumą, bauginimą, agresiją ir konkurenciją.

» Rašyti komentarą